Судове рішення #4651959

Справа №2-190-08

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28 лютого 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Баранник Н.П., при секретарі Горбаченко Ю.О., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду під час попереднього розгляду цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" до ОСОБА_2 про стягнення збитків на суму 6 141,38 грн.,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов позов Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" до ОСОБА_2 про стягнення збитків на суму 6141,38 грн.. Позивач посилається на те, що відповідачем було порушено Правила користування електричною енергією для населення, а саме: без облікове користування електроенергією, про що 24 травня 2007р. працівниками РЕМ складений акт № 00075372. Відповідно до акта відповідачці нараховані збитки в сумі 6 141,38 грн., але вона добровільно сплатити їх не бажає, тому звернулися до суду з проханням винести рішення, яким примусово стягнути вказану суму збитків.

Представник позивача позов підтримала в повному обсязі.

Відповідачка в судове засідання з'явилася, позовні вимоги визнала. Прохала суд при винесенні рішення врахувати її матеріальне становище, оскільки таку суму збитків вона не в змозі сплатити, так як часто хворіє, отримує лише пенсію і іншого доходу не має.

Вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов необхідно вирішити наступним чином.

Відносини між громадянами та енергопостачальниками регулюються Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99р. № 1357 (надалі Правила). Ці Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності.

Згідно п. 37 Правил, енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку; вимагати від споживачів відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними під час користування електричною енергією; тимчасово припиняти постачання електроенергії або відключати споживача від мережі без його згоди у випадках розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби, інших випадках, передбачених п. 35 цих Правил.

Як встановлено судом, 24 травня 2007р. працівниками Магдалинівського РЕМ за місцем проживання відповідачки був виявлений факт порушення Правил користування електроенергією для населення, а саме: без облікове користування електроенергією, про що було складено акт №00075372. Акт був підписаний відповідачкою і заперечень щодо виявленого порушення від неї не надійшло.

Відповідно до п. 53 Правил, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем.

На підставі акту, згідно Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику в результаті порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України N 562 від 04.05.2006р., відповідачці було нараховано до сплати збитки на суму 6 141 грн.38 коп..

Дослідивши докази по справі, суд дійшов до висновку, що при проведенні нарахування збитків, завданих відповідачкою в результаті порушення Правил користування електроенергією, з боку позивача порушень вимог діючих нормативних актів допущено не було.

В судовому засіданні встановлено, що відповідачка досягла пенсійного віку і окрім пенсії іншого доходу не має, часто хворіє, через що знаходиться у скрутному фінансовому стані. Всі ці факти дають підстави вважати, що за своїм матеріальним становищем відповідачка не в змозі оплатити всю нараховану позивачем суму збитків.

Згідно ч. 4 ст. 1193 ЦК України, суд може зменшити розмір відшкодування шкоди, завданої фізичною особою, залежно від її матеріального становища, крім випадків, коли шкоди завдано злочином.

Таким чином, враховуючи матеріальне становище ОСОБА_2, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити частково, зменшивши суму збитків, що підлягають стягненню з відповідачки з 6 141,38 грн. до 2 800 грн..

Крім вказаної суми з відповідачки також на користь позивача необхідно стягнути 51 грн. сплаченого судового збору, а також 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212,214-215,218 ЦПК України, п.п. 35,37,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99р. № 1357, ст. 1193 ЦК України, суд –

РІШИВ:

Позов Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, 26 травня 1946р. народження, жительки с Казначеївка, вул. Назаренка, 106 Магдалинівського району Дніпропетровської області на користь Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі":

- на розрахунковий рахунок 260313010001 у Магдалинівській філії відділення Ощадбанку №2997, МФО 306221, ОКПО 05434588 - 2 800 грн. збитків по акту № 00075372;

- на розрахунковий рахунок 26001050202504 ЗАТ КБ „Приватбанк", МФО 305299 - 51 грн. судового збору та 30 грн. за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

В іншій частині позову Відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго" в особі Магдалинівського РЕМ структурної одиниці "Дніпропетровські східні електричні мережі" - відмовити.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація