Копія
Справа № 2а-159-09
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009 року м. Умань
Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі :
головуючого судді Резнік Ю.В.
при секретарі Ящук Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Умань Черкаської області, головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії «Дітям війни», -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 в лютому 2009 року звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного Фонду України в м. Умань Черкаської області, управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії „Дітям війни”. Позовні вимоги вона обґрунтовує тим, що у відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» ( далі Закон) вона відноситься до вказаної категорії осіб – дитина війни - і тому, згідно з вимогами ст. 6 вказаного Закону, їй з першого січня 2006 року повинна виплачуватись щомісячна пенсія з підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком, але в 2006-2007 роках така пенсія їй не виплачувалась. Тому в позовній заяві вона ставить питання про продовження пропущеного строку звернення до суду за захистом порушених прав та зобов’язання відповідачів - управління Пенсійного Фонду України в м. Умань Черкаської області, управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області - нарахувати на її користь та виплатити їй недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну пенсію за 2006-2007 роки в сумі 2 733 гривні 30 копійок як пенсіонеру по віку /відповідні розрахунки додає до позовної заяви/.
Також позивач в позовній заяві вказує, що відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” розмір пенсії становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, а мінімальна пенсія за віком відповідно до ст. 28 Закону України „ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тому, виходячи саме із розміру прожиткового мінімуму, встановленого ЗУ „ Про державний бюджет України на 2006 рік” та ЗУ „Про державний бюджет України на 2007 рік” на відповідні періоди – позивач проводить розрахунок розміру недоплачених їй відповідачами коштів в 2006-2007 роках. Оскільки відповідачі добровільно не виплачують позивачу відповідні кошти, вона просить суд зобов’язати відповідачів нарахувати та виплатити їй недоплачену суму щомісячної державної пенсії за 2006-2007 роки, як дитині війни, та стягнути судові та матеріальні витрати.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні уточнила назву другого відповідача, а саме головне управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області та заявила клопотання про залишення її позову без розгляду .
Представник відповідача по дорученню – ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання позивача ОСОБА_1.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 155 КАС України учасникам судового розгляду роз’яснені наслідки залишення позовної заяви без розгляду.
Згідно з вимогами п. 5 ч.1 ст. 155 КАС України суд ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Підстав для не прийняття клопотання позивача про відкликання позову судом не встановлено.
Отже, клопотання позивача ОСОБА_1 віри Василівни, щодо залишення позовної заяви без розгляду підлягає задоволенню.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 155 КАС України,
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в м. Умань Черкаської області, головного управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної пенсії «Дітям війни» залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 5 днів з дня винесення постанови і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги або відповідно до частини 5 ст. 186 КАС України.
Суддя підпис ОСОБА_3
З оригіналом згідно:
Суддя: Секретар: