Справа № 2-154/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 .01.2007 року Заводський районний суд м. Запоріжжя в складі:
головуючого судді Марченко Н.В.
при секретарі Фурдак В.И.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запорожжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 за участю третіх осіб КП ВРЕЖО №4, органів опіки та піклування Заводської адміністрації про встановлення порядку користування жилим приміщенням та зміну договору найму житлового приміщення , -
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення порядку користування жилим приміщенням та зміну договору найму житлового приміщення . При цьому вона указала, що позивачі проживають в трьохкімнатній квартирі, що розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Вказана квартира не приватизована.
Наймачем двох кімнат в квартирі (позначених на плані «7» та «8») є відповідач ОСОБА_3.
Третя кімната (позначена на плані «4») знаходиться в користуванні сусідки та на неї укладений окремий договір найму житлового приміщення.
Спірне житлове приміщення жилою площею 28,0 кв.м. Житлове приміщення складається з двох окремих кімнат площею: перша - 12,7 кв.м (на плані «7»), друга - 15,9 кв.м (на плані «8»).
Позивачка проживала з відповідачами у вказаній квартирі з 1973 року однією сім'єю, спільно користувались квартирою.
Позивачка вчасно оплачує комунальні платежі і платежі за користування житловим приміщенням за себе та її неповнолітню дитину ОСОБА_2. Позивачка має намір приватизувати вказане житло.
В позові позивачка указала , що в них склався порядок користування житловим приміщенням. Фактично позивачка разом з неповнолітнім сином користується кімнатою «7», площею 12,7 кв.м. Відповідачі користуються жилою кімнатою «8» площею 15,9 кв.м.
Тому вона просить визначити порядок користування квартирою і надати їй та неповнолітньому сину ОСОБА_2 в користування кімнату, позначену на плані «7», а відповідачам - кімнату, позначену «8». На відокремлену кімнату «7» вона хоче укласти окремий особовий рахунок, на який вона буде сплачувати всі платежі за користування житловим приміщенням.
Підсобні приміщення квартири позивачка просить залишити в загальному користуванні - коридор, ванну кімнату, туалет, кухню, комору.
2
В судовому засіданні позивачка підтримала заявлений позов.
Відповідачі позов визнали.
Третя особа КП ВРЕЖО № 4 просить справу розглянути в їхню відсутність. Третя особа - представник органу опіки та піклування Заводської рай адміністрації просить в інтересах неповнолітнього позов задовольнити.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши докази справи, вважає позов таким , що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності зі ст. 104 ЖК України, член родини наймача вправі вимагати за згодою інших проживаючих з ним членів родини, укладання з ним окремого договору найму, якщо на його частку житлова площа може бути виділена у виді приміщення, що відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.
При відмові членів родини дати згоду на укладення окремого договору найму, а також при відмові наймодавця укласти такий договір, спір може бути вирішений у судовому порядку.
З матеріалів справи, згідно викопіювання квартири, вбачається, що сторонам по справі належить в трикімнатній квартирі АДРЕСА_1 дві кімнати . Одна з кімнат має розмір 12,7 кв.м., інша 15,9 кв.м. На частку кожного проживаючих у квартирі приходиться 7,2 кв.м Кімнати роздільні, ізольовані. Згідно представлених документів, довідки з місця проживання, на даній площі проживають 4 чоловіка.
У відповідності зі ст. 63 ЖК України предметом договору наймання житлового приміщення в будинках державного і суспільного житлового фонду є окрема квартира або інше ізольоване житлове приміщення, що складається з однієї або декількох кімнат. Не можуть бути самостійним предметом договору наймання: житлове приміщення, хоча таке , що є ізольованим, але розміром менше встановленого для надання одній людині, частина кімнати або кімната, зв'язана з іншою кімнатою загальним входом, а також підсобні приміщення.
Згідно п. 53 « Правил обліку громадян, що вимагають поліпшення житлових умов, і надання ним житлових приміщень в Української РСР», затверджених постановою Ради Міністрів УРСР і Укрсовпрофа від 11 грудня 1984 року № 470, розмір житлової площі не може перевищувати 13, 65 кв. м. на одну людину, але і не повинен бути менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею в даному населеному пункті. Рівень середньої забезпеченості громадян житловою площею в населеному пункті визначається виконавчими комітетами обласних Рад народних депутатів разом з радами профспілок.
Відповідно до постанови Запорізького виконкому обласної Ради народних депутатів і президії обласної ради профспілок № 2 від 08 січня 1985 року «Про правила обліку громадян, що бідують у поліпшенні житлових умов, і надання їм житлових приміщень» рівень середньої забезпеченості житловою площею в м. Запорожжя визначене в 8 кв. м. Мінімальний розмір житлової площі на кожного члена родини на території Запорізької області встановлений у розмірі 6 кв. м.
З наданого поетажного плану квартири вбачається, що кімнати в квартирі, кухня, санвузол, ванна- ізольовані, мають окремий вхід.
Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України « Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового Кодексу» № 2 від 12 квітня 1985 року зі змінами, внесеними постановами від 10 березня 1989 р. № 2, від 25 грудня 1992 р. № 13 і від 25 травня 1998 р. № 15 суд, згідно ст. 104 ЖК України вправі задовольнити вимоги члена родини наймодавця про розділ житлового приміщення, якщо житлова площа, що припадає на нього ( або з урахуванням укладеного договору про порядок користування житловим приміщенням) може бути виділена у вигляді ізольованого приміщення, що складається з однієї або декількох кімнат, розмір яких не менше встановленого для надання одній людині. В данному випадку при виділі у користування позивачці разом з неповнолітнім сином кімнати 12,7 кв.м та відповідачам кімнати 15,9 кв.м.
3
на кожного члена сім*ї буде припадати менш ніж 8 кв.м, житлової площі на одного чоловіка. При укладенні окремих договорів найму , користувачі кожної з кімнат отримають можливість стати на квартирний облік.
Крім того відмовляючи в позові, суд враховує положення ст. 50 ч. 2 ЖК України , де указано , що забороняється заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими дев*ятй років, крім подружжя. Позивачка ж просить заселити у кімнату 15,9 кв.м, відповідача ОСОБА_4 1959 р. народження та ОСОБА_3.
У даному випадку суд вважає, що зміна наймання житлового приміщення спричинить штучне погіршення житлових умов.
Керуючись ст.ст. 208, 209, 212-215 ЦПК України , ст. 50 ч.2, 63,64, 103, 104 ЖК Україна, суд
ВИРІШИВ
У задоволенні позову ОСОБА_1 що діє в своїх інтересах та інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 за участю третіх осіб КП ВРЕЖО №4, органів опіки та піклування Заводської адміністрації про встановлення порядку користування жилим приміщенням та зміну договору найму житлового приміщення відмовити. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 2-во/145/22/23
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-154/07
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Марченко Н.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.10.2023
- Дата етапу: 26.10.2023