Справа № 2-181/2009
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
смт. Ратне 27 квітня 2009 року
Ратнівський районний суд в складі:
головуючої судді - Фазан О.З.,
за участю секретаря - Приймачук О.М.,
позивачки - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ратно справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували в зареєстрованому шлюбі.
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання двох дочок ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку відповідача, але не менше як 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду і до їх повноліття.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що допомоги на утримання дітей відповідач не надає, а тому просить суд стягнути аліменти.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просить його задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав. Поряд з цим, на інших дітей, членів сім’ї аліменти не сплачує, його матеріальний стан задовільний, ніде не працює.
Заслухавши сторони , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про підставність позову.
У відповідності до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Матеріалами справи ( свідоцтвом про народження, довідкою сільської ради) стверджено, що ОСОБА_5 народилася 14.04.1998 року, ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_1, які знаходиться на утриманні позивачки, батьком яких є відповідач.
Відповідно до ст. 183 ч. 1 СК України, частка заробітку батька яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.
Частиною 2 цієї статті визначено, що якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку батька на їх утримання , яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
При цьому, відповідно до ст. 182 СК України, при визначені розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дітей, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З матеріалів справи встановлено, що матеріальне становище відповідача задовільне, він не є платником аліментів на інших дітей, непрацездатних членів сім’ї та інших осіб, яких він зобов’язаний утримувати, працює.
Враховуючи вік неповнолітніх дітей, їх стан здоров’я, матеріальне становище та обставини викладені вище, суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути аліменти в розмірі 1/3 частини зі всіх видів його заробітку (доходів) на користь позивачки, але мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .
Судові витрати в справі, оскільки позивачка звільнена від їх сплати, на підставі ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача в доход держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3,10,60,212,213,215 ЦПК України, ст. 180- 183 СК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, жительки с. Здомишель, Ратнівського району Волинської області, на утримання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти у розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, з дня звернення до суду, тобто 06 квітня 2009 року, до повноліття дітей, але мінімальний розмір аліментів за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн. та 30 (тридцять) грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Відповідно до ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.
Головуюча підпис ОСОБА_7
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду ОСОБА_7