справа № 2-39\2007 року РІШЕННЯ
іменем України
17 січня 2007 року Золочівський районний суд Харківської
області
в складі
головуючого судді Штих Т.В.
при секретарі Бугай Н.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Золочів цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи
такою, що втратила право на користування житлом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до Золочівського районного суду Харківської області з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що за вищезгаданою адресою в своєму будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 вона проживає постійно з 1984 року. Раніше з нею проживав її колишній чоловік ОСОБА_2 , але вже довгий час він проживає в іншому місці.
До цього часу відповідач залишається прописаним у вказаному будинку, хоча не проживає жодного дня протягом шести місяців.
На неодноразові звернення з проханням виписатися з будинку відповідач відмовляв, нічим не мотивуючи свою відмову. Це створює для позивачки ряд незручностей при реалізації своїх прав, а в першу чергу в оформленні субсидію.
Таким чином, вважає, що відповідач не користується житловим приміщенням без поважних причин протягом більше ніж шість місяців і може бути визнаний таким, що втратив право користування житлом що підтверджується як свідченнями свідків, так і документами.
В судове засідання позивачка з»явилася, наполягала на задоволенні позовних вимог, пояснила суду, як викладено вище. Відповідач в судове засідання не з»явився, проте повідомив суд, що визнає позов в повному об'ємі, просить суд розглядати справу у його відсутність.
Вивчивши матеріали справи, допитавши свідка, вислухавши позивачку, суд приходить до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка мешкає за адресою АДРЕСА_1 в домоволодінні, яке належить їй на праві особистої власності на підставі рішення Золочівського районного суду Харківської області від 23.10.2006 року. Як стверджує позивачка ОСОБА_2 був її співмешканцем та деякий час мешкав разом з нею, на його прохання вона не заперечувала, проти того, що він був зареєстрований в її домоволодіння, так як мала намір побратися з ним, проте в подальшому їх стосунки не склалися, так як відповідач почав зловживати спиртними напоями. Згідно довідки НОМЕР_1, виданої Довжицькою сільською радою Золочівського району Харківської області ОСОБА_2, хоча і зареєстрований за вказаною адресою, проте не мешкає в даному домоволодіння більше ніж шість місяців. Свідок ОСОБА_3 також дав свідчення про те, що ОСОБА_2 не мешкає за вказаною адресою близько шести місяців, не веде господарство, на його ім'я не надходить кореспонденція, він не обслуговується в лікарні за місцем реєстрації.
Згідно ст.. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім»ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Ст.. 72 ЖК України вказує, що визнання особи, такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 71, 72 ЖК України, керуючись ст.ст.. 10,11,209,212,214-215,217,218 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом -задовольнити в повному обсязі.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням в будинку, розміщеному за адресою: АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Штих Т.В.