Судове рішення #463795
Справа № 2-219/2007 p

 

Справа № 2-219/2007 p.

РІШЕННЯ ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

18.01.2007 р.   Заводский райсуд м.Запоріжжя в складі

судді:                      Марченко Н.В.

при секретарі:      Фурдак В. И.

Розглянувши відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Запорізької міської ради , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за участі третьої особи першої державної нотаріальної контори , про визнання права власності в порядку спадкування .

УСТАНОВИВ: Позивачка звернулась до суду з позовом до Запорізької міської ради та ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 за ОСОБА_3 та ОСОБА_1 по 1/2 частині . В позові позивачка указала , що ОСОБА_4 є її батьком . ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер. Згідно архівної довідки від 29.09.06 ОСОБА_4 значиться як володар будинку АДРЕСА_2. Згідно з протоколом НОМЕР_1 засідання виконкому міської ради депутатів трудящих 3 червні 1054 р. за НОМЕР_2 прийняте рішення про зобов*язання власників домоволодінь АДРЕСА_1 які не мають правових документів на домоволодіння оформити юридично своє право власності. За життя батько позивачки перебуваючи в шлюбі з ОСОБА_2 збудував своїми силами вищезазначений будинок, але не оформив своє право власності на житловий будинок АДРЕСА_1. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді вищезазначеного будинку. Спадкоємцями першої черги за законом після його смерті були його дружина ОСОБА_2 та його діти позивачка та відповідачка по справі. В нотаріальну контору ніхто з заявою про прийняття спадщини не звертався, але всі продовжували проживати в вищезазначеному будинку, та користуватись ним, таким чином прийняли спадщину шляхом фактичного вступу в управляння та володіння спадковим майном.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги. Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала, суду пояснила, що вона не бажає приймати спадщину після померлого чоловіка, просить щоб спадковий будинок був переданий як спадок її дочкам.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилась , про слухання справи повідомлена , про що в справі є її розписка.

Представник Запорізької міської Ради просить розглянути справу на розсуд суду.

Представник першої державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, просить розглянути позов без їх участі.

Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні підтвердили, що будинок 50 по вул.. Основній в м.Зпоріжжя будувався на супругами ОСОБА_2, ОСОБА_4 . Після смерті ОСОБА_4 в будинку залишились постійно проживати ОСОБА_2 - його дружина та двоє дітей - ОСОБА_3 та ОСОБА_1. Вони розпоряджались усім майном в будинку та самім будинком.

Вислухавши сторони , свідків,  дослідивши докази по справі, суд важає позов таким , що підлягає задоволенню з наступних підстав. ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_1 та ОСОБА_3 згідно свідоцтв про народження та свідоцтв про укладення шлюбу. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер згідно свідоцтва про смерть. Згідно архівної довідки від 29.09.06 ОСОБА_4 значиться як володар будинку АДРЕСА_2. Згідно з протоколом НОМЕР_1 засідання виконкому міської ради депутатів трудящих 3 червні 1054 р. за НОМЕР_2 прийняте рішення про зобов*язання власників домоволодінь АДРЕСА_1 які не мають правових документів на домоволодіння оформити, юридично своє право власності. За життя батько позивачки перебуваючи в шлюбі з ОСОБА_2 збудував своїми силами вищезазначений будинок, але не оформив своє право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, це підтверджується вищезазначеними доказами та поясненнями свідків. Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у вигляді вищезазначеного будинку. Спадкоємцями першої черги за законом після його смерті були його дружина ОСОБА_2 та його діти позивачка та відповідачка по справі. В нотаріальну контору ніхто з заявою про прийняття спадщини не звертався, що підтверджується довідкою першої державної нотаріальної контори , але всі продовжували проживати в вищезазначеному будинку, та користуватись ним, що підтверджено поясненнями свідків та сторін по справі. Таким чином , вони прийняли спадщину шляхом фактичного вступу в управляння та володіння спадковим майном у відповідності до ст. 549 ЦК України 1963 р. Відповідачка ОСОБА_2 відмовляється від прийняття спадщини після смерті свого чоловіка. На підставі вищевказаного спадкоємицями після смерті ОСОБА_4 є тільки дочки померлого ОСОБА_1 та ОСОБА_3 за якими суд вважає за необхідне визнати право власності в порядку спадкування.

Керуючись ст. ст. 208,209, 212-215, 61 ч.3 ЦПК України, ст. 549 ЦК України, Законом України „Про власність" суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати , що житловий будинок АДРЕСА_1 належав на праві власності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 та ОСОБА_3 після смерті ОСОБА_4

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_3 право власності за кожною по 1/2 частині будинку АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація