Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #46383614

Справа № 535/667/15-ц

Провадження № 2-о/535/29/15


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2015 року Котелевський районний суд Полтавської області: у складі головуючого-судді Мальцева С.О., з секретарем судового засідання Балала Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Котельва цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи – ОСОБА_2, ОСОБА_3, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Котелевського районного управління юстиції про надання права на шлюб,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить надати їй право на шлюб з ОСОБА_2

Обґрунтовуючи свої вимоги заявниця зазначила, такі обставини щодо суті спору:

Вона (ОСОБА_1М.) ІНФОРМАЦІЯ_1. У липня 2014 року познайомилися з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з яким склалися теплі, щирі стосунки та взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного. У січні 2015 року вона завагітніла і має намір народити дитину. У серпні 2015 року вона з ОСОБА_4 вирішили одружитися і звернулися з заявою до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Котелевського районного управління юстиції, однак у реєстрації шлюбу їм було відмовлено з підстави не досягнення нею шлюбного віку.

Вказує, що надання їй права на шлюб з ОСОБА_2 необхідно для реєстрації шлюбу та створення сім’ї, оскільки це відповідає її інтересам та інтересам майбутньої дитини.

У судове засідання заявник ОСОБА_1, заінтересовані особи: ОСОБА_2 та ОСОБА_3, а також Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Котелевського районного управління юстиції не з’явилися надали суду письмові заяви.

ОСОБА_1 у заяві зазначила, що просить суд справу розглянути без її участі, прибути в судове засідання не може по стану здоров’я, просить суд задовільнити заяву та надати право на шлюб.

ОСОБА_3 у заяві зазначила, що вона є мамою неповнолітньої ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 котра подала заяву до суду про встановлення шлюбного віку, у зв’язку з тим, що не може з’явитися в судове засідання, так як працює в даний час у м. Дніпропетровську просить розглянути справи без її участі, повністю підтримує прохання дочки встановити їй шлюбний вік для реєстрації шлюбу з ОСОБА_2

ОСОБА_2 у заяві зазначив, що просить суд справу розглянути без його участі, не заперечує проти задоволення заяви.

Начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Котелевського районного управління юстиції про надання права на шлюб у судове засідання не з’явився надав до суду письмову заяву в якій зазначив, що просить розглянути без участі відділу дану цивільну справу, проти задоволення вимог не заперечує.

У відповідності до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом дослідженні наступні письмові докази:

Копія паспорта та копія свідоцтва про народження ОСОБА_1 з яких вбачається, що вона народилася 23 березня 1998 року в смт. Котельва, Полтавської області.

Копія паспорта ОСОБА_3 з якої вбачається, що заявник ОСОБА_1 є її донька.

Копія паспорта ОСОБА_2 з якого вбачається, що він народився 11 січня 1997 року, в смт. Котельва, Полтавської області.

Довідка Котелевської центральної районної лікарні від 16.07.2015 року за №140 з якої вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 знаходиться на обліку в жіночій консультації даного медичного закладу з діагнозом вагітність 29 тижнів.

Письмова відповідь Начальника відділу ДРАЦС Котелевського РУЮ від 30.07.2015 року за №15/03.3 – 04.31 з якої вбачається, що ОСОБА_1 на прохання подачі заяви про укладення шлюбу відмовлено відповідно до п. 1 ст. 21 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», оскільки державна реєстрація суперечить вимогам законодавства України, а саме: ст. 22 СК України, тобто недосягненням шлюбного віку.

Суд, дослідивши письмові докази у їх сукупності, встановивши обставини і визначені до них правовідносини, приходить до такого.

Частиною 3 ст. 234 ЦПК України визначено, що у окремому провадженні розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, про поновлення шлюбу після його розірвання, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом.

У п. 2 Постанови Пленуму ВСУ № 11 від 21.12.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» судам роз’яснено, що заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК) повинна розглядатися судом в окремому провадженні (ч. 3ст. 234 ЦПК).

При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої особи, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.

Статтею 2 Конвенції про згоду на вступ у шлюб, шлюбний вік і реєстрації шлюбу передбачено, що не допускається укладення шлюбу з особою, яка не досягла встановленого віку, крім тих випадків, коли компетентний орган влади в інтересах сторін, що вступають у шлюб, дозволяє зробити з цього правила про вік виключення по серйозним причин.

Положеннями статті 22 СК України передбачено, що шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Частиною 2 ст. 23 цього Кодексу визначено, що за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Розглядом справи встановлено, що ОСОБА_1 є особою, яка не досягла шлюбного віку, тобто: 18 років та бажає одружитися з ОСОБА_2 так, як у них склалися теплі, щирі стосунки та взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного, а також має намір народити дитину, оскільки перебуває у стані вагітності. Мати ОСОБА_1 – ОСОБА_3 та наречений ОСОБА_2 не заперечують проти надання заявнику права на шлюб.

Дані причини визнаються судом серйозними та такими, які дозволяють зробити виключення з правила про шлюбний вік, перешкод до реєстрації шлюбу не встановлено.

За цих обставин, суд вважає за можливо встановити факт того, що надання право на шлюб ОСОБА_1 відповідає її інтересам, у зв’язку з чим задовольнити заяву повністю та надати право на шлюб.

На підставі наведеного та ст. ст. 22, 23 СК України, керуючись ст. ст.10, 11, 60, 212-215, 218, ч. 3 ст. 234 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

ОСОБА_5 Миколаївни про надання права на шлюб – задовольнити повністю.

ОСОБА_6 Миколаївні, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_4 право на шлюб з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканцем смт. Котельва, Полтавської області.

Апеляційна скарга на рішення Котелевського районного суду Полтавської області може бути подана до Апеляційного суду Полтавської області через Котелевський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення складено 13 серпня 2015 року.


Суддя: С.О. Мальцев


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація