Судове рішення #4652115

Справа №2-238-08

УКРАЇНА

МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Дніпропетровської області

Рішення

Іменем  України

20 лютого 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Баранник Н.П., при секретарі Горбаченко Ю.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2008р. до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів. Позивачка посилається на те, що їх неповнолітня донька ОСОБА_3, 1994р. народження, проживає з нею і знаходиться на повному її утриманні. Батько матеріальної допомоги на утримання дочки не надає, тому змушена звернутися до суду з проханням винести рішення, яким стягнути на її користь аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів доходів (заробітку) на утримання дочки, до її повноліття, з ОСОБА_2.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день слухання справи був сповіщений.

Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В ст. 181 СК України передбачено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються від частини доходу її матері, батька і (або) в твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.. 184 СК України.

Судом встановлено, що від спільного проживання сторони по справі мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5). Дитина в даний час проживає разом з матір'ю - позивачкою по справі, і знаходиться на повному її утриманні (а.с. 6). Сама позивачка з донькою проживає окремо від відповідача.

Враховуючи вік дівчинки, її потреби в посиленому харчуванні, придбанні одягу, шкільного приладдя, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги, постановивши рішення про стягнення з відповідача аліментів у розмірі 1\4 частини всіх його доходів (заробітку).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10,11,212,213 ЦПК України, ст.ст.180,181, 182 СК України, суд

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати щомісячно аліменти з ОСОБА_2, 1958р. народження, проживаючого в АДРЕСА_1, на утримання дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, до її повноліття, на користь матері ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, що проживає в АДРЕСА_2, починаючи з 25 січня 2008р., в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави - 51 грн. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація