Апеляційний суд Чернігівської області
м. Чернігів, вул. Г.Полуботка, 2, 14000, (0462) 67-62-96
Справа № 22ц -6763/2010 р. Головуючий у 1-й інстанції: Єременко С.В.
До п о в і дач: 3 і н ч е н ко С. П..
УХВАЛА
31 грудня 2010 року місто Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Іваненко Л.В.,
суддів - Зінченко С.П., Ішутко В.М.
при секретарі - Бивалькевич Т.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові клопотання ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, осіб, що приєдналися до апеляційної скарги про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Бобровицького районного суду Чернігівської області від 16 листопада 2010 року у справі за позовом ОСОБА_5, ОСОБА_1 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, Територіальної громади в особі Олександрівської сільської ради, виконавчого комітету Олександрівської сільської ради, міської туберкульозної лікарні №2, Комунального підприємства „Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації" про визнання права власності, усунення перешкод в проведенні інвентаризаційних робіт, також про поділ нерухомого майна між рівноправними власниками та визнання недійсним заповіту, скасування посвідчувального напису, скасування рішень та інше, за позовом третіх осіб з самостійними вимогами ОСОБА_3, ОСОБА_8, ОСОБА_4 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, Територіальної громади в особі Олександрівської сільської ради, виконавчого комітету Олександрівської сільської ради, міської туберкульозної лікарні №2, Комунального підприємства „Ніжинське міжміське бюро технічної інвентаризації" про визнання права власності, поділ нерухомого майна між рівноправними власниками та визнання недійсним заповіту, скасування посвідчувального напису, скасування рішень та інше,
встановив:
Ухвалою Бобровицького районного суду від 16 листопада 2010 року відмовлено в задоволенні заяви третіх осіб з самостійними вимогами ОСОБА_2, ОСОБА_9 в частині постановлення додатковою рішення і роз'яснення рішення суду від 09 грудня 2009 року.
Не погоджуючись з даною ухвалою, 31 листопада 2010 року через поштове відділення ОСОБА_1, ОСОБА_2 С, ОСОБА_10 подали апеляційну скаргу, яка містить клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження. Апелянти зазначають, що в зв"язку з обмеженням строку на апеляційне оскарження змінами до ЦПК України, які набрали чинності 30.07.2010 року, обрахування даного строку календарними днями, а не робочими, порушується їх право на відпочинок в суботу та неділю. Крім того, у зв"язку з великою їх завантаженістю апелянти не мали можливості звернутись з апеляційною скаргою вчасно та просять поновити строк на оскарження ухвали.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що строк на апеляційне оскарження не підлягає. поновленню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувана ухвала була проголошена 16 листопада 2010 року, апелянти при даному проголошенні не були присутні.
Згідно ч. 2 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п"яти днів з дня її проголошення У разі якщо
ухвалу було постановлено без участі особи , яка її оскаржує, апеляційна скаргам подається протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення копії ухвали від 16 листопада 2010 року апелянти отримали 23 листопада 2010 року (а.с. 40,41,42 т. 4).
Посилання апелянтів на зміни в законодавстві та зменшення строку на апеляційне оскарження ухвали не є підставою для його поновлення. Щодо неоднакового обрахування процесуального строку для апелянтів та суду, а також включення до такого строку вихідних днів, то відповідно до ч. З ст. 70 ЦПК України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день, а ст. 68 ЦПК України не передбачено окремого обрахування строку для суду чи сторони по справі.
Зазначення апелянтів про їх велике навантаження нічим не підтверджені, а
тому також не заслуговують на увагу та не є підставою для поновлення пропущеного процесуального строку.
Керуючись ст.294 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
Відмовити ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в поновленні строку на апеляційне оскарження ухвали Бобровицького районного суду Чернігівської області від 16 листопада 2010 року .
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4. ОСОБА_5 на ухвалу Бобровицького районного суду Чернігівської області від 16 листопада 2010 року залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних протягом двадцяти днів.
Головуючий Судді