Судове рішення #4713882

                                                                        Справа № 2-796/09р.

                                                                           

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    30 березня 2009року                                                                     м. Шахтарськ

    Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді                                Голопузенко Є.А.,

при секретарі                                        Лисенко Л.О.,

розглянув у порядку заочного розгляду у відкритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Шахтарського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за  позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Малоорлівсьої сільської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

    09 лютого 2009 року позивач в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду з вказаним позовом обґрунтовуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_4, померлий 11 травня 1996 року і ОСОБА_5, померла 05 квітня 2008 року є батьками його довірительки. Померлі по день смерті постійно проживали за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1. Після смерті батьків відкрилась спадщина, яка складається з зазначеного будинку з надвірними будовами. Померлий ОСОБА_4 при житті не оформив необхідну технічну документацію на нього. Після смерті батьків єдиним спадкоємцем на спадщину є позивачка, її брат ОСОБА_3 нотаріально відмовився від прийняття спадщини. Посилаючись на необхідність оформити спадщину позивачка просила визнати за померлим ОСОБА_4  право власності на житловий дерев'яний ошлакований будинок №175 по вул. Утіна, с. Камишатка, Шахтарського району Донецької області, загальною площею 49,5м2, в тому числі житловою площею 22,0м2, визначений на плані під літерою «А», з надвірними будовами: сіні під літерою «а», погріб - “пд”, сарай - “Б”, кухня-сарай - “В”, ворота “№1”, встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_6, померлою 05 квітня 2008 року спадкового майна після смерті 11 травня 1996 року її чоловіка у виді житлового дерев'яного ошлакованого будинку №175 по вул. Утіна, с. Камишатка, Шахтарського району Донецької області, загальною площею 39,6м2, в тому числі житловою площею 22,0м2, визначеного на плані під літерою «А», з надвірними будовами: сіні під літерою «а», погріб - “пд”, сарай - “Б”, кухня-сарай - “В”, ворота “№1”.

    У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив задовольнити позов.

    Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, клопотань про  розгляд  справу за його відсутності не надав.

    Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при наявності матеріалів у справі, в порядку заочного провадження.

    Судом, на підставі наданих письмових доказів, встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

    Відповідно до свідоцтва № 248 від 26 вересня 1984 року ОСОБА_4 надано дозвіл на забудову індивідуального житлового будинку і господарських забудов на присадибній ділянці розміром 0,1г,  на підставі рішення виконкому Шахтарської районної ради від 01 серпня 1984 року.

    05 квітня 2008 року померла мати позивачки ОСОБА_6, про що виконавчим комітетом Малоорлівської сільської ради Шахтарського району Донецької області 05 квітня 2008  року зроблено відповідний актовий запис № 20.

Після смерті свого чоловіка вона не встигла отримати свідоцтво про право власності на вказане житло в передбаченому законодавством порядку.

Після смерті батьків єдиним спадкоємцем є ОСОБА_2, оскільки її брат, відповідач по справі,  нотаріально  відмовився від спадщини.

За технічним паспортом, виданим на ім’я померлого, останнім дійсно самочинно, без належно затвердженого проекту, збудовані будинок 175 по вул. Утіна, с. Камишатка, Шахтарського району Донецької області, загальною площею 49,5м2, в тому числі житловою площею 22,0м2, визначений на плані під літерою «А», сіні під літерою «а», погріб - “пд”, сарай “Б”, кухня-сарай - “В”, ворота - “№1”.

 Відповідно до ч. 3 ст. 376 право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути  за рішенням суду визнане за особою,  яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети,  за  умови  надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

Встановлення факту прийняття спадщини ОСОБА_7 після смерті ОСОБА_4, про який просить позивач, має для його довірительки юридичне значення, оскільки надає останній право на одержання свідоцтва про право на спадщину.

Керуючись ст. 376 ЦК України, ст. ст. 10,11, 13, 130, 174, 213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов  ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Малоорлівсьої сільської ради, ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинно збудоване нерухоме майно задовольнити повністю.

Встановити, що ОСОБА_4, померлому 11 травня 1996 року, на час смерті належить право власності на самочинно збудовані -  житловий дерев'яний ошлакований будинок №175 по вул. Утіна, с. Камишатка, Шахтарського району Донецької області, загальною площею 49,5м2, в тому числі житловою площею 22,0м2, визначений на плані під літерою «А», з надвірними будовами: сіні під літерою «а», погріб - “пд”, сарай - “Б”, кухня-сарай - “В”, ворота “№1”.

Встановити факт прийняття ОСОБА_6, померлою 05 квітня 2008 року спадщини після смерті ОСОБА_4, померлого 11 травня 1996 року у виді житлового дерев'яного ошлакованого будинку №175 по вул. Утіна, с. Камишатка, Шахтарського району Донецької області, загальною площею 49,5м2, в тому числі житловою площею 22,0м2, визначеного на плані під літерою «А», з надвірними будовами: сіні під літерою «а», погріб - “пд”, сарай - “Б”, кухня-сарай - “В”, ворота “№1”.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до  Судової палати по цивільним справам Апеляційного суду  Донецької області сторони можуть подати  через Шахтарський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти  днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для її подання.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд судового рішення може бути подано до Шахтарського міськрайонного Донецької області протягом десяти днів з дня отримання його копії.        

Рішення виготовлене в нарадчій кімнаті 06 квітня 2009 року.

               

Суддя:            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація