Судове рішення #466866
Справа №2-409-07

 

Справа №2-409-07

РІШЕННЯ

Іменем       України

(заочне)

29 січня 2007р. року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого - судді Чернишова Ю.В.

при секретарі -            Гречко О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Слов'янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3, 3-я особа ВГІРФО Слов'янського РВ УМВС України   в Донецької області про визнання осіб   такими, яки втратили право користування жилим приміщенням,

ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1   звернулась з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, 3-я особа ВГІРФО Слов'янського РВ УМВС України   в Донецької області про визнання осіб  такими, яки втратили право користування житловим приміщенням у будинку АДРЕСА_1, мотивувавши це тим, що відповідачка ОСОБА_2  у липні   1996року пішла з   вказаного житлового приміщення, і   до теперішнього часу відсутня . З відповідачем    ОСОБА_3 вона  знаходилася   у фактичних шлюбних відносинах, однак   спільне життя не склалося і він   в квітні   2001 р. забрав усе своє особисте майно та пішов з дому  і по теперішній час   відсутній за місцем свого постійного мешкання.

У зв'язку з тим, що  ОСОБА_2, ОСОБА_3, зареєстровані за вищезазначеною адресою, вона вимушена нести додаткові      витрати по сплаті комунальних послуг.

У судовому засіданні позивачка   підтримала свої позовні вимоги. Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, просив розглянути справу у його відсутність( а.с 10). Відповідачі у судове засідання не з'явилися, про місце та час судового засідання належним чином були сповіщені. Вислухавши думку позивачки, суд вважає за доцільне розглянути справу відповідно до вимог ст.224 ЦПК України, тобто провести заочний розгляд справи.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, приходить до переконання, що позов підлягає задоволенню.

Так, у суді встановлено, що будинок АДРЕСА_1 належить позивачці - ОСОБА_1 на підставі рішення Слов'янського районного суду  Донецької області   від 21.06.1979   року ( а.с. 5)

24.06.1993 році в спірному приміщенні     була    зареєстрована   відповідачка - ОСОБА_2, як член сім'ї власника житла. В    липні    1996 року   вона пішла з дому   і по теперішній час місце її знаходження не відоме .

20.03.2000 році в даному будинку був зареєстрований відповідач ОСОБА_3. В квітні   2001 року   він  забрав  усе  особисте майно  та  також  пішов    з дому.

Відповідачі вибули  з даної   квартири  за власним бажанням. Перепон у користуванні житлом їм ніхто не чинив. Згідно   актам    від 27.11.2006 р. відповідачка  ОСОБА_2, не мешкає   у будинку АДРЕСА_1  з 1996 року, а відповідач-ОСОБА_3    не мешкає з 2001 року (а.с. 7,8).

За таких обставин, відповідно до вимог ст.72 ЖК України - визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Згідно до ст.405 ч.2 ЦК України - член сім'ї власника житла втрачає право користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад 1 рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.72 ЖК України, ст.405 ч.2 ЦК України,

 224-228 ЦПК України, суд-

 

2

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1   - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, такими яки    втратили   право користування жилим приміщенням  у домобудівлі АДРЕСА_1.

Зобов'язати відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Слов'янського РВ УМВС України в Донецькій області відмінити реєстрацію ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, яки зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене    позивачем ,    в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку чА ст.295 ЦПК України.

Роз'яснити, що відповідно до вимог ст. 228,229 ЦПК України, заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Рішення складене в одному екземплярі в нарадчій кімнаті.

Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області

Ю.В. Чернишов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація