03.08.2015
Номер провадження 4с/331/47/15
ЄУН 331/625/14-ц
У Х В А Л А
03.08.2015 р. м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Світлицька В.М. розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Запорізького управління юстиції ОСОБА_2, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулась до суду з скаргою на дії державного виконавця Жовтневого ВДВС Запорізького МУЮ ОСОБА_2
Суддя вважає, що скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутись до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження» скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі та має містити: найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається, повне найменування (ім’я) стягувача та боржника, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником, реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина), зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та норму закону, яку порушено, викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги, підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги. Тобто скарга має відповідати вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченої ст. ст. 119, 120 ЦПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Як вбачається з матеріалів скарги, всупереч вимогам п. 6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України, заявником не зазначено, коли саме вона отримала постанову про відкриття виконавчого провадження від 12.06.2015 р. та постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 12.06.2015 року, щодо якої ставиться вимога про визнання її протиправною. Відсутність зазначених відомостей унеможливлює встановлення судом дотримання заявником строків на оскарження постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 12.06.2015 року та вирішення клопотання про визнання поважними причини пропуску строку, яке заявлено заявником.
Разом з тим, заявником серед заявлених вимог ставиться вимога про витребування матеріалів виконавчого провадження № 47841711 із Жовтневого ВДВС Запорізького МУЮ, що відповідно до ст. 133 ЦПК України є способом забезпечення доказів та подається окремими клопотаннями і не може бути окремою вимогою по скарзі на дії державного виконавця.
Крім того, ОСОБА_1 звертається до суду зі скаргою в порядку передбаченому ст.ст. 383-387 ЦПК України, учасниками якого є заявник та заінтересовані особи, але всупереч цим вимогам заявником не залучено до участі у справі всіх заінтересованих осіб виконавчого провадження, зокрема, інших боржників за рішенням суду та стягувача за виконавчим документом, із зазначенням місцезнаходження, поштового індексу, номеру засобів зв’язку, із наданням копії скарги та додатків до неї для вручення даним особам, оскільки рішення по справі може вплинути на права та обов’язки інших боржників та стягувача.
Згідно ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 386 ЦПК України, суд розглядає скаргу у десятиденний строк.
З огляду на вищевикладене, суд позбавлений можливості відкрити провадження за даною скаргою у первісному вигляді, як такою, що складена в неналежному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи у визначений законом строк.
Таким чином, заявнику необхідно надати суду оновлену скаргу на дії державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення із долученням до неї копії скарги з додатками для вручення заінтересованим особам.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України, якщо позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119-121 ЦПК України або не сплачено судовій збір, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця Жовтневого відділу державної виконавчої служби Запорізького управління юстиції ОСОБА_2 залишити без руху, і надати скаржнику термін для усунення недоліків два дні з дня отримання копії ухвали.
Повідомити скаржнику про необхідність усунення недоліків шляхом направлення копії даної ухвали та роз’яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну скарга вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В.М.Світлицька