Судове рішення #4651270

Справа № 2-1190/09р.                                                          

                                                                         

         

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    23 квітня 2009 року                                                             м.  Шахтарськ

    Шахтарський міськрайонний  суд Донецької області в складі:

    головуючого по справі судді                     Голопузенко Є.А.,

    при секретарі                                              Лисенко Л.О.,

    за участю позивача                                    ОСОБА_1,  

    відповідача                                                 ОСОБА_2,  

    розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа  - ОСОБА_3, про стягнення аліментів, -

встановив:

    18 березня 2009 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом з тих підстав, що відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання їх сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. Відповідач сплачує аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі ј частини його доходу. Посилаючись на той факт, що дитина перебуває на обліку у психіатра, потребує додаткових витрат на лікування, просила стягнути аліменти на утримання сина в розмірі ј  частини його заробітку (доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи  стягнення з дня звернення до суду та до повноліття дитини.

    В судовому засіданні позивачка підтримала позов в повному обсязі, суду пояснила, що на теперішній час працевлаштувалась, їй нараховані до сплати 640грн. чистими, приблизно 200грн. на місяць вона витрачає на ліки дитини, дитина ходить в дитячій садок, що також потребує оплати. Просила позов задовольнити.

    Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково, погодився сплачувати аліменти на сина в розмірі 1/6 частини його доходу, за рішенням суду він сплачує аліменти на іншу дитину в розмірі ј свого доходу, син не перебуває на обліку у психіатра, вони з дитиною їздили на консультації, дитина привита, ходить до садку в звичайну групу. На утримання дитини до звернення позивачки до суду надавав добровільно допомогу щомісячно, йому відомо, що дитина має невеликі проблеми з серцем.

    Третя особа ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилась, до початку судового розгляду надала заяву, в якій просила розглянути справу за її відсутності на розсуд суду.

    Судом в межах заявлених позовних вимог, на підставі доказів, наданих сторонами, встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивачка є матір’ю, а відповідач батьком сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає з позивачкою. Добровільно сторони не дійшли згоди про участь відповідача в утриманні дитини. Відповідач працездатний,  має на утриманні доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання якої за Постановою Шахтарського міського суду від 30 червня 2000 року сплачує аліменти в розмірі ј частини заробітку доходу до 20 березня 2016 року. Згідно довідки № 17-1/4-266 від 21 квітня 2009 року, виданої ВП «Шахта «Шахтарська Глибока», з січня 2006 року по березень 2009 року включно з відповідача утримано 29481,90грн. Батько відповідача ОСОБА_6 є інвалідом праці І групи безстроково, мати ОСОБА_7 є пенсіонером з 06 червня 2008 року, що підтверджується копіює трудової, посвідченнями.

До звернення позивачки до суду відповідач добровільно надавав допомогу на утримання сина в середньому  в  розмірі 1000грн. щомісяця, що підтверджується наданими квитанціями.

За довідкою № 03-07/802 від 23 квітня 2009 року ОСОБА_1 працює провідним спеціалістом  Шахтарського міського центру зайнятості з березня 2009 року, за відпрацьований час їй нарахована заробітна плата в розмірі 737,75грн.

Згідно повідомлення Шахтарської міської лікарні № 1266-01/6 від 22 квітня 2009 року  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку педіатра, прийнятий на диспансерний облік як часто та тривало хворіючи дитина простудними захворюваннями, з дисплазією поєднуючої тканини: нестабільністю колінних суглобів, плосковальгусних стоп, диспластичної кардіопатії; правосторонньою пахово - грижею.

На лікування дитини позивачка витрачає  приблизно 200грн. на місяць, що не заперечував відповідач.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати неповнолітню дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ст. 182 СК України, враховуючи матеріальне становище дитини та платника аліментів, ј розміру загального доходу якого на місяць в середньому складає 1067,66грн. (( з розрахунку 1152,93грн. + 993,97грн. + 1043,01грн. + 1040,52грн. + 1105,17грн. + 1070,38грн.) : 6), а також з урахуванням стану здоров’я дитини – наявності захворювань, перебування на обліку та потреби у лікуванні, стану здоров’я відповідача – відсутності захворювань, оскільки відповідачем не вказано на їх наявність та не надано доказів на підтвердження таких фактів, наявності у нього інших осіб, яких він повинен утримувати -  ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, на утримання якої за Постановою Шахтарського міського суду від 30 червня 2000 року сплачує аліменти в розмірі ј частини заробітку доходу до 20 березня 2016 року.

Суд також враховує наявність у відповідача непрацездатних батьків, а також той факт, що відповідач не надав доказів на підтвердження обставин, що дохід, який отримує кожен з батьків є нижчим від мінімального розміру прожиткового мінімуму, встановлений для осіб відповідного віку, у зв’язку з чим вони потребують утримання від сина.

Таким чином враховуючи всі обставини справи в сукупності, на підставі наданих сторонами доказів, з метою захисту інтересів дитини, також враховуючи інтереси кожної сторони, виходячи з принципів розумності та справедливості, вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти, але в меншому розмірі ніж того просить позивач, а саме в розмірі 1/5 частини заробітку доходу відповідача щомісяця, який слід стягнути з дня звернення до суду.

Роз’яснити відповідачу його право звернутися до суду з позовом відповідно до ст. 192 СК України про зміну розміру аліментів, які стягуються на утримання доньки ОСОБА_5.

Керуючись ст.ст. 180, 182,183,191 СК України, ст.ст. 209, 213-215, 367 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

    Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4,  на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/5 частини всіх видів його заробітку(доходу) але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця, починаючи  стягнення з дня звернення до суду – 18 березня 2009 року, та до  досягнення дитиною повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 51(п’ятдесят одна) гривня.  

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн. (сім гривень 50 копійок).

Допустити негайне виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до  Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду  Донецької області сторони можуть подати  через Шахтарський міськрайонний суд протягом десяти  днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.

    Рішення виготовлене в нарадчій кімнаті 28 квітня 2009 року.

                                                                    Суддя:            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація