Апеляційний суд Кіровоградської області
м. Кіровоград, вул. Верхня Пермська, 2, 25006, (0522) 24-56-63
Справа № 22-5319/ 2010 Головуючий у 1 інстанції - Сліпенко Р.Ю.
Категорія -57 Доповідач - Черниш Т. В.
УХВАЛА
Іменем України
25 серпня 2010 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:
головуючої судді - Бубличенко В.П.
суддів - Голованя А. М.
ОСОБА_1
при секретарі - Дімановій Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі на постанову Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2010 року,
встановила:
У лютому 2010 року ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги, як дитині війни.
Зазначала, що має статус дитини війни та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Посилаючись на те, що таке підвищення до пенсії їй не виплачувалось, просила поновити строк звернення з позовом в суд та зобов'язати відповідача нарахувати на її користь недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу.
Постановою Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2010 року адміністративний позов ОСОБА_3 задоволено частково.
Суд зобов'язав управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі Кіровоградської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком, передбачене ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни", виходячи з розміру, встановленого ч.І ст.28 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та провести відповідні виплати за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року включно. В задоволенні інших позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що ухвалена з порушенням норм матеріального права.
Позивачкою постанова суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову не оскаржена.
Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах, визначених ст.303 ЦПК України, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п. 2 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року, апеляційні скарги на постанови судів подаються не до адміністративних судів, а до загальних апеляційних судів та розглядаються за правилами ЦПК України.
Згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на ЗО відсотків мінімальної пенсії за віком. Таким чином, відповідно до положень вказаного закону пенсія позивача повинна виплачуватись із збільшенням її на ЗО % мінімальної пенсії за віком. Розмір мінімальної пенсії за віком необхідно обраховувати відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкові, державне пенсійне страхування».
Суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з підвищенням її на ЗО % мінімальної пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. А дії відповідача щодо ненарахування вказаного підвищення є незаконними.
Постанова суду є законною і обґрунтованою, доводи апеляційної скарги не дають підстав вважати, що судом було допущено порушення норм процесуального права, або неправильно застосовано норми матеріального права.
Органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, Законом України № 1691- VI від 18.02.2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області
ухвалила:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Гайворонському районі відхилити.
Постанову Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 25 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного, суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуюча
Судді