Судове рішення #46658466

Провадження № 2/582/232/13


Справа № 582/683/13-ц


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


30 серпня 2013 року Суддя Недригайлівського районного суду Сумської області Діска А.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової та моральної шкоди,


В С Т А Н О В И В:


29 серпня 2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із вказаним позовом та просить ухвалити рішення, яким стягнути з відповідача 5000 гривень майнової шкоди, оскільки останній неправомірно заволодів майном ОСОБА_1, а саме 5257 шт. цегли та 1 т. заліза, а також 40000 гривень моральної шкоди, вказуючи, що відповідач його обмовив про вчинення ОСОБА_1 крадіжки цегли і заліза.

Дослідивши надані позивачем матеріали, суд вважає, що згідно ст.121 ЦПК України позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.2, 5 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог, виклад обставин якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

З поданої ОСОБА_1 позовної заяви вбачається, що позивачем не викладено обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги та не зазначено доказів, які б підтверджували кожну обставину.

Крім того, згідно п.п.1.1 ч.2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VІ ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру встановлена у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше трьох розмірів мінімальної заробітної плати, тобто виходячи з позовних вимог – 229,4 грн., які ОСОБА_1 було сплачено, про що додано відповідну квитанцію.

В той же час, з позовної заяви неможливо зробити висновок щодо правової природи позовних вимог ОСОБА_1 про стягнення з відповідача моральної шкоди, а саме не зрозуміло, чи заподіяно позивачу моральну шкоду на загальних підставах чи він пов’язує спричинення йому моральної шкоди з приниженням його честі та гідності.

Визначення цього питання впливає на суму судового збору, оскільки на підставі п.п.1.2, абз.2 п.п.1.6 ч.2 ст.4 цього ж Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про відшкодування моральної шкоди (про захист честі та гідності фізичної особи) визначається з урахуванням ціни позову, що встановлюється згідно з підпунктом 1 цього пункту, а ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати. А позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди позивачем судовим збором не оплачено.

Отже, позивачу слід визначити з яких правових підстав випливає його позовна вимога про стягнення з відповідача моральної шкоди та на підставі цього сплатити відповідну суму судового збору чи надати суду документи, які б підтверджували пільги щодо сплати судового збору.

Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119, 120 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст. 119 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.ст.119, 121 ЦПК України,


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення майнової та моральної шкоди, залишити без руху, запропонувавши позивачу усунути зазначені недоліки впродовж п’яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Роз’яснити позивачу, що у разі невиконання в зазначений строк вказівок суду, позовна заява буде вважатись неподаною та йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.





Суддя :                                                                      А. Б. Діска


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація