Судове рішення #4682337

  Справа № 2-159/09

                                                                             

Р І Ш Е Н Н Я

І М  Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    28.04.2009 р.    Борівський районний суд Харківської області в складі :

головуючого                                                                                         Любої В.І.

при секретарі                                                                                 Тетерук  О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Борова  цивільну справу за позовом    ОСОБА_1  до Ізюмської ОДПІ Борівського відділення, Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області про продовження строку прийняття спадщини та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом

В С Т А Н О В И В :

    Позивач ОСОБА_1 звернулася до Борівського районного суду з позовною заявою, в якій вказала, що 11 жовтня 2003 року помер її батько – ОСОБА_2, який раніше проживав  в ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Після його смерті за ним залишилася  спадщина: земельний пай розміром 6,95 га.

    Своєчасно вона не прийняла спадщину, тому що вважала, оскільки державний акт на право приватної власності на землю знаходився у неї, вона має право на землю, та у будь-якому випадку може оформити спадщину, тому що інших спадкоємців окрім неї не має.

    На даний час вона змушена звернутись до суду з позовом про визнання права власності на землю.

    В судовому  засіданні позивач ОСОБА_1 підтвердила вищевикладене та підтримала свої позовні вимоги  про продовження строку прийняття спадщини та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті  свого батька ОСОБА_2, померлого 11 жовтня 2003 року.

      Представники Ізюмської ОДПІ Борівського відділення, Гороховатської сільської ради Борівського району Харківської області в попереднє судове засідання не з”явилися, однак надали заяви, що не заперечують проти позовних вимог  позивача і просять суд розглянути справу без їх участі.

    Таким чином, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, відповідно до статті 130 ЦПК України, в порядку, встановленому ч.4 ст. 174 ЦПК України.

    Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши  матеріали справи вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки згідно ст. 1258 ч. 1  ЦК України “ спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово”.

    Згідно ч. 1 ст. 1261 ЦК Цкраїни  “ у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця .....”.

    Відповідно до ст. 1272 ЦК України “за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини”.

    Відповідно до ст. 1225 ЦК України  “Право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

    Відповідно до ст. 81 ЗК України одним із способів набуття права власності на землю громадян є  прийняття спадщини.                                                    

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 3,  11 , 57, 60,130,174,  209, 212, 214-215, 217, 218  ЦПК України , на підставі ст. 1225,1258,1261,1272 Цивільного Кодексу  України, ст. 81 ЗК України суд ,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги – задовольнити.

ОСОБА_1   продовжити строк для прийняття спадщини та визнати право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті  батька ОСОБА_2, який помер 11 жовтня 2003 року на 3 (три) місяця  після набрання  рішенням  законної сили.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

    Головуючий                                                           В.І.Любая

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація