Справа № 2-1124/2009 р.
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді Кошелєва В.І.
при секретарі Алєдіновій Л. Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Бахчисарай цивільну справу за позовом Закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв’язок» до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу по грошовому зобов’язанню, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_1 496 грн. 35 коп., мотивуя свої вимоги тим, що відповідач належним чином обов»язки, прийняті на себе за договором не виконав, не сплачував за спожиті послуги, в зв»язку з чим утворилася заборгованість на суму позову.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомила, сповіщалась належно.
Суд, дослідивши обставини і докази у справі, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.
Матеріали справи вказують на те, що сторони мають права і обов»язки, які витікають з правовідносин по виконанню зобов»язань.
Так, в судовому засіданні встановлено, що 26 листопада 2005 року між сторонами був укладений договір №1.11334206 про надання послуг мобільного зв»язку, а також додаткова угода, згідно яким позивач надає відповідачу послуги мобільного зв»язку в межах України і міжміської лінії, а відповідач зобов»язан своєчасно сплачувати рахунки за надані послуги, авансові платежі за підключення і щомісячну абонентську плату по всіх телефонах, зареєстрованих на його особовому рахунку. Оплата послуг мобільного зв»язку повинна була здійснюватися відповідачем відповідно до тарифів позивача. Проте як встановлено в судовому засіданні, з 31 березня 2008 року відповідач не вносив плату за спожиті послуги зв»язку (а.с.6-7). Згідно п.4.1. Договору сторони несуть відповідальність за невиконання умов цього Договору згідно із законодавством України, а відповідно до п.п. 4.2 Договору за несвоєчасну оплату Абонент сплачує пеню в розмірі 1% суми заборгованості за кожен день прострочення, якщо діючим законодавством України не передбачено іншого розміру пені. У випадку відмови від послуг та припинення дії цього Договору за ініціативою Абонента до моменту повного використання первинного авансу, внесеного Абонентом згідно з п.4.3 цього Договору, за винятком коли така відмова від послуг є наслідком УМЗ договірних умов, Абонент сплачує УМЗ штраф у розмірі 100 % залишку первинного авансу, невикористаного Абонентом до моменту припинення надання послуг.
Крім того, згідно п.1.2 Додаткової угоди забезпеченням виконання зобов»язання Абонента перед ЮМЗ не відмовлятись від Основного договору таабо від цієї Додаткової угоди, зокрема від послуг голосової телефонії за Основним договором, є довірна санкція, встановлена на підставі ст.546 ЦК України. В разі, якщо Абонент відмовляється від Основного договору таабо від цієї Додаткової угоди, зокрема – від послуг голосової телефонії, до закінчення строку, встановленого пунктом 1.1 цієї Додаткової угоди (за винятком, коли причиною відмови є невиконання УМЗ своїх зобов»язань згідно з Основним договором), або коли дія Основного договору достроково припиняється на підставі п.5.2 основного договору в зв»язку з несплатою Абонентом наданих йому послуг зв»язку. Абонент несе відповідальність у вигляді сплати на користь УМЗ довірної санкції в розмірі 2, 19 грн. за кожен день, що залишився до закінчення строку встановленого п.1.1 цієї Додаткової угоди, починаючи з дня відмови або припинення (а.с.12)
Згідно наданого розрахунку сума санкцій відповідно до Додаткової угоди до договору складає 267 грн. 18 коп., а заборгованість за спожиті послуги зв»язку складає 229 грн. 17 коп. (а.с.6-8).
Згідно зі ст.509 ЦК України зобов»язанням є правовідносини, за якими одна сторона (боржник) зобов»язана зробити на користь другої сторони (кредитора) певні дії (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші і тому подібне) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов»язку.
Відповідно до ст.526 ЦК України зобов»язання повинне виконуватися належним чином згідно умовам договору і вимогам справжнього Кодексу.
Згідно зі ст.611 ЦК України у разі порушення зобов»язання наступають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема припинення зобов»язання і відшкодування збитків.
Беручи до уваги вказані обставини в сукупності, суд вважає, що вимоги про стягнення з відповідача санкцій у сумі 1117 грн. 12 коп., обґрунтовані і підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 509, 526, 610-611 ЦК України, суд
В И Р І Ш І В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «Український мобільний зв»язок» заборгованість за надані послуги зв’язку у сумі 229 грн. 17 коп., договірну санкцію за неналежне виконання умов договору у сумі 267 грн. 18 коп., 51 грн. в рахунок повернення судового збору, 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи , а всього стягнути 577 грн. 35 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто Бахчисарайським райсудом АРК за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя: