Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #46561704

Єдиний унікальний номер 233/4798/14-ц Номер провадження 22-ц/775/414/2015

Головуючий в 1 інстанції Малінов О.С. єдиний унікальний номер 233/4798/14-ц

Доповідач Халаджи О.В. провадження 22-ц/775/414/2015





АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


13 серпня 2015 року м. Артемівськ




Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області у складі:

головуючого судді Халаджи О.В., суддів Жарової Ю.І., Маширо О.П.

при секретарі судового засідання Хоміч Г.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 червня 2015 року про залишення заяви без розгляду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства зеленого господарства, третя особа без самостійних вимог виконком Костянтинівської міської ради про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, -


ВСТАНОВИЛА:


До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області звернулася ОСОБА_1 із позовом про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Ухвалою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 червня 2015 року позов залишено без розгляду у зв'язку з повторною неявкою в судове засідання позивача, представника позивача, належним чином повідомлених про час та місце розгляду справи.

Не погодившись з ухвалою суду, позивач ОСОБА_1 звернулась до апеляційного суду із апеляційної скаргою, в якій просила скасувати ухвалу Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 червня 2015 року, посилаючись на те, що ухвала прийнята судом з порушенням норм процесуального права.

Позивач та її представник у судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримали та просили її задовольнити.

Відповідач та третя особа до судового засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, шляхом направлення на їх адресу телефонограм.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 305 ЦПК України, неявка сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи не перешкоджає розглядові справи.

Заслухавши суддю доповідача та перевіривши матеріали справи доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ч.4 ст. 311 ЦПК України, підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.

Як вбачається з матеріалів справи ухвалою суду від 26.08.2014 року відкрито провадження за позовом ОСОБА_1 до Товариства зеленого господарства про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Ухвалою суду від 03.09.2014 року справу призначено до судового розгляду на 18.09.2014 року.

Судове засідання неодноразово відкладалось.

В матеріалах справи взагалі відсутні відомості щодо відкладення справи з 8 квітня 2015 року на іншу дату та причини такого відкладення. Відсутні журнали судового засідання, протоколи, тощо (а.с. 81-90).

Як вбачається з матеріалів справи, телефонограмою без зазначення дати, представник позивача ОСОБА_2 повідомлявся, про призначення судового засідання на 17.06.2015 року на 10.00 годин (а.с. 88). Проте інші учасники процесу про слухання справи в будь-який спосіб не повідомлялись.

Відповідно до довідки секретаря судового засідання (а.с. 90), викликати представника позивача ОСОБА_2 за вказаним телефоном не було можливості, а тому інформація про виклик сторін в судове засідання розміщена на сайті Костянтинівського міськрайонного суду.

Ухвалою суду від 26 червня 2015 року справу залишено без розгляду на підставі п. 3 ч.1 ст. 207 ЦПК України, тобто з причин неявки у судове засідання належним чином повідомленого позивача, від якого до суду не надходило заяви про розгляд справи без його участі.

Частиною 3 ст. 169 ЦПК України, передбачено, що у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Згідно з п.3 ч.1 ст. 207 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутністю.

У відповідності до ст. 74 ЦПК України, судові виклики здійснюються судовими повістками про виклик, судові повідомлення здійснюються судовими повістками-повідомленнями.

Судові повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а судові повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.

Судова повістка про виклик повинна бути вручена з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи, але не пізніше ніж за три дні до судового засідання, а судова повістка-повідомлення - завчасно.

Судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.

У разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається:

юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою, вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Особи, які беруть участь у справі, а також свідки, експерти, спеціалісти і перекладачі можуть бути повідомлені або викликані в суд телеграмою, факсом чи за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Якщо насправді особа не проживає за адресою, повідомленою суду, судова повістка може бути надіслана за місцем її роботи.

Судова повістка юридичній особі направляється за її місцезнаходженням або за місцезнаходженням її представництва, філії, якщо позов виник у зв'язку з їх діяльністю.

Відповідач, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, викликається в суд через оголошення у пресі. З опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про час і місце розгляду справи. На ці випадки поширюється правило частини четвертої цієї статті.

Друкований орган, у якому розміщуються оголошення про виклик відповідача протягом наступного року, визначається не пізніше 1 грудня поточного року в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 76 ЦПК України передбачено, що Судові повістки, адресовані фізичним особам, вручаються їм під розписку, а юридичним особам - відповідній службовій особі, яка розписується про одержання повістки.

Розписка про одержання судової повістки з поміткою про дату вручення в той самий день особами, які її вручали, повертається до суду.

Якщо особу, якій адресовано судову повістку, не виявлено в місці проживання, повістку під розписку вручають будь-кому з повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з нею, а за їх відсутності - відповідній житлово-експлуатаційній організації або виконавчому органу місцевого самоврядування.

У разі відсутності адресата особа, що доставляє судову повістку, негайно повертає її до суду з поміткою про причини невручення.

Вручення судової повістки представникові особи, яка бере участь у справі, вважається врученням повістки і цій особі.

Якщо особа, яка бере участь у справі, перебуває під вартою або відбуває покарання у виді довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, обмеження волі, арешту, повістка та інші судові документи вручаються їй під розписку адміністрацією місця утримання особи, яка негайно надсилає розписку та письмові пояснення цієї особи до суду.

Особам, які проживають за межами України, судові повістки вручаються в порядку, визначеному міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, в разі відсутності таких - у порядку, встановленому статтею 419 цього Кодексу.

У разі відмови адресата одержати судову повістку особа, яка її доставляє, робить відповідну помітку на повістці і повертає її до суду. Особа, яка відмовилася одержати судову повістку, вважається повідомленою.

Якщо місце перебування відповідача невідоме, суд розглядає справу після надходження до суду відомостей щодо його виклику до суду в порядку, визначеному цим Кодексом.

Як встановлено апеляційним судом, матеріали цивільної справи не містять інформації про належне повідомлення сторін, та іх представників на 19.05.2015 року, на 17.06. 2015 року та на 26.06.2015 року.

В зв'язку з тим, що ухвала постановлена з порушенням норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання, відповідно до вимог ч. 4 ст. 311 ЦПК України, вона підлягає скасуванню, а справа підлягає направленню для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст. 307, 311, 315 ЦПК України, апеляційний суд, -


У Х В А Л И В:


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 червня 2015 року скасувати, справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з моменту набрання чинності.


Головуючий:


Судді



  • Номер: 22-ц/775/414/2015
  • Опис: ц/справа за позовом Шостак С.В. до Товариства зеленого господарства про поновлення на роботі ( 1 том, 1 диск)
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 233/4798/14-ц
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)
  • Суддя: Халаджи О.В.
  • Результати справи: залишено без розгляду; Скасовано ухвалу і передано справу для продовження розгляду до суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 20.07.2015
  • Дата етапу: 13.08.2015
  • Номер: 22-ц/775/823/2016
  • Опис: цивільна справа за позовом Шостак С.В. до Підприємства зеленого господарства виконавчого комітету Костянтинівської міської ради про поновлення на роботіі
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 233/4798/14-ц
  • Суд: Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)
  • Суддя: Халаджи О.В.
  • Результати справи: в позові відмовлено; Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення без зміни рішення суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.03.2016
  • Дата етапу: 27.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація