Апеляційний суд Кіровоградської області
м. Кіровоград, вул. Верхня Пермська, 2, 25006, (0522) 24-56-63
Справа № 22-1157 2010 Головуючий у 1 інстанції-1. М. Мумига
Категорія - 57 Доповідач - С. О. Савченко
УХВАЛА
Іменем України
21 квітня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:
головуючої судді - Белінської І. М.
суддів - Гайсюка О. В.
ОСОБА_1
при секретарі - Пітель Г. М.
розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Компаніївському районі Кіровоградської області про визнання його дій неправомірними та зобов'язання нарахувати недоплачену щомісячну соціальну допомогу як дитині війни за 2006-2007 роки відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України у Компаніївському районі Кіровоградської області на постанову Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 05 лютого 2010 року і
встановила:
Постановою Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 05 лютого 2010 року адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково.
Суд визнав протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області щодо не нарахування ОСОБА_2 коштів, виплата яких передбачена ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції станом до 28 грудня 2007 року) і зобов'язав управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 кошти, виплата яких передбачена ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції станом до 28 грудня 2007 року), за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року. У задоволенні решти вимог відмовлено.
У апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України у Компаніївському районі Кіровоградської області, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права, просить постанову суду скасувати.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення у визначених статтею 303 ЦПК України межах, колегія суддів вважає, що передбачених законом підстав для його скасування немає.
Встановлено, що позивачка відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» набула статусу дитини війни.
Статтею 6 зазначеного Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячі довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замісі пенсії, підвищуються на 30% мінімальної пенсії за віком.
Наявність у позивачки права на призначення підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, гарантоване ст.46 Конституції України, є визначальним дл вирішення даного спору.
У період з 2006 по 2007 роки управлінням Пенсійного фонду їй не нараховувалися кошти, передбачені ст.6 Закону «Про соціальний захист дітей війни».
Враховуючи наведене, суд обгрунтовано зобов'язав управління Пенсійног фонду України нарахувати та виплатити ОСОБА_2 зазначені кошти за період 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, виходячи з того, що рішення: Конституційного Суду України №6-рп/2007 від 9 липня 2007 року положенн п.12 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», яким бул зупинено дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнано такиїу що не відповідає Конституції України (є неконституційним). Відповідно до ч.2 ст. 15 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнаг неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судої України рішення про їх неконституційність.
Доводи скарги щодо неможливості нарахування позивачці підвищення до пенсі відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» оскільки з державного бюджету не виділялися кошти для проведення цих виплат, Міністерство праці та соціального захисту населення не направило управлінню Пенсійного фонду комп'ютерне програмне забезпечення для проведення перерахунку в автоматизованому режимі, не спростовують правильність висновків суду і не є підставою для скасування законного і обґрунтованого рішення.
Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, Законом України «Про внесена змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року, колегія суддів судової палати і цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Компаніївському
районі Кіровоградської області відхилити.
Постанову Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 05 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Гол о вуюча
Судді