Судове рішення #4641504

Справа №2-637-07

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

4 червня 2007р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Соловйова М.І., при секретарі Ровному І.О., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" до ОСОБА_2 про стягнення збитків на суму 264,04 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" до ОСОБА_2 про стягнення збитків на суму 264,04 грн.. Позивач посилається на те, що відповідачем було порушено Правила користування електричною енергією для населення, а саме на лічильнику була відсутня пломба енергонагляду, про що 20 квітня 2006р. працівниками РЕМ складений акт № 00075293. Відповідно до акта відповідачці нараховані збитки в сумі 264,04 грн., але вона добровільно сплатити їх не бажає, тому звернулися до суду з проханням винести рішення, яким примусово стягнути вказану суму збитків.

Представник позивача позов підтримала в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання з'явилася, позовні вимоги не визнала, посилаючись на те, що відсутність на лічильнику пломби - вина працівників Магдалинівського РЕМ. Починаючи з 2005р. її домоволодіння відвідують контролери, про що робляться відмітки. їм було відомо про відсутність пломби, але її прохання опломбувати лічильник так і залишилося без задоволення. Оскільки її вина у порушенні Правил відсутня, просить у позові відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов необхідно вирішити наступним чином.

Відносини між громадянами та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99р. № 1357 (надалі Правила). Ці Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.

Згідно п. 42 Правил, споживач електричної енергії зобов'язаний: дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору; забезпечувати належний технічний стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів; забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або на іншому об'єкті споживача.

Пунктом 37 Правил передбачено, що енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку; вимагати від споживачів відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними під час користування електричною енергією.

Як встановлено судом, 20 квітня 2006р. працівниками Магдалинівського РЕМ за місцем проживання відповідачки був виявлений факт порушення Правил користування електроенергією для населення, а саме на лічильнику була відсутня пломба енергонагляду, про що було складено акт №00075293.

Згідно п. 14 вище названих Правил, у разі виявлення зовнішнього пошкодження приладу обліку, зриву пломби або його несправності в роботі споживач зобов'язаний негайно повідомити про це енергопостачальника. Пошкоджені прилади обліку підлягають експертизі, що проводиться комісією у складі представників енергопостачальника та територіального органу Держстандарту. (Абзац перший пункту 15 в редакції Постанови KM N 1607 від 26.10.2000) (п. 15 Правил). Експертиза приладу обліку, який належить споживачу або за збереження якого він відповідає, здійснюється у присутності споживача.

Починаючи з 2005р., домоволодіння відповідачки з перевіркою відвідували працівники Магдалинівського РЕМ, про що свідчать відповідні записи у абонентській розрахунковій книжці, копія якої приєднана до матеріалів справи. Відповідачка неодноразово зверталася до позивача з проханням опломбувати лічильник, але її усні звернення залишалися без уваги.

Факти щодо звернень відповідачки до Магдалинівсього РЕМ з проханнями опломбування лічильника не заперечувала у судовому засіданні і представник позивача. Крім цього, в матеріалах справи є і копія письмової заяви ОСОБА_2 на ім'я начальника РЕМ.

Експертиза лічильника відповідачки, як того вимагає п. 14 Правил користування електричною енергією для населення, проведена не була, а тому докази щодо її вини у виявленому порушенні відсутні.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що в задоволенні позовних вимог щодо стягнення з ОСОБА_2 суми збитків, нарахованих РЕМ, необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215 ЦПК України, п.п. 14,15,42,37 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99р. №1357, суд –

РІШИВ:

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" до ОСОБА_2 про стягнення збитків у сумі 264,04 грн. - відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація