Судове рішення #4680092

                                                                                                                                           

                                                                                                                                           Справа № 2-366                                                                           2009 р.

У Х В А Л А

про відмову у відкритті провадження у справі

13.05.2009 року                                                                                                                  смт. Тельманове  

Суддя Тельманівського районного суду Донецької області Цукуров П.М. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Старобешівського районного суду Донецької області, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення юридичної відповідальності,

В С Т А Н О В И В:

    До суду звернувся ОСОБА_1, з позовом про визначення юридичної відповідальності до Старобешівського районного суду Донецької області, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вказуючи на те, що дії відповідачів призвели до прийняття свідомих та вольових актів, які з самого початку передбачали вибір між можливістю здійснення своєї поведінки і дії в цілях встановлених законодавством задач – захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і інтересів особи, яка звернулась до суду, або відмовою в реалізації цих прав. Позивач просить суд визначити юридичну відповідальність відповідачів на підставі обставин порушення його права на судовий захист, встановлений судом вищестоящої інстанції.

Частиною 1 ст. 15 ЦПК України встановлено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Із змісту позовної заяви, поданої ОСОБА_1 не вбачається звернення за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних  прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин.

Позивач зазначає, що відповідачі при прийнятті рішень порушували Закони України та ОСОБА_4 України – Конституцію України.

Згідно п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 13.06.2007 року № 8 "Про незалежність судової влади" відповідно до ч.5 ст. 124 Конституції України судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законодавством, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені. Виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим  процесуальним законом порядком у справі не допускається, і суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв з таким предметом.

Враховуючи викладене та на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

    Керуючись ст.ст. 15, 122  ЦПК України, ст. 124 Конституції України, суд

У Х В А Л И В:

   

    Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Старобешівського районного суду Донецької області, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення юридичної відповідальності, оскільки заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Ухвал про відмову у відкритті провадження у справі надіслати позивачу разом із заявою та всіма доданими до неї документами.

Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

    Заяву про апеляційне оскарження ухвали  суду  може бути подано протягом 5 днів з дня її проголошення.

    Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Тельманівський районний суд Донецької області  протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                      

  • Номер: 6/486/31/2016
  • Опис: про стягнення заборгованості за кредитним договором
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-366/2009
  • Суд: Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
  • Суддя: Цукуров П.М.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.11.2016
  • Дата етапу: 08.12.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація