Справа № 2-220/2007 рік
РІШЕННЯ
Іменем України
26 січня 2006 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючого судді Кашперської Т.Ц.,
при секретарі Новосельській І.В.,
з участю прокурора Галущенка О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області справу за позовом Органу опіки та піклування Ірпінської міської ради до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав, -
встановив :
Орган опіки та піклування Ірпінської міської ради звернувся до суду із позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_1 В позові позивач посилався на те, що відповідач має трьох неповнолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження; відомості про батьків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в акт запису про народження внесені відповідно до ст. 132 СК України, із батьком ОСОБА_4 у відповідача шлюб розірваний, місце проживання його не встановлено. Відповідач із неповнолітніми дітьми мешкає в АДРЕСА_1; відповідачем не створено належних умов для утримання та виховання неповнолітніх дітей, будинок знаходиться в занедбаному стані, в будинку відсутнє опалення. Відповідач не має постійного місця роботи, родина ОСОБА_1 перебуває на обліку як не благодійна в службі у справах неповнолітніх Ірпінської міської ради. Вказує також на те, що ОСОБА_4 закінчив 9 класів і не продовжує здобуття освіти, з вини матері дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 не оформлена на навчання, син ОСОБА_2 не відправлений у спеціалізовану школу-інтернат. З відповідачем проводилась профілактична робота, сім'я перебувала під соціальним супроводом, питання неналежного виконання батьківських обов'язків ОСОБА_1 неодноразово розглядалося на засіданнях ради опіки та піклування Бучанської селищної ради. Оскільки відповідач не виконує належним чином своїх батьківських прав, умови, в яких утримуються діти, не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, що загрожує здоров'ю та життю дітей. В зв'язку із викладеними обставинами позивач просив позбавити відповідача батьківських прав відносно її неповнолітніх дітей, передати неповнолітніх органу опіки та піклування для влаштування їх подальшої долі, стягнути із відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку щомісячно на користь установи або особи, що буде утримувати дітей.
В судовому засіданні представник позивача заявлений позов підтримала, підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, просила позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні заявлений позов не визнала, заперечувала проти позбавлення її батьківських прав, не заперечила обставин, викладених позивачем, вказувала, що вона працює і намагається доглядати за дітьми. Просила відмовити в задоволенні позову та не позбавляти її батьківських прав.
Прокурор в судовому засіданні вважав позов таким, що підлягає до задоволення.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, показання свідків ОСОБА_5,ОСОБА_6, ОСОБА_7, вивчивши письмові докази по справі, вважає заявлений позов таким, що підлягає до задоволення, виходячи із наступного.
2
Так, в судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є матір'ю неповнолітніх ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження; відомості про батьків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в акт запису про народження внесені відповідно до ст. 132 СК України, із батьком ОСОБА_4 у відповідача шлюб розірваний, місце проживання його не встановлено. Наведені обставини підтверджуються копіями свідоцтв про народження неповнолітніх дітей, листами Відділу РАЦС Ірпінського міського управління юстиції, довідкою із місця проживання відповідача, копіями актових записів про шлюбу та про розірвання шлюбу (а. с . 5 - 6, 10 - 11, 12, 57-58).
Відповідно до вимог ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання свої обов'язків по вихованню дитини.
В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню своїх неповнолітніх дітей.
Так, судом встановлено, що відповідач не створив належних умов проживання для неповнолітніх дітей; житло, де проживають неповнолітні діти, знаходиться в занедбаному стані, потребує ремонту та облаштуванню меблями, відсутні умови для навчання; в будинку відсуне опалення та енергопостачання. Наведені обставини підтверджується показаннями свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, актами обстеження житлово - побутових умов (а. с. 20, 22, 24, 25, 28, 33 - 34, 36), дані обставини не заперечені відповідачем.
Відповідач не має постійного місця роботи, характеризується негативно, питання неналежного виконання батьківських обов'язків неодноразово розглядалось Радою опіки та піклування Бучанської селищної ради, що підтверджується листами Бучанської селищної ради (а. с. 21, 26), родина відповідача перебуває на обліку в службі в справах неповнолітніх Ірпінської міської ради відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_4.
З вини відповідача неповнолітній Дмитро не продовжує навчання, неповнолітній ОСОБА_2 неналежним чином проходить навчання в спеціалізовані школі-інтернаті, неповнолітня ОСОБА_3 не оформлена на навчання до загальноосвітньої школи, що підтверджується показанням свідків ОСОБА_5,ОСОБА_6, ОСОБА_7, листами (а. с. 16, 19, 23,26-27, 31-32, 37).
Відповідно до висновку Органу опіки та піклування Ірпінської міської ради позбавлення батьківських прав відповідача відносно її неповнолітніх дітей є доцільним (а. с. 38-39).
Оскільки в судовому засіданні було беззаперечно встановлено, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню неповнолітніх дітей, суд позбавляє відповідача батьківських прав відносно його неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, та передає неповнолітніх органу опіки та піклування для влаштування їх подальшої долі.
Відповідно до вимог ст. 180, 182 СК України суд стягує із відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів доходу щомісячно на користь органу або особи, на утриманні якого буде перебувати дитина.
Таким чином, суд задовольняє заявлені позивачем позовні вимоги в повному обсязі.
Оскільки заявлений позов знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, суд стягує із відповідача в доход держави судовий збір в розмірі 51 грн.
Відповідно до вимог ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів на утримання дітей в межах платежу за один місяць.
На підставі ст. ст. 164 - 166, 180, 182, 183, 191 СК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-226 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити.
ОСОБА_1 позбавити батьківських прав у відношенні її неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження.
3
Неповнолітніх дітей ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження передати органу опіки та піклування для влаштування їх подальшої долі.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження, місце народження АДРЕСА_2, не працює, проживає АДРЕСА_1, аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше встановленого законом мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи із 06.12.2006 року та до досягнення неповнолітніми дітьми повноліття, на користь органу або особи, на утриманні якої будуть перебувати неповнолітні.
Стягнути із ОСОБА_1 в доход держави судові витрати в розмірі 51 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 8,50 грн.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Копію рішення направити відповідачу для відома.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку, У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Т.Ц.Кашперська