- Прокурор: Прокурор Олександрівського райну Донецької області
- потерпілий: Приватне акціонерне товариство "Донрибкомбінат" рибгоспу "Олександрівка"
- Представник потерпілого: Дашутін Олександр Володимирович
- засуджений: Мукоїда Василь Сидорович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 240/468/15-к
Провадження № 1-кп/240/90/15 рік
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2015 року смт. Олександрівка
Олександрівський районний суд Донецької області у складі
головуючого: - судді Попович І.А.
при секретарі: - Камак О.О.
за участю прокурора: - Кулікова О.В., Загубигорілко М.А.
представника потерпілого: - ОСОБА_4
обвинуваченого: - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Олександрівка кримінальне провадження № 12015050590000240 за обвинуваченням:
- ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, уродженця с. Саборовня, Винницької області, мешканця АДРЕСА_1, освіта середня, одруженого, не працюючого, раніше не судимого,
- обвинуваченого у вчиненні злочину, передбаченому ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
18 червня 2015 року о 12:00 годині ОСОБА_5 направився до охоронюваного, нагульного ставка № 4, що належить рибгоспу «Олександрівка» ПАТ «Донрибкомбінат», який розташований на відстані 2,5 км. в північному напрямку від вул.. Ударна, с. Левадне, Олександрівського району Донецької області, з метою викрасти рибу, шляхом вилову, для особистих потреб з корисливих мотивів, умисно, таємно від сторонніх осіб, заздалегідь знаючи, що даний ставок належить рибгоспу Олександрівка ПАТ «Донрибкомбінат» та лов риби на даному ставку заборонений, не маючи спеціального дозволу, порушив п. 3.1, 3.3, 3.5, 3.15 Наказу Державного комітету рибного господарства № 19 від 15.02.1999 року «Про затвердження правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійснені любительського і спортивного рибальства», а саме:
-п. 3.1 - в частині заборони любительського і спортивного лову в ставкових і інших риборозплідних господарствах, водоймах, спеціальне використання яких обмежене;
-п. 3.3 - любительське рибальство на окремих водоймах або їх ділянках в місцях концентрації (скупчення) риб, водних безхребетних здійснюється на засадах їх спеціального використання за спеціальними дозволами органів рибохорони;
-п. 3.5 - дозволи на право здійснення любительського рибальства на засадах спеціального використання водних живих ресурсів видаються органами рибохорони;
-п. 3.15 - в частині заборони лову водних живих ресурсів із застосуванням виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.
Приблизно о 14.00 годин, ОСОБА_5 витягував сітку зі ставку разом зі зловленою 2-х річною рибою «короп», вагою 8 кг., вартістю 45 грн. за 1 кг., на загальну суму 360 грн., яку поклав у заздалегідь принесений з собою міщок, однак розпорядитися викраденим не зміг, тобто не зміг здійснити всіх дій, котрі вважав необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця, оскільки був затриманий робітниками рибохорони ПАТ «Донрибкомбінат» рибгоспу «Олександрівка».
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 винним себе в пред'явленому йому новому обвинуваченні визнав в повному обсязі, від надання показів відмовився.
Вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України підтверджується показаннями представника потерпілого ОСОБА_4, свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, письмовими доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Показаннями представника потерпілого ОСОБА_4, в суді, про те, що обвинуваченого він знає візуально, в червні 2015 року, точну дату не пам'ятає біля обіду, співробітниками служби безпеки «Донрибкомбінату» на нагульному ставку № 4 дільниці Іванівка, рибгоспу «Олександрівський» був затриманий ОСОБА_5 з рибальською сіткою та рибою. Ними були викликані працівники міліції. Риби було 8 кг. по 45 гр.
На запитання учасників судового засідання представник потерпілого відповів, що в ставок запустили «товстолоба», «коропа» на інтенсивне кормління, для чого виділялися комбикорма, іншої риби там нема. Проводиться контрольний вилов риби, для підрахунку риби та її ваги. Рибу виловлену обвинуваченим привезли в нетоварному вигляді, не придатному для реалізації, через спекотну погоду.
Показаннями свідка ОСОБА_6, в суді, про те, що він працює інспектором служби безпеки в ПАТ «Донрибкомбінат». Того дня був на роботі в середині червня, конкретну дату не пам'ятає. Здійснював обхід разом з ОСОБА_7 та побачив людину на ставку Іванівка № 4 з поліетиленовим мішком, який побачивши їх кинув мішок, а сам сховався в сусідньому ставку за комишем. Свідок заліз до води, знайшов обвинуваченого та вивів його на берег, на дамбу. Потім знайшов мішок, в якому була риба і сіть рибальська. Викликали міліцію, коли вони приїхали, зважили рибу, було 8 кг. риби «короп», скільки штук не пам'ятає 8 чи 10.
На запитання учасників судового засідання свідок відповів, що це сталося в обід, можливо о 14 годині. Сусідній ставок знаходиться через дамбу, також належить рибхозу. Обвинувачений казав, що нічого не знає, але він бачив куди обвинувачений кинув мішок, коли їх побачив. Рибу передали до холодильника.
Показаннями свідка ОСОБА_7, в суді, про те, що він працює інспектором служби безпеки в ПАТ «Донрибкомбінат» старшим зміни. З обвинуваченим не знайомий, бачив в селі. Того дня здійснювали обхід в обід. В 2015 році в червні, можливо 18.06.2015 року о 14 годині. Побачили людину, що вилазила з ставку на дамбу, який побачивши їх кинув мішок у комиші та заліз у вирістний ставок за дамбою. Виходити не зхотів і тоді ОСОБА_6 заліз до води та вигнав його з комишів, а потім знайшов мішок. Спитали обвинуваченого, він сказав, що це його мішок. Викликали міліцію та коли приїхали працівники міліції, рибу зважили та порахували, в мішку також була сітка. Рибу відправили до «Донрибкомбінату», він особисто відвозив, риба втратила товарний вигляд.
Показаннями свідка ОСОБА_8, в суді, про те, що він працює інспектором-водієм служби безпеки в ПАТ «Донрибкомбінат», він знає про те що обвинувачений ловив рибу на ставку Іванівка № 4 в червні місяці 2015 року, приблизно в обід, можливо 18 червня о 14 годині. Він приїхав пізніше, коли ОСОБА_7 та ОСОБА_6 його спіймали. Він бачив обвинуваченого на березі, біля нього був мішок з рибою і сіткою. Риба була «короп», 8-9 шт., вагою від 8 кг.
На запитання учасників судового засідання свідок відповів, що при зважуванні був, але точну вагу не пам'ятає, зважували разом з міліцією, а потім відвезли до холодильника. Риба була в зіпсованому стані в наслідок спеки.
Показання представника потерпілого ОСОБА_4, показання свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 в судовому засіданні суд визнає належними, допустимими доказами вини обвинуваченого, які прямо підтверджують його винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, та як такі, що отримані у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України. Показання представника потерпілого, свідків також узгоджуються з письмовими доказами по справі.
Вина ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України також підтверджується наступними письмовими доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Згідно до п. 3.2. Статуту ПАТ «Донрибкомбінат», предметом діяльності підприємства є також рибництво, селекційно-племенна робота по вирощуванню риби, рибальство, зариблення водоймищ та відтворювання рибних запасів, відлов риби у водосховищах, морях, річках та її переробка (а.с.61-78).
Згідно до державного Акту на право постійного користування землею І-ДН № 000256, рибгоспу «Олександрівка» ВАТ «Донрибкомбінат» надано в постійне користування 862,35 гектарів землі для ведення рибного господарства (а.с.80-83).
Згідно Акту від 16 травня про зариблення нагульних та виросних ставків 2-го порядку в рибгоспі «Олександрівка» весною 2015 року, в ставок «Іванівка № 4» було зариблено 139000 шт. коропа, загальною вагою 37232 кг. (а.с.79).
Згідно заяви ОСОБА_7 та протоколу прийняття заяви, ОСОБА_7 звернувся до начальника Олександрівського РО з заявою про притягнення до кримінальної відповідальності ОСОБА_5, який 18.06.2015 року приблизно о 14.00 годині знаходячись на території Олександрівського рибхозу здійснив спробу крадіжки восьми кілограмів риби «короп» (а.с.43-44).
Згідно протоколу огляду місця події від 18.06.2015 року, проведеного з 15.41 до 16.00 години, в присутності понятих. Об'єктом огляду є ділянка місцевості, яка розташована між ставком № 4 Іванівський та виростним ставком № 2 в с. Левадне. З лівої сторони знаходяться дерева під якими виявлено притоптану траву до водоймища, маються помітні сліди де був виявлений ОСОБА_5 який видав білий поліетиленовий мішок в якому знаходяться рибацькі сіті та риба «короп». Дана риба була зважена на вагах, в наслідок чого отримано точну вагу риби - 8 кг. Зі слів останього він заліз у ставок 18.06.2015 року приблизно о 14 годині до ставку № 4 встановив сіті та почав здійснювати вилов риби, виловив 8 кг. після чого поклав до мішку, однак не зміг розпорядитися рибою, так як його помітила охорона. Зі слів ОСОБА_7 18.06.2015 року, приблизно о 14 годині вони з двома охоронцями виявили останього з мішком риби. Під час огляду даний мішок з рибальськими сітями та рибою було віддано інспектору служби охорони ОСОБА_7 під зберігальну розписку (а.с.47-49).
Згідно таблиці ілюстрацій до протоколу огляду від 18.06.2015 року, на фото зафіксоване загальний вид місця пригоди, детальний вид зловленої риби та детальний вид ОСОБА_5 зі зловленою ним рибою в сітці (а.с.50-51)
Згідно листа ПАТ «Донрибкомбінат від 19.06.2015 року за № 0598/05, на балансі підприємства знаходиться Нагульний ставок № 4 (інв..№004), що знаходиться на рибдільниці «Іванівка». В даному ставку підприємством вирощується короп, товстолобик і судак. Рибна продукція вирощується для подальшої реалізації (а.с.54).
Згідно листа ПАТ «Донрибкомбінат від 19.06.2015 року за № 0596/05, в зв'язку з крадіжкою 18.06.2015 року на нагульному ставку № 4 рибдільниці «Іванівка» було завдано шкоди підприємству на суму 360,00 грн. (а.с. 55)
Згідно Акту від 18.06.2015 року було встановлено, що короп в кількості 8 кг., що надійшов до холодильника рибхозу з браконьєрських сітей за супровідною накладною № 496 від 18.06.2015 року не має товарного вигляду і переведена в неспоживчу рибу (а.с.52,56).
Згідно до наказу ПАТ «Донрибкомбінат» від 16.06.2015 року за № 41 «Про встановлення цін на товарну рибу» вартість коропа товарного складає 45 грн. с ПДВ (а.с.60).
Письмові докази досліджені в судовому зсіданні, суд вважає належними та допустимими доказами вини обвинуваченого ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, які прямо підтверджують подію кримінального правопорушення (місце, спосіб вчинення кримінального правопорушення, наслідки правопорушення), та як такі, що отримані у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Сукупність досліджених в судовому засіданні доказів, які є взаємопов'язаними між собою, є достатньою для постановлення вироку.
Суд, розглядаючи питання про правильність кваліфікації дій ОСОБА_5, керуючись ст. 337 КПК України, яка визначає, що судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта, погоджується з кваліфікацією дій обвинуваченого за ч. 3 ст. 15, ст. 185 ч. 1 КК України, які виразилися у незакінченому замаху на таємне викрадення чужого майна.
При обранні виду та міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу обвинуваченого, обставини, які пом'якшують покарання.
Відповідно до ст. 12 ч. 3 КК України, злочин, передбачений ст. 185 ч. 1 КК України, вчинений обвинуваченим, є злочином середньої тяжкості.
Згідно ст. 66 КК України, обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченому суд визнає щире каяття.
Суд при призначенні покарання враховує особу обвинуваченого: ОСОБА_5, за місцем проживання характеризується загалом позитивно (а.с.105); раніше не судимий (а.с.101), проходив військову службу, з військового обліку знятий за досягненням граничного віку (а.с.103) на диспансерному обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога КЗОЗ Олександрівська лікарні планового лікування не перебуває (а.с.102); не працює.
З урахуванням обставин справи, особи обвинуваченого, обставини, що пом'якшує покарання, суд вважає необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових злочинів призначити покарання у виді громадських робіт в межах, встановлених у санкції статті, що передбачає відповідальність за таємне викрадення чужого майна.
Речові докази по справі (а.с.85), що знаходяться на зберіганні у ОСОБА_7 (а.с.86) необхідно знищити.
Керуючись ст. ст. 370, 374 КПК України,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_5, визнати виним у незакінченому замаху на таємне викрадення чужого майна, за ст. 15 ч. 3, ст. 185 ч. 1 КК України та призначити йому покарання у виді громадських робіт на строк сто двдцять годин.
Строк покарання ОСОБА_5 обчислювати з дати приведення вироку до виконання.
Речові докази по справі - знищити.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Олександрівський районний суд Донецької області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Учасникам судового провадження, які не були присутніми в судовому засіданні, надіслати копію судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення.
Суддя Олександрівського
районного суду Попович І.А.
- Номер: 1-кп/240/90/15
- Опис: обвинуваченням Мукоїда Василя Сидоровича
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 240/468/15-к
- Суд: Олександрівський районний суд Донецької області
- Суддя: Попович І. А.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.07.2015
- Дата етапу: 21.09.2015