Справа №2-138/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«29» січня 2007 року смт. Добровеличківка
Добровеличківський районний суд, Кіровоградської області,
в складі:
Головуючого судді Цоток В.В.
при секретарі Новашицькій O.K.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Добровеличківського районного суду, Кіровоградської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу ,-
ВСТАНОВИВ:
19.01.2007 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання шлюбу в якому зазначила, що 18 травня 1996 року в Миколаївській сільській раді Добровеличківського району Кіровоградської області зареєструвала шлюб з відповідачем, актовий запис НОМЕР_1. Від сумісного проживання мають дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження. Причиною звернення до суду з відповідним позовом є те, що з 2003 року сторони періодично припиняли сумісне проживання, а в жовтні 2006 року через подружню зраду відповідача повністю припинили сімейні стосунки і не проживають разом по день звернення до суду з відповідним позовом, надій на поновлення сімейних відносин немає, тому просить шлюб розірвати.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала повністю, обґрунтувала його обставинами викладеними в позовній заяві та додала, що причиною звернення з відповідним позовом стало те, що з вересня 2002 року вони з відповідачем не проживають разом, не підтримують сімейних відносин, на даний час відповідач має іншу сім'ю. Пояснила, що в стані вагітності не перебуває, не має на утриманні дитину віком до одного року. Строк на примирення просить не надавати.
Відповідач проти розірвання шлюбу не заперечує, позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що не проживає з позивачем з 2002 року, іншої сім'ї на даний час не має, про те визнає , що скоїв подружню зраду. Строк на примирення просить не надавати, оскільки шлюб носить формальний характер.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до вимог ч.1 статті 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до вимог статті 112 СК України суд з'ясовує, фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини - інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як встановлено судом, що 18 травня 1996 року в Миколаївській сільській раді Добровеличківського району Кіровоградської області, сторони зареєстрували шлюб, актовий запис НОМЕР_1 (свідоцтво про шлюб НОМЕР_2).
Під час перебування в зареєстрованому шлюбі позивач вчинив подружню зраду, внаслідок чого відносини в сім'ї погіршилися, сторони втратили взаємопорозуміння, не проживають разом з 2002 року, їх шлюб носить формальний характер, . Також в судовому засіданні з'ясовано, що позивач не знаходиться в стані вагітності та не має на утриманні дитину віком до одного року. Сторони строк на примирення просять не надавати.
Аналізуючи зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу є неможливим і суперечитиме інтересам позивача, тому позов слід задовольнити.
З огляду на вказане, на підставі ст.ст. 104, 105, 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 10,11,60,212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 зареєстрований 18 травня 1996 року в Миколаївській сільській раді Добровеличківського району Кіровоградської області, актовий запис НОМЕР_1.
При отриманні Свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 17 (сімнадцять) гривень. ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду в Кіровоградській області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 4 статті 295 ЦПК України .
Суддя
Добровеличківського районного суду
Кіровоградської області Цоток В.В.