Апеляційний суд Чернігівської області
м. Чернігів, вул. Г.Полуботка, 2, 14000, (0462) 67-62-96
Справа № 22ц-526/2010
УХВАЛА
03 лютого 2010 року Суддя апеляційного суду Чернігівської області Бойко О.В., розглянувши, в порядку ст. 297 ЦПК України, питання про прийняття до розгляду апеляційним судом апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 06 січня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бобровицької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення ради, зобов'язання поновити на квартирному обліку та надання житла, -
встановив:
Ухвалою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 06 січня 2010 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бобровицької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення ради, зобов'язання поновити на квартирному обліку та надання житла з тих підстав, що дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою судді суду першої інстанції, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
Проте, дана апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
4.4 ст. 295 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається, що заява про апеляційне оскарження ОСОБА_1 не подавалась, відповідно, строк на апеляційне оскарження ухвали судді від 06 січня 2010 року закінчився 11 січня 2010 року, а апеляційна скарга подана через поштове відділення 20 січня 2010 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки апеляційна скарга ОСОБА_1 подана з пропуском строку на апеляційне оскарження і апелянтом не подано окремої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження та не зазначено такого клопотання в поданій нею апеляційній скарзі, дана апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.
Залишення апеляційної скарги без розгляду у даному випадку не позбавляє апелянта можливості звернутися із заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження. Така заява (клопотання) відповідно до ст. 296 ЦПК України подається разом з апеляційною скаргою через суд першої інстанції з зазначенням причин пропущення строку на апеляційне оскарження та доказів, що підтверджують наявність поважних причин його пропуску.
Керуючись ч. 3 ст. 294, ч. 3 ст. 297 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу судді Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 06 січня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Бобровицької міської ради про визнання незаконним та скасування рішення ради, зобов'язання поновити на квартирному обліку та надання житла - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя