Справа № 2-680-09
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
6 травня 2009 року м. Мар`їнка
Мар`їнський районний суд Донецької області у складі головуючого:
судді Клікунової А.С.,
при секретарі Харьковій Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мар’їнка, Донецької області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа районне комунальне підприємство “Мар`їнське БТІ”, Красногорівська міська рада про визнання права власності на житловий будинок, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій просить суд визнати за нею право власності на домобудівлю, що складається з житлового будинку «А-1» з самовільно побудованою пристройкою «а’1» загальною площею 55, 2 кв. м., в тому числі житловою площею 33,9 квадратних метри з господарськими побудовами: погреб «ап» (не вказаним в договорі купівлі-продажу», літня кухня «Г1» (самовільно побудована), уборна (не вказана в договорі купівлі-продажу), вигреб «d» (розташований за межами земельної ділянки), замощення, огорожа, розташовану за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12.
Відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого виконавчим комітетом Красногорівської міської ради Марїнського району Донецької області 12 жовтня 1990 року, реєстраційний номер № 396, ОСОБА_4, чоловік позивача, придбав у власність житловий будинок з господарськими та надвірними побудовами, розташований за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12.
25 лютого 2008 року ОСОБА_4 помер, що підтверджується свідоцтвом про його смерть. Після його смерті до спадкування відкрилося наступне спадкове майно: домоволодіння, розташоване за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12. Фактично, згідно ст. 1268 ЦК України дружина ОСОБА_4 – ОСОБА_1, позивач по даній цивільній справі, прийняла спадщину шляхом постійного мешкання з померлим, що підтверджується відомостями про реєстрацію місця проживання позивача. Згідно зі ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. У встановлений законодавством шестимісячний строк позивач ОСОБА_1 звернулась до державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право власності на спадщину.
У видачі свідоцтва про право власності на спадщину позивачу було відмовлено, оскільки згідно довідки РКП «Мар’їнське БТІ» при домобудівлі № 12, ЙV квартал, по вул. Совєтська, м. Красногорівка, Марїнського району Донецької області є самовільно збудовані побудови.
Рішенням № 432 від 24.09.2008 року виконавчого комітету Красногорівської міської ради позивачу ОСОБА_1 було відмовлено в узаконенні господарських будівель при домобудівлі № 12, ЙV квартал, по вул. Совєтська, м. Красногорівка, Марїнського району Донецької області за померлим ОСОБА_4, що змусило ОСОБА_1 звернутися до суду.
Згідно, ст. 1261 ГК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Спадкоємцями першої черги, після смерті ОСОБА_1 є позивач ОСОБА_1, відповідачі по даній цивільній справі ОСОБА_2, ОСОБА_3
Згідно ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. В зв’язку з цим частини у спадщині на домобудівлю, розташовану за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12 у позивача, та відповідачів дорівнюють по 1/3 частині кожному. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
В зв’язку з тим, що відповідачі на момент відкриття спадщини не мешкали постійно з спадкодавцем, та не подали до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, а також те, що спадкоємці ОСОБА_2, ОСОБА_3, не заперечують проти визнання права власності на домобудівлю, розташовану за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12, суд вважає можливим позов задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилася, надала суду заяву, в якій свої позовні вимоги підтримала, просить суд розглянути справу в її відсутність.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, надав суду заяву в якій з позовними вимогами погодився не заперечує проти їх задоволення, просить справу розглянути без його участі.
Відповідач ОСОБА_3 до суду не з’явився, надав суду заяву в якій позовні вимоги визнав, не заперечує проти їх задоволення, просить суд розглянути справу в його відсутність.
Третя особа РКП “Мар`їнський БТІ” до суду не з`явилася, але надала відгук в якому з технічною частиною позовної заяви погодилась та просить розглянути справу в відсутності її представника.
Третя особа Красногорівська міська рада до суду не з’явилася, надала суду лист, в якому з позовом погодилась, та просить суд розглянути справу без участі її представника.
Суд, вивчивши матеріали справи а саме: свідоцтво про смерть, свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження, рішення виконавчого комітету Красногорівської міської ради № 432 від 24 вересня 2008 року, договір купівлі-продажу від 12 жовтня 1990 року, довідка РКП «Мар’їнське БТІ» № 06-2308 від 22 вересня 2009 року», вважає, що позов підлягає задоволенню, так як він обґрунтований і підтверджений доказами.
Посилаючись на ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно зі ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.
Згідно зі ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.
На підставі ст. 392, 1220, 1221, 1222, 1235, 1261, 1268, 1276 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 60, 209 ч. 2, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити повністю .
Визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на домобудівлю, що складається з житлового будинку «А-1» з самовільно побудованою пристройкою «а’1» загальною площею 55, 2 кв. м., в тому числі житловою площею 33,9 квадратних метри з господарськими побудовами: погреб «ап» (не вказаним в договорі купівлі-продажу», літня кухня «Г1» (самовільно побудована), уборна (не вказана в договорі купівлі-продажу), вигреб «d» (розташований за межами земельної ділянки), замощення, огорожа, розташовану за адресою: Донецька область, Мар’їнський район, м. Красногорівка, вул. Совєтська, ЙV квартал, буд. 12, загальною вартістю 39 233 (тридцять дев’ять тисяч двісті тридцять три) гривні.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з моменту його оголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження рішення.
Суддя