Справа № 2-4810
2006 року Справа № 2-532
2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
26 січня 2007 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого - судді Бобко Т.В.
при секретарі судових засідань - Кузьменко М.Л.
розглянув у відкритому судовому засіданні у порядку заочного розгляду в місті Харкові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
стягнення аліментів на неповнолітню дитину,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину.
Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначала, що вона перебувала з відповідачем у шлюбі з 1999 року. Шлюб було розірвано 20.06.2006 року. Від даного шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої є відповідач. З січня 2006 року сторони проживають окремо, на протязі чого часу відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини. Позивач у теперішній час знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, її середньомісячних доход складає 116 гривень 05 копійок. Позивач просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 300 гривень щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі, пояснила суду, що сторони проживають окремо з січня 2006 року, неповнолітня дочка проживає разом з позивачем, потребує лікування як дитина, яка часто та тривало хворіє. Відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, позивач не має можливості працювати у зв'язку з тим, що дитина потребує догляду, її середньомісячний доход складає 116 гривень 05 копійок.
Відповідач у судове засідання не з'явився, був повідомлений про час та місце розгляду справи належним чином, про що в матеріалах справи є відповідні документи, причини неявки суд не повідомив, заперечень до позову не надав.
Відповідно до ст.. 224 ЦПК України суд за згодою позивача вважає можливим ухвалити заочне рішення.
Суд, вислухав пояснення позивача, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав
Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 1999 року. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідач є батьком дитини (свідоцтво про народження НОМЕР_1 ). Шлюб між сторонами 20.06.2006 року відділом РАЦС Дзержинського районного управління юстиції міста Харкова - розірвано, актовий запис НОМЕР_2 ( свідоцтво про розірвання шлюбу НОМЕР_3 ). Неповнолітня дитина проживає з позивачем, що підтверджується довідкою ЖЕД № 32 від 03.11.2006 року НОМЕР_4.
Позивач працює на посаді головного спеціаліста Харківського апеляційного господарського суду, з 29.03.2004 року по теперішній час знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (довідка з місця роботи від 09.01.2007 року НОМЕР_5 ), середньомісячний дохід її складає 116 гривень 05 копійок ( довідка Харківського апеляційного господарського суду від 30.10.2006 року НОМЕР_6 ). Відповідач не працює, матеріальної допомоги на утримання неповнолітньої дочки не надає.
Згідно зі ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно зі ст. 184 Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний стан сторін, стан здоров'я дитини, наявність на утриманні у платника аліментів інших неповнолітніх дітей та непрацездатних членів сім'ї.
Згідно довідки дитячої поліклініки НОМЕР_7 від 02.12.2006 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку як дитина, що часто тривало хворіє, з 23.11.2006 року по 01.12.2006 року проходила амбулаторне лікування з діагнозом аденоїд, середній отит.
При цьому суд враховує те, що відповідач не працює, доказів, які свідчать про наявність у відповідача захворювань та потреби в лікуванні, підстав для звільнення від обов'язку утримувати дитину ( доход дитини набагато перевищує дохід кожного з батьків і забезпечує повністю її потреби ), даних про наявність на утриманні відповідача інших неповнолітніх дітей та непрацездатних членів сім'ї, даних про неможливість сплачувати аліменти у розмірі позовних вимог відповідачем суду не надано
При таких обставинах, враховуючи вимоги позивача суд вважає необхідним встановити розмір аліментів на утримання неповнолітньої ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі розмірі 300 гривень щомісячно, але не менше мінімального розміру, встановленого ч. 2 ст. 182 Сімейного Кодексу України - 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст.. 88 ЦПК України. Судовий збір суд стягує з відповідача в доход держави у розмірі 1% від задоволених вимог за позовом, але не менше 51 гривні. Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року № 1258 суд стягує з відповідача.
Згідно зі ст.217 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах суми виплати за один місяць.
На основі викладеного, керуючись ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, ст.ст 10,11,88,134,212-215,217, ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 300 гривень щомісячно починаючи з 14.11.2006 року до досягнення дитиною повноліття, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі підлягає індексації відповідно до закону.
Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2 в межах суми виплати 300 гривень за один місяць, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у дохід держави у розмірі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-техічне забезпечення розгляду справи у розмірі ЗО грн. (Код: 26281249, Банк одержувача: УДК у Харківської області, р/рахунок: 35225007000164, МФО: 851011, Вид платежу: інформаційно-технічне забезпечення розгляду справ, Найменування суду: Фрунзенський районний суд м. Харкова ).
Відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст.. 299 ЦПК України.
Заочне рішення може бути оскаржене особами, які брали участь у розгляді справи до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано, у разі відсутності заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.