Справа № 2-775/07/11
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2007 року Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Попрас В.О.,
при секретарі - Бутиріної О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням по АДРЕСА_1. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що йому на праві власності належить будинок АДРЕСА_1. За усним проханням свого сина ОСОБА_3 позивач 06.03.2002 р. зареєстрував відповідача як квартиранта. З моменту реєстрації по теперішній час відповідач ОСОБА_2 не проживав за місцем реєстрації. Позивач бачив відповідача ОСОБА_2 тільки один раз, де проживає та працює відповідач позивач не знає, місцезнаходження відповідача йому не відоме, особистих речей відповідача ОСОБА_2 в його будинку не має. Відповідач ОСОБА_2 залишається зареєстрований у будинку позивача, чим порушуються його права щодо володіння, користуванню та розпорядженню майном, власником якого він є, тому він звернувся до суду з позовом.
У судовому засіданні позивач позов підтримав, відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений у встановленому порядку. Враховуючи, що в справі є достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, відповідач належним чином повідомлений про місце і час судового засідання, позивачка не заперечує проти розгляду справи у відсутності відповідача та ухваленні заочного рішення на підставі наявних у справі доказів, суд розглядає справу у відсутність відповідача ОСОБА_2 відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України.
Суд, заслухавши пояснення позивача, свідків, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 21.12.2001 р. ОСОБА_1 належить жилий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1.
Згідно довідки Комунального виробничого підприємства по обслуговуванню приватних домоволодінь і зелених насаджень Київського району м. Харкова від 22.08.2006 р. ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 6 березня 2002 p., але за вказаною адресою не проживає, особистого майна в будинку не тримає, будинком не цікавиться, його місцезнаходження не відоме.
Як вбачається з довідки міської лікарні НОМЕР_1 Київського району м. Харкова від 06.11.2006 р. ОСОБА_2, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на протязі 2005-2006 років лікаря на дім не викликав, лікарняні листи йому не видавались.
Згідно довідки Київського районного відділу ХМУ УМВС України в Харківській області від 24.11.2006 р. в період з квітня 2000 року до теперішнього часу ОСОБА_2 з питань перешкоди в проживанні його за адресою: АДРЕСА_1 до Київського райвідділу міліції не звертався.
Судом встановлено, що відповідач не проживає у спірному будинку більше 6 місяців, яких-небудь дій з боку відповідача, що підтверджують факт збереження за собою спірної житлової площі, судом не установлено.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності особи понад встановлені строки, провадяться в судовому порядку.
У відповідності зі ст.ст. 4, 4.8 Закони України «Про власність» власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається приналежним йому майном, і може вимагати усунення будь-яких порушень його права.
У відповідність до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
При таких обставинах суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 слід признати таким що втратив право користування будинкомАДРЕСА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215, 224 - 226 ЦПК України, ст. 321, 334, 391 ЦК України, ст. 4, 48 Закону України «Про власність», ст.ст. 71, 72 ЖК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, таким що втратив право користування будинком АДРЕСА_1.
Заочне рішення суду може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про перегляд заочного рішення, яка може бути подана до суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-дневний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.