Судове рішення #4651834

                                                                                                                                        2-535/2009

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

(заочне рішення)

17.04.2009 року                     Старобешівський районний суд Донецької області в складі:

головуючого  - судді             Пересади С.С.,

при секретарі                        Іваницькій А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Старобешеве справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка 02.03.2009 року звернулась до Старобешівського районного суду Донецької області з позовною заявою до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, посилаючись на те, що з 05.07.2006 року, сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають одну малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої відповідно до свідоцтва про народження серії І-НО № 095740 від 08.09.2006 року, яке було видане виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, є відповідач по справі.

На теперішній час сторони припинили сімейні відносини та дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини позивачці не надає. Позивачка просить суд у судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини від всіх видів заробітної плати але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивачка до судового засідання не з’явилась проте надала до суду заяву у якій свої позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити а також розглянути справу за її відсутності.

Відповідач до судового засідання не з’явився хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення виклику до суду.

Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином був повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначенні ним причини визнанні неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити з наступних підстав: Судом встановлено: що сторони з 05.07.2006 року, перебувають у зареєстрованому шлюбі, від якого мають одну малолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якої відповідно до свідоцтва про народження серії І-НО № 095740 від 08.09.2006 року, яке було видане виконкомом Новосвітської селищної ради Старобешівського району Донецької області, є відповідач по справі.

На теперішній час сторони припинили сімейні відносини та дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини позивачці не надає. Позивачка просить суд у судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини від всіх видів заробітної плати але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивачка просить суд у судовому порядку стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини від всіх видів заробітної плати але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Задовольняючи позов суд керується наступними нормами матеріального права:

Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язанні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.

Відповідач має задовільний стан здоров’я та можливість сплачувати аліменти. Також відсутні у нього інші аліментні зобов’язання.

Згідно зі ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

За встановлених обставин розмір аліментів на утримання неповнолітньої дитини повинен складати ? частину від всіх видів доходу відповідача але не менше ніж 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст. 191 Сімейного кодексу України аліменти на дитину присуджується за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 179, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 226, ЦПК України, на підставі ст. ст. 180, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд –

В И Р І Ш И В:

Стягнути з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1  аліменти на утримання малолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини всіх видів заробітної плати щомісячно, але не менше ніж 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 02.03.2009. року  до досягнення дитиною повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів за перший місяць підлягає негайному виконанню.

   Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня 00 копійок. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи у розмірі 30  (тридцять) гривень 00 копійок.

   Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Старобешівський  районний  суд  шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

   Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація