Справа № 2-111/ 2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009р.
Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:
Головуючої-судді: Єгорової Н.І.
при секретарі: Маковецькій Л.А.
за участю представника: ОСОБА_1
позивача : ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на частку жилого будинку в порядку успадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на частину жилого будинку в порядку успадкування посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер її чоловік ОСОБА_5, про що свідчить свідоцтво про його смерть. Після його смерті відкрилася спадщина та залишилося спадкове майно в виді частки приватизованого будинку з господарськими будинками, розташованого в АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_2р. померла мати чоловіка ОСОБА_6, яка була членом сім*ї. Після її смерті теж відкрилася спадщина та залишилося спадкове майно в виді частки приватизованого житлового будинку, розташованого по АДРЕСА_1. Після смерті чоловіка єдиними спадкоємцями першої черги залишилися дружина спадкоємця , його діти та мати. Спадщину фактично прийняли дружина, мати спадкодавця та донька ОСОБА_3, які залишилися проживати в житловому будинку. Після смерті бабусі частку спадщини могли прийняти її внуки, так як син її помер раніше, але спадщину вони не прийняли і на неї не претендують. Спадщину фактично прийняла позивачка, яка проживала зі спадкодавцею останні п'ять років однією сім*єю. Спірний житловий будинок був приватизований на всіх членів сім*ї, а саме: ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 в рівних долях, що підтверджується Свідоцтвом про право власності на житло. У зв*язку з тим, що при видачі свідоцтва про право власності на житло не були визначені частки кожного власника, нотаріус відмовила в видачі свідоцтва про право на спадщину, тому позивачка вимушена звернутися до суду з зазначеним позовом.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 уточнила позовні вимоги і просила визнати за нею право власності на 8/15 частин житлового будинку, в тому числі в порядку успадкування на 5/15 частин зазначеного житлового будинку, розташованого в АДРЕСА_1.
Відповідачка ОСОБА_4 позовні вимоги визнала повністю і не заперечувала проти їх задоволення.
Відповідачка ОСОБА_3 в судове засідання не з*явилася, про час та місце розгляду справи була належним чином повідомлена, в письмовій заяві позовні вимоги визнала і просила справу розглянути в її відсутність.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Із матеріалів справи вбачається, що житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, Доманівського району був приватизований гр.. ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 в рівних долях, про що свідчить свідоцтво про право власності на житло, видане 26.12.1996р. за № 981.
ІНФОРМАЦІЯ_1р. помер ОСОБА_5, про що свідчить свідоцтво про його смерть. Після смерті ОСОБА_5 відкрилася спадщина і залишилося спадкове майно в вигляді 1/5 частини спірного житлового будинку. Спадкоємцями першої черги залишилися дружина померлого ОСОБА_2, донька ОСОБА_3 та його мати ОСОБА_6, які прийняли спадщину шляхом проживання у зазначеному будинку. ОСОБА_4 спадщину після смерті батька не приймала і на неї не претендує, про що свідчать її пояснення в судовому засіданні. Таким чином, шляхом прийняття спадщини ОСОБА_2, ОСОБА_6 та ОСОБА_3 стали власниками частки ОСОБА_5, отримавши по 1/15 частини жилого будинку кожна.
ІНФОРМАЦІЯ_2р. померла ОСОБА_6, про що свідчить свідоцтво про її смерть. Після смерті ОСОБА_6 відкрилася спадщина і залишилося спадкове майно у вигляді 4/15 частини жилого будинку, розташованого в АДРЕСА_1. На момент смерті зі спадкодавцею проживала ОСОБА_2, яка була її членом сім*ї і постійно проживала в спірному будинку з моменту його приватизації, тобто з 1996р. Діти позивачки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 частку бабусі не приймали і на неї не претендують, що свідчить їх визнання позову. Таким чином, ОСОБА_2 шляхом фактичного прийняття спадщини в вигляді частки ОСОБА_6 стала власницею 4/15 частин жилого будинку.
Згідно відповіді державного нотаріуса позивачка не може оформити спадщину нотаріально, так як частини приватизованого житлового будинку при видачі свідоцтва про право власності на житло власникам не були визначені. Крім того, після смерті одного із співвласників спадщина нотаріально не оформлялася.
Враховуючи, що позивачка фактично прийняла спадщину, але не може її нотаріально оформити, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити.
Керуючись ст..ст.1220,1221, 1222,1261,1264, 1268 ЦК України, ст..ст.5,6,8,10,11, 60,209,212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_2 на 8/15 частин житлового будинку, загальною площею 55,7 кв.м. з господарськими будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, в тому числі в порядку успадкування за законом після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1р. на 1/15 частину даного житлового будинку і після смерті ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2р.на 4/15 частин вказаного житлового будинку.
Рішення набирає чинності після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження може бути подана до суду протягом 10 днів з моменту проголошення рішення суду.
Апеляційне оскарження проводиться в порядку ст..294 ЦПК України.
Суддя: підпис Н.І.Єгорова
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: