Судове рішення #4634031

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

      І М Е Н Е М    У К Р А І Н И

16 лютого 2009 року Єнакіївській міський суд Донецької області у складі

головуючого судді                                         Куція Є.М.

при секретарі                                                 Макаренко В.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Єнакієве справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні, -

                                                                               В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

            ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідачки про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні.

            В обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що 2 березня 2005 року він уклав шлюб з ОСОБА_2, який було зареєстровано у відділі РАГС Єнакіївського міського управління юстиції, актовий запис № 8.

Від даного шлюбу 24 квітня 2006 року народилася дочка ОСОБА_3, батьком якої він записаний у свідоцтві про народження.

           Однак спільне життя з відповідачкою не склалося й 31 січня 2008 року шлюб було розірвано. Дочка після розірвання шлюбу залишилася проживати з матір'ю.

           Відповідачка в добровільному порядку не дозволяє спілкуватися з дитиною, брати участь у її вихованні.

Після розірвання шлюбу він з відповідачкою проживає роздільно,  тому не має можливості зустрічатися з дочкою, спілкуватися з нею, у зв'язку із чим він звернувся в опікунську раду, рішенням якої від 22 квітня 2008 року визначені способи його участі в спілкуванні й вихованні дочки ОСОБА_3: рекомендований час його спілкування з дочкою з 9 години до 19 години у вихідні дні.

           Однак відповідачка не виконує рішення органа опіки й піклування й перешкоджає йому в спілкуванні в дитиною, що виражається в тім, що як  тільки він з'являється по місцю проживання дочки, вона створює провокаційну ситуацію з метою спровокувати його на скандал, на застосування фізичного насильства, щоб опорочити його в очах сусідів, які могли б бути свідками після її звернення із заявою в органи міліції.

          Після такого поводження його колишньої дружини, за дитиною стала приходити його мати, однак і з нею повторюється та ж ситуація: як відповідачка так і її співмешканець намагалися застосувати до матері фізичне насильство, у зв'язку із чим він змушений звернутися в суд із заявою про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною і його вихованні.

           Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні пояснювала, що не заперечує позивачу спілкуватися з дочкою, однак після того, як він повертає дочку, вона хворіє. Крім того позивач купує їй подарунки у такої кількості, що негативно впливає на її виховання. Також вона заперечує проти того, щоб дитина залишалася з позивачем за місцем його проживання у нічній час, оскільки дитина ще мала і вона вважає, що спати дитина повинна з матір’ю.

           Представник опікунської ради Єнакіївської міської ради вважає, що на даний час дитина ще мала, щоб залишатися з батьком на ніч, а крім того не заперечує, що часи спілкування батька з дитиною до 1 квітня  необхідно скоротити і дитину повертати матері о 17 годині.

           Суд, вислухавши сторони, представника опікунської ради Єнакіївського міськвиконкому,  дослідивши матеріали справи вважає позовні вимоги підлягаючими частковому задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.159 Сімейного кодексу України якщо той із батьків, я ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

           Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичності чи систематичності побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров’я дитини, поведінки батьків, а також інших обставин, що мають істотне значення.

           У судовому засіданні було встановлено, що сторони 2 березня 2005 року уклали шлюб, який було зареєстровано у відділі РАГС Єнакіївського міського управління юстиції, актовий запис № 8.

Від даного шлюбу 24 квітня 2006 року народилася дочка ОСОБА_3, батьком якої позивача записано у свідоцтві про народження дитини.

           31 січня 2008 року шлюб було розірвано. Дочка ОСОБА_3 після розірвання шлюбу залишилася проживати з матір'ю.

           Згідно рішення засідання опікунської ради  від 22 квітня 2008 року рекомендовано  встановити з метою участі батька в спілкуванні й вихованні дочки ОСОБА_3 часи для його та бабусі ОСОБА_4 спілкування з дочкою з 9 години до 19 години у вихідні дні.

           Як було встановлено у судовому засіданні відповідачка дійсно не виконує рішення органа опіки й піклування й перешкоджає позивачу в спілкуванні в дитиною, шляхом утворення провокаційної ситуації з метою спровокувати позивача на скандал, на застосування фізичного насильства, щоб опорочити його в очах сусідів, які могли б бути свідками після її звернення із заявою в органи міліції. Така ж ситуація повторюється  і тоді, коли за дитиною приходить мати позивача.

           Як у судовому засіданні, так і матеріалами справи було підтверджено той факт, що і позивач і відповідачка позитивно характеризуються як за місцем роботи, так і за місцем проживання, крім того мати дитини приводить дочку до дитячого садку, охайною, чистою, правил внутрішнього розпорядку не порушує, плату за харчування вносить постійно, у стані алкогольного сп'яніння до дитячого садку не приходила.

Однак згідно довідки міської лікарні № 6 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться на обліку у цій лікарні та за період 2006-2008 років постійно хворіє простудними захворюваннями, бронхітом.

           З урахуванням встановленого, суд вважає за можливе звузити спосіб особистого спілкування батька з дочкою з 9 год. ранку до 17 год. до 1 квітня 2009 року у зв’язку з тим, що у весняний час виникають епідемії грипу, о 19 год. ще темно, що може негативно відобразитися на її психічне здоров’я та  травмувати дитину при розлученні з батьком, оскільки дочка виявляє бажання  залишатися з ним на ніч, а після 1 квітня 2009 року час спілкування поновити таким, як встановлено рішення засідання опікунської ради  від 22 квітня 2008 року.

Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212-215 ЦПК України, ст.159 Сімейного кодексу України, суд

                                                                           В  И  Р  І  Ш  И  В :

             Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її вихованні – задовольнити частково.

Зобов’язати ОСОБА_2 усунути перешкоди у спілкуванні ОСОБА_1 з дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2  у вихідні дні з 9 год. до 17 год. до 1 квітня 2009 року, а потім згідно графіку, встановленому рішенням засідання опікунської ради  від 22 квітня 2008 року – з 9 год. до 19 год.

            Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Єнакіївський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження и подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ст.295 ч.4 ЦПК України.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація