Судове рішення #468519
Справа № 2-54/2007 p

Справа № 2-54/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

16 січня 2007 року         Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого судці - Миркушіної Н.С,

при секретарі - Корнет В.М.. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хоролі справу за позовом ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю,встановлення факту  прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку ( пай) в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку ( пай ) в порядку спадкування.

В позовній заяві вказував, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в АДРЕСА_1. Його матір'ю є ОСОБА_2, що доводиться копією свідоцтва про його народження серія НОМЕР_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивач, ОСОБА_2, що доводиться копією свідоцтва про її смерть серія НОМЕР_2.

Позивач вказував, що його матері, ОСОБА_2, належить земельна частка (пай) розміром 2,33 га уточненою вартістю 10393,4 грн., яка перебуває у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, що доводиться сертифікатом на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_3 на підставі рішення Хорольської райдержадміністрації від 08 жовтня 1996 року НОМЕР_4.

Після смерті матері позивача відкрилася спадщина на спадкове майно, в тому числі на земельну частку (пай ) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 грн., але оскільки правовстановлюючих документів на земельну частку немає, позивач не має можливості використати своє право на спадщину згідно законодавства.

Позивач вказував, що спадкоємцем першої черги на спадкове майно за законом є він і він фактично прийняв спадщину шляхом наявності у нього сертифікату на право на земельну частку (пай). Факт належності земельної частки (паю) його матері доводиться копією сертифікату на правона земельну частку (пай), витягом з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність.

Позивач вказував, що у встановлений законом термін він не звернувся до нотаріальної контори для оформлення права власності, оскільки у нього не було правовстановлюючих документів на вказану земельну частку, але фактично він прийняв спадщину, оскільки тривалий час проживав разом з матір'ю.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Позивач вказував, що він як спадкоємець першої черги має право на спадкове майно своєї покійної матері, інших спадкоємців немає.

Позивач просив встановити факт належності земельної частки (паю) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, спадкодавцю ОСОБА_2, встановити факт прийняття ним спадщини після смерті ОСОБА_2 на земельну частку (пай) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що перебуває в СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, та визнати за ним право власності на спадкове майно, а саме - земельну частку ( пай), що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, який належав ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування.

В судовому засіданні позивач позов підтримав.

В судовому засіданні представник відповідача , Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області, Самчук Дмитро Андрійович позов визнав і не заперечував проти позовних вимог позивача, показав, що позивач дійсно фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері, ОСОБА_2, оскільки тривалий час до дня смерті матері проживав разом з нею і після смерті матері весь час проживає в даному домоволодінні.

Факт належності земельної частки (паю) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, спадкодавцю ОСОБА_2, підтверджуються ксерокопією ксерокопією сертифіката на

право на земельну частку (пай)серія НОМЕР_3 на ім'я ОСОБА_2, ксерокопією витягу з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області, виданого начальником Хорольського районного відділу земельних ресурсів, де вказано, що проведено уточнення розміру і вартості земельної частки (паю ) по КСП „Червона зірка" Хорольського району, уточнений розмір земельної частки (паю) становить 2,33 га, уточнена вартість -10393,4 грн.

Факт прийняття позивачем ОСОБА_1 спадщини після смерті його матері, ОСОБА_2, на земельну частку (пай) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 грн., що перебуває у СВК „Червона зірка" Хорольського району, підтверджується довідками, виданими виконкомом Новоаврамівської сільради Хорольського району про те, що мати позивача, ОСОБА_2, до дня смерті 12.06.2005 року проживала і була зареєстрована в селі Новоаврамівка Хорольського району разом з позивачем і заповіт у сільраді не складала ; ксерокопією свідоцтва про народження позивача серія НОМЕР_1, в якому матір'ю його записана ОСОБА_2а, в графі „батько" - прочерк, ксерокопіями сторінок паспорта позивача ; ксерокопією свідоцтва про смерть матері позивача, ОСОБА_2, серія НОМЕР_2.

Отже, суд, заслухавши показання позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи і давши належну оцінку всім зібраним по справі доказам в їх сукупності, приходить до висновку про наявність всіх підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що земельна частка (пай) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, дійсно належала спадкодавцю ОСОБА_2, що позивач є спадкоємцем за законом після смерті своєї матері, ОСОБА_2, і він фактично прийняв спадщину після смерті своєї матері, на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини, оскільки постійно проживав разом із матір'ю до дня її смерті та весь час після смерті матері в одному домоволодінні в селі Новоаврамівка Хорольського району .

Отже, слід встановити факт належності земельнаої частки (паю) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області спадкодавцю ОСОБА_2 ; слід встановити факт прийняття позивачем ОСОБА_1 спадщини після смерті ОСОБА_2 на земельну частку (пай) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що перебуває в СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, та слід визнати за ОСОБА_1 , як спадкоємцем за законом, - право власності на земельну частку (пай) , що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району, який належав ОСОБА_2.

Керуючись ст. ст. 10, 60. 212, 213, 215, 256 ЦПК України, згідно ст.ст. 1261, 1268 ЦК України , суд

РІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Новоаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення факту належності спадкового майна спадкодавцю, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку ( пай ) в порядку спадкування задовольнити повністю.

Встановити факт належності земельної частки (паю) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, спадкодавцю ОСОБА_2.

Встановити факт прийняття ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, спадщини після смерті ОСОБА_2, на земельну частку (пай) розміром 2,23 га вартістю 10393,4 гривень, що перебуває в СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області..

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на спадкове майно, а саме - земельну частку ( пай ), що знаходиться у колективній власності СВК „Червона зірка" Хорольського району Полтавської області, яка належала ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, в порядку спадкування.

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд. Після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення.

Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація