Судове рішення #46929103


Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області

м. Жмеринка, вул. Образцова, 6, 23100, (04332) 5-11-20


Справа № 1-215 2010 рік

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22грудня 2010 р. Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі: головуючого

- судді КОВАЛЬСЬКОГО В.І.

-з участю секретаря МАШЩУК Н.А.

-прокурора ЛЕВЧУК С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, (зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_4) позапартійного, не військовозобов’язаного, неодруженого, ІНФОРМАЦІЯ_5, приватного підприємця, раніше неодноразово судимого, останній раз 26.07.2007 року вироком Ленінського районного суду м. Вінниці за ч. 3 ст. 185 КК України на 5 років позбавлення волі, відповідно до ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням терміном на три роки, - у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 311, ч. 3 ст. 313 КК України,

УСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_1 у 2009 році в м. Києві на одній із приватних фірм незаконно придбав скляні колби, трубки, медичні шприци, сірчану та соляну кислоти, які привіз додому в с. Могилівку Жмеринського району.

За допомогою цього обладнання та інших комплектуючих матеріалів виготовляв особливо небезпечні психотропні речовини, обіг яких заборонено (МДМА, метамфетамін, псевдоефедрин, екстракт канабісу, канабіс, кустарно виготовлений препарат з ефедрину) які зберігав, не переслідуючи мети збуту.

09 квітня 2010 року працівники міліції провели санкціонований обшук (згідно постанови Ленінського районного суду м. Вінниці від 08.04.2010 року) домоволодіння за адресою: с. Могилівка, вул. Осипенко 69, Жмеринського району Вінницької області, у якому проживає підсудний.

В ході проведення обшуку працівники міліції виявили та вилучили:

- ложки з нашаруванням особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої заборонено (МДМА) масою 0,000045 г.;

- пакет з нашаруванням особливо небезпечної психотропної речовини, обіг якої обмежено (метамфетамін) масою 0,0018 г.;

- скляну ємкість з речовиною коричневого кольору, яка містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено (МДМА) масою 0,0526 г. та прекурсор, обіг якого обмежено (псевдоефедрин) масою 0,0127;

- скляний флакон з речовиною темно-коричневого кольору, яка містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено (кустарно виготовлений препарат з ефедрину) масою 0,1784 г у перерахунку на суху речовину;

- шприц з речовиною темно-коричневого кольору, яка містить особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено (кустарно виготовлений препарат з ефедрину) масою 0,0067 г. у перерахунку на суху речовину;

- речовину рослинного походження зеленого кольору, яка є особливо небезпечний наркотичним засобом, обіг якого заборонено (канабіс) масою 17,05 г. у перерахунку на суху речовину;

- трубку для куріння з нашаруваннями речовини темно-коричневого кольору, яка містить особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено (екстракт канабісу) масою 0,143 г. у перерахунку на суху речовину.

Дані речовини підсудний незаконно виготовив сам та зберігав без мети збуту для особистого вживання.

Також під час проведення обшуку було виявлено та вилучено:

- прозору рідину у пляшках, яка відноситься до прекурсорів, стосовно яких встановлюються заходи контролю (розчин сірчаної кислоти) об’ємом 825 мл.;

- прозору рідину світло-жовтого кольору у пляшках, яка відноситься до прекурсорів, стосовно яких встановлюються заходи контролю (розчин соляної кислоти) об’ємом 581 мл.

Ці розчини підсудний незаконно придбав та зберігав з метою виготовлення психотропних речовин.

Крім того, було виявлено та вилучено скляний посуд, за допомогою якого підсудний незаконь виготовляв психотропні речовини, а саме:

-скляну ємкість на якій міститься особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено (МДМА) масою 0,2387 г. у перерахунку на суху речовину та прекурсор, обіг якого обмежено і стосовно якого встановлюються заходи контролю (псевдоефедрин) масою 0,0127 г.;

-скляний флакон з особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено (кустарно виготовлений препарат з ефедрину), масою 0,1784 г. у перерахунку на висушену речовину;

-шприц з трубкою, на поверхні якого знаходиться особливо небезпечна психотропна речовина, обіг якої заборонено (кустарно виготовлений препарат з ефедрину), масою 0,0067 г. у перерахунку на висушену речовину.

Органом досудового слідства дії підсудного ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 311, ч. 3 ст. 313 КК України.

Підсудний ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні цих злочинів визнав повністю.

Показав, що злочини вчинив за обставин, викладених вище. Всі вилучені у нього речі використовував для проведення хімічних аналізів, в результаті яких можна було отримати психотропні речовини, а саме «амфетамін». Дане обладнання придбав в м. Києві для проведення аналізів та виготовлення психотропних речовин. Наміру збувати психотропні речовини чи будь-які інші наркотичні засоби в нього не було; виготовляв їх для особистого вживання.

З загальною вагою наркотичних засобів та кількістю вилучених предметів згоден.

У вчиненому щиро розкаявся.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 299 КПК України суд прийшов до висновку про недоцільність дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.

При цьому суд виходить з того, що хоча один із злочинів вчинених підсудним і є особливо тяжким (ч. 3 ст. 313 КК України), разом з тим він не є складним; він та інші злочини є одноепізодними; підсудний не має будь-яких фізичних чи психічних вад, про що свідчить висновок стаціонарної судово- психіатричної експертизи (а. с. 140-143); свої інтереси підсудний в судовому засіданні представляє сам; якість зібраних під час провадження досудового слідства доказів сумнівів у суду не викликають.

Таким чином суд прийшов до висновку, що підсудний ОСОБА_1 незаконно придбав, виготовляв та зберігав без мети збуту особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено (МДМА, метамфетамін, кустарно виготовлений препарат з ефедрину, канабіс, екстракт канабісу), тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 309 КК України.

Підсудний незаконно придбав, зберігав прекурсори, стосовно яких встановлюються заходи контролю (розчини сірчаної кислоти та соляної кислоти) з метою їх використання для виготовлення наркотичних заходів та психотропних речовин, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 311 КК України.

Підсудний незаконно придбав, зберігав, використовував обладнання з метою виготовлення особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин (скляні ємкості, флакони, шприци, тому він повинен нести кримінальну відповідальність за ч. 3 ст. 313 КК України.

При призначенні міри покарання суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, дані про особу винного, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

Так, підсудний раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, злочин вчинив під час випробувального терміну, розкаявся у вчиненому; позитивно характеризувався за місцем проживання та реєстрації; не працює; на утриманні має малолітню дитину та співмешканку; надає посильну допомогу хворій матері; під час провадження досудового слідства і в судовому засіданні давав правдиві показання і тим самим сприяв установленню істини по справі.

До обставин, які обтяжують покарання, суд відносить рецидив злочинів.

З урахуванням викладеного суд вважає, що підсудний може бути виправлений і перевихований тільки в умовах ізоляції від суспільства.

Запобіжний захід слід залишити без змін.

Речові докази по справі слід знищити.

Судові витрати слід стягнути з підсудного.

Так як злочин, передбачений ч. 3 ст. 313 КК України, який вчинив підсудний, не є корисливим, то у даному конкретному випадку суд вважає за необхідне застосувати до нього вимоги ч. 2 ст. 12, ч. 1 ст. 69 КК України.

До підсудного слід застосувати вимоги ст.70, ст.71, ст.72 КК України.

Керуючись ст.323, 324 КК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим і призначити покарання за:

ч. 1 ст.309 КК України у виді одного року позбавлення волі;

ч. 1 ст.311 КК України у виді одного року обмеження волі;

ч. 3 ст.313, ч.2 ст.12, ч. 1 ст. 69 КК України у виді п’яти років і шести місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

За ст.70, ст.72 КК України шляхом часткового складання призначених покарань призначити засудженому ОСОБА_1 покарання у виді шести років позбавлення волі без конфіскації майна.

За ст.71 КК України шляхом часткового складання призначених покарань (за цим вироком і вироком Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 липня 2007 року), остаточно призначити засудженому ОСОБА_1 покарання у виді семи років і шести місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд.

Строк відбування призначеного покарання засудженому відраховувати з моменту приведення вироку до виконання .

Речові докази по справі - два скляних «холодильники», шість скляних трубок, шість одноразових шприців, чотири скляні ємкості, дві металеві чайні ложечки, три поліетиленових пакети, один паперовий пакет, дві поліетиленові пляшки, вісім полімерних пляшок, дві емалірованих посудини, три скляні банки, одну книгу, дві картонних коробки, п’ять скляних колб, одну скляну воронку, одинадцять скляних пляшок, шістнадцять полімерних пакетів, дві дерев’яні рейки, дві полімерних лійки, одну поліетиленову каністру, один рулон фольги, п’ятнадцять скляних флаконів, три пластикових посудини, три пластикових коробки, один поліетиленовий мішок, один зошит, одну електроплитку, одну миску, що знаходяться на зберіганні в камері зберігання речових доказів РВ ГУМВС України у Вінницькій області, знищити. (а.с.64-65). Мобільний телефон «Нокіа» залишити в розпорядженні засудженого ОСОБА_1 (а.с.64-65)

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України у Вінницькій області 2292 (дві тисячі двісті дев’яносто дві) гривні 96 коп. судових витрат (а.с.52, 54, 62).

На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Жмеринський міськрайонний суд.

ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_2


  • Номер:
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 1-215/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Ковальський В. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.04.2010
  • Дата етапу: 16.04.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація