Справа №2-347-08 р.
УКРАЇНА
МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
Дніпропетровської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 березня 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Соловйова М.І., при секретарі Дровозюк О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Магдалинівка цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Гупалівська сільська рада про визнання угоди укладеної і права власності на нерухоме майно
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2008р. до суду надійшла заява позивача до відповідача, третя особа сільська рада про визнання угоди дійсної та визнання права власності на житловий будинок. Посилаючись на те, що 30 січня 2008р. між ними була досягнута угода про купівлю-продажу житлового будинку, розташованому на земельній ділянці у с Гупалівка вул. Центральна № 2. Після укладення письмової угоди, відповідачу віддала гроші, отримала ключі від житлового будинку, де стала фактично проживати, домовившись про укладення договору у нотаріальній конторі. Але після цього, остання стала з різних причин ухилятися від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу житлового будинку. Вимушено звернулася до суду і просить винести рішення, яким угоду купівлі - продажу визнати дійсною та визнати право власності на будинок за ним.
Відповідач позов визнав.
Представник сільської ради до суду не з'явився.
Вислухав пояснення сторін, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню і рішення можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, згідно ст. ст. 130, 174 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Стаття 41 Конституції України законодавчо затвердила, що кожен має право володіння, користування і розпорядження своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Право власності - це врегульовані законом суспільні відносини по володінню, користуванню і розпорядженню майном. Право власності в Україні охороняється законом. Кожен громадянин в Україні має право володіти, користуватися і розпоряджатися майном особисто або спільно з іншими. Всі форми власності рівноправні.
Ст. 220 ЦК України /Правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору/, стверджує, що у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. Але якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
На а. с. 10 є розписка відповідача про отримання грошей за житловий будинок, розташований с Гупалівка вул. Центральна № 2, згідно яких позивач купив за 33753 грн. у відповідача житловий будинок, що належав той на праві власності за рішенням Магдалинівської районної ради / а. с. 7 /.
Про власність на будинок також вказує і технічний паспорт на житловий будинок індивідуального фонду від 10 червня 1991р. /а. с. 8-9/.
Вказані документи, дійсно свідчить про те, що власником житлового будинку № 2 по вул. Центральна с Гупалівка Магдалинівського району, який розташований на земельній ділянці,
- є відповідач по справі.
Бажаючим купити будинок став позивач, який після передачі грошей, отримав ключі та по цей час користується придбаним майном, де фактично проживає.
З вини відповідача, який отримав гроші, договір купівлі-продажу належним чином не оформлений в нотаріальній конторі.
Враховуючи, викладене, суд дійшов висновку, що кошти за будинок у сумі 33753 грн. дійсно надійшли до відповідача, на що вказує письмова розписка.
Обставини які склалися в зв'язку з угодою купівлі-продажу, свідчать про наявність укладення угоди між сторонами. Об'єктивно сторони угоди купівлі-продажу, порушили вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору. Але позивач і відповідач, як сторони угоди домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося виконання договору.
Відповідач, одна із сторін, отримавши гроші особисто, ухиляється від нотаріального посвідчення договору. При таких обставинах, суд використовуючи своє право передбачене законом, може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 130, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, ст. 220 ЦК України, суд
ВИРІШИВ.
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Гупалівська сільська рада про визнання угоди укладеної і права власності на нерухоме майно - задовольнити.
Угоду купівлі-продажу за 33753 грн. будинку з господарськими спорудами, розташованими с. Гупалівка, вул. Центральна №2 між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 - визнати дійсною.
Визнати право власності за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на житловий будинок з господарськими спорудами, розташованими за адресою № 2 вул. Центральна с Гупалівка Магдалинівського району.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду у Дніпропетровській області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.