Справа № 221/3903/12
П О С Т А Н О В А
20.12.2012 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
головуючого судді Татаурової І.М.,
при секретарі Федоришиній Г.С.,
за участю:
прокурора Грималюка В.В.,
адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду питання про направлення підсудного на примусове лікування,
в с т а н о в и в :
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області знаходиться кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_2 за ст. ст. 289 ч.2, 162 ч.1 КК України.
Постановою суду від 18.09.2012р. по справі призначено стаціонарну судово –психіатричну експертизу.
Відповідно до акту стаціонарної судово –психіатричної експертизи № 197 від 14.11.2012р. підсудний ОСОБА_2, в теперішній час, виявляє важкий депресивний епізод без психотичних симптомів, внаслідок якого не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. До виходу з даного стану ОСОБА_2 потребує примусового лікування в психіатричній лікарні зі звичайним режимом нагляду, після чого експертизу буде продовжено (а.с.185-187).
Вислухавши думку учасників судового розгляду, оглянувши матеріали справи, враховуючи рекомендації викладені в акті експертизи, суд приходить до висновку про необхідність призначення підсудному ОСОБА_2 примусових заходів медичного характеру за наступних підстав.
Згідно ст. 92 КК України примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов'язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Відповідно до ст. 94 КК України залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі примусові заходи медичного характеру: надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку; госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом; госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом. Госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у психіатричному закладі і лікування у примусовому порядку.
В даному випадку підсудний ОСОБА_2 на момент розгляду справи в суді захворів на психічну хворобу, що перешкоджає встановити його психічний стан на момент вчинення інкримінованих йому злочинів та продовжити розгляд справи, тому суд приходить до висновку про наявність правових підстав для призначення підсудному примусових заходів медичного характеру зі звичайним режимом нагляду відповідно до акту стаціонарної судово –психіатричної експертизи № 197 від 14.11.2012р. та відповідно направити його до Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. акад. ОСОБА_3 для відповідного лікування за територіальністю.
Нормою ст.280 КПК України 1960 року передбачені підстави для зупинення провадження у справі, де однією з яких є хвороба підсудного, тобто коли підсудний захворів на психічну або іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає розгляд справи, суд зупиняє провадження в справі щодо цього підсудного до його видужання.
Оскільки, підсудний ОСОБА_2 захворів на психічну хворобу, внаслідок чого потребує примусового лікування, що виключає його участь у розгляді справи про його обвинувачення, тому провадження у справі необхідно зупинити до його видужання.
Керуючись ст.ст. 92, 94 КК України, ст. ст. 273, 280 КПК України 1960 року, суд –
п о с т а н о в и в :
Застосувати до підсудного ОСОБА_2 примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
Госпіталізувати підсудного ОСОБА_2 до Комунального закладу «Вінницька обласна психоневрологічна лікарня ім. акад. ОСОБА_3».
Зупинити провадження в справі № 221/3903/2012 до видужання підсудного.
Копію постанови направити начальнику Вінницької установи виконання покарань УДДПВП України у Вінницькій області (№1), для виконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: