Справа №2-245-08
УКРАЇНА
МАГДАЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
Дніпропетровської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2008р. Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Баранник Н.П., при секретарі Горбаченко Ю.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Магдалинівка під час попереднього розгляду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шевченківської сільської Ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
У січні 2008р. до суду надійшов позов ОСОБА_1 до Шевченківської сільської Ради про надання додаткового строку для прийняття спадщини. Позивач посилається на те, що його мати ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в результаті чого відкрилася спадщина на її майно. Мати склала заповіт, яким визначила позивача своїм спадкоємцем. Він не прийняв спадщину у передбачений законом шестимісячний строк, оскільки не обізнаний у вимогах цивільного законодавства. Таким чином, вважає причину пропуску строку, передбаченого законом для прийняття спадщини, поважною та просить суд надати йому додатковий строк у шість місяців.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був сповіщений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Ст. 1269 ЦК України вимагає, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Спадкоємцями по заповіту та закону можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини (ст. 1222 ЦК України).
Надані позивачем документи підтверджують той факт, що він являється спадкоємцем по заповіту після смерті матері ОСОБА_2 (а.с. 6,8,9).
В ст. 1272 ч.3 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, що позивач з поважних причин пропустив строк звернення до нотаріальної контори для прийняття спадщини.
При таких обставинах, можливо винести рішення, яким визначити додатковий строк у шість місяців, достатній для подання позивачем заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2.
На підставі вказаного, керуючись ст.ст. 10,11,212,213 ЦПК України, ст.ст. 1222,1269, 1272 ЦК України, суд
РІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає в с. Євдокіївка Магдалинівського району Дніпропетровської області, додатковий строк шість місяців для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.