Судове рішення #4638014

Справа 2-606/2009 р.

   

Р І Ш Е Н Н Я

                                                    І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И

    13 березня 2009  року  Жовківський районний суд  Львівської області  у складі:

    головуючої                                 -     судді Копняк С.М.

            при секретарі                              -               Мариняк Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду в м.Жовкві Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Кулявської сільської ради, третіх осіб: Жовківської  державної нотаріальної контори, Державного комунального підприємства Червоноградське міжміське бюро технічної інвентаризації про визнання  в порядку спадкування за заповітом  права власності на нерухоме майно, -                                                                    

 

                                                          В С Т А Н О В И В :                                                        

                                                             

ОСОБА_1звернувся до суду із позовом про визнання за ним в порядку спадкування за заповітом права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_2

            Свої позовні вимоги, які позивач підтримав у судовому засіданні, мотивує тим, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, у будинку, дозвіл на будівництво якого було надано ОСОБА_2 за рішенням зборів уповноважених  к-пу ім.Горького №1 від 13.02.1988 року, рішенням виконкому  Любельської сільської ради  №13 від 13.03.1988 року та рішенням Жовківської районної  ради №185  від 16.06.1988 року. Будівницто будинку  розпочато в 1990 році і завершено у 1992 році.

      09.07.2003 року ОСОБА_2 померла. Ще при житті остання склала заповіт, яким все належне їй майно заповіла  йому. Заповіт посвідчено Кулявською сільської радою 28.06.2003 року. Такий не змінено і не скасовано, про що  зазначено цією ж радою в заповіті.

      Оскільки він проживав в будинку на день смерті спадкодавця, то відповідно до  вимог є таким, що прийняв спадщину, про це зазначено в довідці  Кулявської сільської ради. Заборон та арештів на майно спадкодавця немає.

          Коли ж він звернувся до нотаріальної контори  про спадкування, то там  йому було  роз’яснено, що будинок після завершення будівництва померлою не зареєстровано, тому  визнання права власності на спадкове майно має відбутися в судовому порядку. Просить задоволити позов.

           

Представники відповідача та   третіх осіб    в судове засідання не з’явилися. Однак, Кулявською сільською радою та Жовківською державною нотаріальною конторою суду надіслано листи про відсутність заперечень проти позовних вимог позивача та розгляд справи у відсутності їх представників.

ДКП Червоноградське МБТІ свого відношення до позову не висловило, про причини неявки суд не повідомило. Позивач не настоює на їх участі в судовому засідання, тому судом постановлено ухвалу про проведення заочного розгляду справи.

   

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд проиходитбь до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 належить задоволити з наступних підстав.

   

Рішенням зборів уповноважених  колгоспу ім.Горького №1 від 13.02.1988 року, ОСОБА_2 виділено земельну ділянку площею 1200 кв.м - для будівництва індивідуального житлового будинку.  Це рішення затверджено рішенням виконкому  Любельської сільської

-  2  -

ради  №13 від 13.03.1988 року.

        Рішенням  виконкому Жовківської районної  ради №185  від 16.06.1988 року ОСОБА_2 надано дозвіл на  будівництво житлового будинку  в с.Кулява Жовківського району Львівської області, по вул.Б.Хмельницького.

        ОСОБА_2 померла 09.07.2003  року, що вбачається  із  свідоцтва  про її смерть серії 1-СГ №293579, виданого Кулявською сільською радою. Ще за життя остання склала  заповіт, який було посвідченого Кулявською сільською радою 28.06.2003 року і за яким  все своє майно вона заповіла ОСОБА_1 Такий заповіт не змінено і не скасовано, про що проведено відмітку цією  ж радою.

        З довідок №№33-36 від 04.02.2009 року, виданих Кулявською сільською радою, вбачається, що по записах в погосподарських книгах ОСОБА_2 значилася власником будинку, заборон та арештів на майно немає,  ОСОБА_1  проживав  в будинку на день її смерті .

        Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року), який діяв на час відкриття спадщини, спадкоємець визнається таким, що пийняв спадщину, якщо він фактично  вступив в управління або володіння спадковим майном, або подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини в шестимісячний строк.

        Оскільки  позивач на день смерті проживав із спадкодавцем, суд вважає його таким, що прийняв спадщину.

Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є  всі підстави для  задоволення позовних вимог  ОСОБА_1  

       

        Керуючись ст.ст. 10,57,60,212-215,226-229 ЦПК  України, суд, –

В И Р І Ш И В:

   

Позов задоволити.

        Визнати в порядкук спадкування за заповітом право власності  ОСОБА_1 на спадкове майно, яке залишилося після смерті ОСОБА_2 померлої 09.07.2003 року,а саме  на будинковолодіння, яке знаходиться  в с.Кулява Жовківського району Львівської області, по вул.Б.Хмельницького, 46.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.  

Заяву про апеляційне  оскарження рішення суду  може бути подано протягом 10-днів з дня проголошення рішення суду.

          Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заяву про апеляційне оскарження та апеляційна скарга  подаються апеляційному суду через Жовківський районний суд Львівської області.

          Якщо  було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-тиденний строк після цього, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Одночасно роз»яснити відповідачу та третім особам, що заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом  десяти днів з дня отримання копії рішення.

              У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.        

         

Суддя        

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація