ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________________________________________________________________________
УХВАЛА
підготовче засідання
"09" серпня 2010 р. Справа № Б-48/93-10
вх. № 6168/2-48
Суддя Господарського суду Крестьянінов О.О.
при секретарі судового засідання Васильєва Л.О.
За участю представників:
кредитора – ОСОБА_1 (дов. б/н від 05.02.2010р.);
боржника – не з’явився
розпорядник майна – ОСОБА_2 (ліц. серії АВ № 499076 від 24.12.2009р.);
Розглянувши справу за заявою ТОВ "Тридента Агро", м. Київ
до ТОВ "Компанія Центрум", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Кредитор – ТОВ «Тридента Агро» звернулося до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство боржника – ТОВ «Компанія Центрум» на тій підставі, що боржник не виконує протягом більш ніж трьох місяців безспірні грошові зобов’язання у загальній сумі 2296041,23грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.07.2010р. порушено провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено судове засідання на 26.07.2010р.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 26.07.2010р. розгляд справи відкладався на 09.08.2010р.
В судовому засіданні представник кредитора підтримав заяву про порушення справи про банкрутство, пояснив, що на момент розгляду справи заборгованість боржником не погашена. Також, представник кредитора звернувся з клопотанням про накладення арешту та вжиття інших заходів щодо забезпечення грошових вимог кредитора на підставі ст. 67 Господарського процесуального кодексу України.
Представник боржника в судове засідання не з’явився, відзив на заяву кредитора не надав.
Відповідно ч. 12 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд встановив, що загальна сума безспірних вимог кредитора до боржника, не задоволених протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, складає 2296041,23грн., в тому числі: 1587221,12грн. основного боргу; 304124,12грн. – пені; 40927,36грн. - 3% річних; 125685,47грн. – інфляційних; 238083,16грн. – штрафу. Зазначене підтверджується: рішенням господарського суду Харківської області від 12.01.2010р. та виданим на його виконання наказом від 29.01.2010р. по справі №37/309-09, постановою Фрунзенського ВДВС ХМУЮ про відкриття виконавчого провадження від 01.03.2010р.
Згідно положень ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду.
Також, згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Боржник – це суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати. Грошове зобов'язання - зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України. Безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Таким чином, до складу грошових зобов'язань боржника, які дають підстави для порушення справи про банкрутство, судом не можуть зараховуватися пені у сумі 304124,12грн. та штраф в сумі 238083,16грн.
На підставі викладеного, сума безспірних, не задоволених протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку вимог кредитора (які враховуються судом під час порушення справи про банкрутство) складає більше трьохсот мінімальних розмірів заробітних плат (1753833,95 грн.). Зазначені обставини відповідають вимогам ст.ст. 1, 6 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
На підставі викладеного, з метою виявлення всіх кредиторів і осіб, які можуть взяти участь у санації боржника, суд вважає за необхідне зобов’язати кредитора подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство.
Розглянувши клопотання кредитора про накладення арешту на майно боржника та вжиття інших заходів щодо забезпечення грошових вимог кредитора на підставі ст. 67 Господарського процесуального кодексу України, суд встановив наступне.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 12.07.2010р. порушено провадження у справі про банкрутство, а також з метою забезпечення вимог кредиторів введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядника майна.
Відповідно ст. 12, ч.ч. 11-13 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з моменту введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, призначення розпорядника майна у передбачених законом випадках боржник частково обмежується у здійсненні господарської діяльності, зобов’язаний погоджувати свої дії з арбітражним керуючим, що є додатковою гарантією захисту прав кредиторів.
Введені ухвалою господарського суду Харківської області від 12.07.2010р. заходи щодо забезпечення вимог кредиторів на даний час суд вважає достатніми. Кредитором не доведено, що не застосування судом додаткових заходів забезпечення (зокрема передбачених ст. 67 Господарського процесуального кодексу України) може призвести до порушення прав кредиторів або зробить неможливим виконання рішення господарського суду. Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання кредитора про накладення арешту на майно боржника та вжиття інших заходів щодо забезпечення грошових вимог кредитора на підставі ст. 67 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 11-14 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 67, 86 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Зобов’язати ініціюючого кредитора – Товариство з обмеженою відповідальністю «Тридента Агро» в десятиденний строк з дня прийняття даної ухвали опублікувати в офіційному друкованому органі України (газетах „Голос України” або „Урядовий кур‘єр”) оголошення про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Центрум» (код 33676727, місцезнаходження: 61066, АДРЕСА_1).
В оголошенні зазначити: повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити; найменування та адресу господарського суду, що розглядає справу про банкрутство; номер та дату порушення справи; відомості про розпорядника майна боржника, в тому числі про його поштову адресу.
Докази публікації оголошення представити суду в триденний строк після його публікації.
2. Встановити, що загальний розмір безспірних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «Тридента Агро» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Центрум» складає 2296041,23грн.
3. Зобов’язати розпорядника майна разом з керівником боржника розглянути в 30-денний строк з моменту публікації оголошення заявлені вимоги кредиторів. За наслідками розгляду вимог кредиторів - повністю або частково визнати їх або відхилити, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпоряднику майна повідомляти письмово кредиторів і господарський суд.
Після розгляду заявлених вимог кредиторів розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів, до якого також внести відомості про:
- загальну суму заявлених вимог кредиторів;
- загальну суму визнаних боржником вимог кредиторів;
- загальну суму кредиторської заборгованості, яка рахується в бухгалтерському обліку підприємства - боржника;
- загальну суму невизнаних боржником вимог кредиторів;
- загальну суму не заявлених кредиторами вимог;
- загальну суму вимог, які надійшли з порушенням строку, встановленого законодавством;
- відомості про вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника;
- відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров‘ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.
Не пізніше ніж на п’ятий день після спливу строку для подачі вимог кредиторів, надати суду складений і підписаний керівником підприємства-боржника та розпорядником майна реєстр вимог кредиторів.
4. Зобов’язати розпорядника майна до попереднього засідання здійснити аналіз фінансового становища підприємства, інвестиційного положення та положення на товарному ринку.
5. Попереднє засідання господарського суду призначити на 06 жовтня 2010р. о 10:00 год. (Держпром, 8 під., 1 пов., каб. 107).
6. Збори кредиторів призначити на 13 жовтня 2010р.
Розпоряднику майна письмово повідомити кредиторів про місце та час проведення зборів кредиторів. Докази повідомлення надати суду.
7. Призначити засідання, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, або про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, або про припинення провадження у справі на 20 жовтня 2010р. о 10:00 год. (Держпром, 8 під., 1пов., каб. 107).
8. Відмовити у задоволенні клопотання кредитора про накладення арешту на майно боржника та вжиття інших заходів щодо забезпечення грошових вимог кредитора на підставі ст. 67 Господарського процесуального кодексу України.
9. Дану ухвалу направити кредитору, боржнику, розпоряднику майна, державному органу з питань банкрутства.
Суддя Крестьянінов О.О.
- Номер:
- Опис: визнання банкрутом
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: Б-48/93-10
- Суд: Господарський суд Харківської області
- Суддя: Крестьянінов О.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.07.2010
- Дата етапу: 16.08.2011