Справа №2-3315
2009 рік.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2009 року м. Одеса.
Суворовський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді – Погрібного М.О.
При секретарі – Хмарук З.І.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Одесі (зала судових засідань №14) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В
Позивачка просить встановити факт прийняття її бабусею ОСОБА_4 спадщини у вигляді 3/10 частини домоволодіння АДРЕСА_1 після смерті своєї матері, а прабабусі позивачки, ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Та визнати за нею право власності на це спадкове майно, яке складається з житлового будинку під літерою «А», літньої кухні під літерою «Д» та вбиральні під літерою «Г», після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
В обґрунтування свого позову вона посилалася на те, що зазначена частина вказаного домоволодіння на праві власності належала її бабусі ОСОБА_4 на підставі заповіту, залишеного матір’ю останньої, ОСОБА_6. Спадкове майно її бабуся фактично прийняла в своє володіння та користування після смерті своєї матері. Вона з дитинства проживала у спадковій частині домоволодіння разом із бабусею, яка ІНФОРМАЦІЯ_2 померла. Поховавши бабусю, вона фактично прийняла в своє володіння та користування спадкову частину домоволодіння, постійно проживаючи в ньому та несучи всі витрати по його утриманню. Спадкоємцями першої черги після смерті бабусі, являються відповідачі по справі. А саме, чоловік та дочка бабусі, які спадкове майно не приймали і на нього не претендували, постійно проживаючи за іншою адресою та в інших будинках.
Нотаріально, своє право на спадкове майно вона не оформила, оскільки не являлася спадкоємцем першої чи другої черги. Тому просить її вимоги задовольнити на підставі положень ст. ст. 1265, 1268 ЦК України в редакції 2003 року.
Відповідачі по справі в судовому засіданні позов визнали, повністю підтримавши доводи позивачки.
Вислухав сторони, вивчив матеріали справи, суд вважає, що на підставі фактів, встановлених в судовому засіданні та досліджених доказів, позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Судом встановлено, що 3/10 частини домоволодіння АДРЕСА_1 на праві власності належала рідній прабабусі позивачки, ОСОБА_6, на підставі Рішення виконавчого комітету Ленінської районної Ради народних депутатів за №433/11 від 23 вересня 1988 року ((л.с. №33-34).
У вказаній частині домоволодіння прабабуся проживала однією сім’єю зі свою дочкою ОСОБА_4, якій прабабуся ІНФОРМАЦІЯ_1 року заповідала все належне їй майно на випадок своєї смерті (л.с. №38).
ІНФОРМАЦІЯ_3 року прабабуся ОСОБА_6 померла (л.с. 28).
Поховав свою матір, бабуся позивачки, ОСОБА_4, прийняла в своє володіння та користування спадкове майно матері, в тому числі і 3/10 частини вказаного вище домоволодіння, залишившись проживати в ньому та нести всі належні витрати на її утримання. Фактично, відповідно до положень ст. ст. 548, 549 ЦК України в редакції 1963 року, які регулювали виниклі правовідносини на час відкриття спадщини, вона прийняла спадщину.
3/10 частини домоволодіння складалися з житлового будинку під літерою «А», житловою площею 46,7 кв./м., та надвірних споруд – літньої кухні під літерою «Д» і вбиральні під літерою «Г», які зазначені на плані технічного паспорту по домоволодінню (л.с. №14-17, 33-34, 37).
У вказаній спадковій частині домоволодіння, разом із бабусею постійно проживала її онучка ОСОБА_1, позивачка по справі, що підтверджується довідкою КП ДЕЗ «Пересипський» та паспортом громадянки України позивачки, де значиться місце реєстрації її проживання, будинок АДРЕСА_1 (л.с. №26,27).
ІНФОРМАЦІЯ_2 року бабуся позивачки померла (л.с. №29).
Поховавши бабусю, позивачка залишилася проживати в спірній частині домоволодіння, утримуючи її за свої кошти, фактично прийнявши її в своє володіння та користування, продовжуючи в ній проживати до теперішнього часу, що в судовому засіданні також підтвердили відповідачі по справі (л.с. №.24, 25, 27).
Відповідачі, являючись матір’ю та дідусем позивачки, а дочкою та чоловіком спадкодавця, як спадкоємці першої черги, спадкове майно не приймали і на нього не претендували, що підтверджується довідкою Четвертої Одеської державної нотаріальної контори №604 від 27 квітня 2009 року та поясненнями відповідачів у судовому засіданні.
Інших спадкоємців на спадкове майно, які б заявляли своє право, в судовому засіданні не встановлено, що також підтверджується вказаною довідкою нотаріальної контори.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що з дня відкриття спадщини, воно ніким із спадкоємців, передбачених ЦК України в редакції 1963 року, витребуване не було, суд вважає, що вимоги позивачки правомірні, основані на нормах ст. ст. 1265, 1268 та п.5 прикінцевих і перехідних положень ЦК України в редакції 2003 року, які регулюють дані правовідносини та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 60, 212-215 ЦПК України; ст. ст. 524, 548, 549 ЦК України в редакції 1963 року; ст. ст. 1265, 1268 ЦК України в редакції 2003 року, суд, -
В И Р І Ш И В
Позов задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_4 спадкового майна у вигляді 3/10 частини домоволодіння АДРЕСА_1, після смерті її матері ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.РР
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/10 частини домоволодіння АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку під літерою «А», жилою площею 46,7 кв./м., надвірних споруд – літньої кухні під літерою «Д», вбиральні під літерою «Г», в порядку спадкування за законом після смерті бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду до Одеської області на протязі 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження, що подається через Суворовський районний суд м. Одеси на протязі 10 днів.
Суддя: