№2-а-961/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 квітня 2009 року Прилуцький міськрайсуд Чернігівської області в складі: головуючого судді: Галича А.І. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Прилуки у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Прилуки про поновлення строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни за 2006 -2007 роки , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до ст.1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни » від 18.11.2004 року має статус „дитина війни ” , у зв‘язку з чим, на підставі ст.6 ЗУ „Про соціальний захист дітей війни ” їй відповідачем повинна виплачуватись щомісячна соціальна державна допомога до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, але всупереч того, що державні соціальні гарантії дітям війни , встановлені цим Законом не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами, відповідач таких нарахувань та виплат у 2006- 2007 рр. не здійснював, а тому просить суд поновити пропущений строк для звернення до адміністративного суду та зобов‘язати відповідача здійснити нарахування щомісячної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2006-2007 роки та забезпечити її виплату у розмірі 2733, 30 грн.
В судове засідання позивач не з‘явився, однак у позовній заяві просив задовольнити заявлені вимоги в повному обсязі та слухати справу за його відсутності.
Представник Управління Пенсійного Фонду України в м.Прилуки до суду також не з‘явився, але подав письмове клопотання про розгляд даної справи у письмовому провадженні. А у поданому запереченні просить суд в задоволенні позову відмовити , оскільки відповідно до ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік» було зупинено на 2007 рік дію ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни». Разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України від 09липня 2007 року визнано такими , що не відповідають Конституції України положення п.12 ст.71 та ст.111 ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік » , а також посилався на ті обставини, що виплати надбавок до пенсії «дітям війни» за 2007 рік законодавством не передбачені. Додаткові кошти на фінансування виплат, зазначених у позові, Державним бюджетом України виділені не були.
Також відповідач наполягає на тому , що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду і просить суд в позові відмовити, оскільки з моменту виплати пенсій кожного місяця, без урахування її підвищення, позивач повинен був дізнатися і знав про порушення свого права, крім того, після прийняття ВРУ ЗУ від 18.11.2004 року він неодноразово публікувався в офіційних виданнях .
Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що в позовних вимогах необхідно відмовити з наступних підстав:
Так, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до ст.1 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни » від 18.11.2004 року має статус „ дитини війни ”
Відповідно до положень ст.6 вищезазначеного Закону, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Закону України «Про держаний бюджет України на 2006 рік від 19 січня 2006 року до ст. 110 ЗУ «Про державний бюджет» на 2006 рік» від 20.12.2005 року було внесено зміни, якими установлено, що пільги дітям війни , передбачені абзацом сьомим ст. 5 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» запроваджуються з 01 січня 2006 року, а ст.6 - 2006 поетапно , та результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку , визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням и з Комітетом ВРУ з питань бюджету.
Положення вищезазначеної статті неконституційними не визнавалися , а тому відповідач щодо нарахування та виплати надбавок до пенсії , як дитині війни в 2006 році діяв відповідно до чинного законодавства і його дії є правомірними, крім того, позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду .
Щодо нарахування виплат соціальної доплати дітям війни за 2007 рік, то відповідно до ЗУ «Про державний бюджет України на 2007 рік » було припинено на 2007 рік дію ст.6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», але , разом з тим, Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року, положення п.12 ст.71 та ст. 111 ЗУ «Про Держаний бюджет України на 2007 рік » визнано такими, що не відповідають Конституції і, згідно ч.2 ст.152 Конституції України Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, тому позивач мав право у 2007 році на підвищення своєї пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком з 09.07.2008 року, але позивачем пропущений , вказаний в ст.99 КАС України , строк звернення до адміністративного суду.
Щодо поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, то позивач не підтвердив поважність причин такого і навіть не навів жодної причини пропущення такого строку, оскільки з моменту виплати пенсій кожного місяця, без урахування її підвищення, позивач повинен був дізнатися і знав про порушення свого права, крім того, після прийняття ВРУ ЗУ «Про соціальний захист дітей війни » від 18.11.2004 року від 18.11.2004 року він неодноразово публікувався в офіційних виданнях таких як «Відомості ВРУ», «Голос України», «Урядовий кур‘єр», «Офіційний вісник України », «Рішення Конституційного Суду України», а пропущення строку звернення , без поважних причин , є підставою, передбаченою ст.100 КАС України, для відмови у задоволенні позову і на цьому наполягає одна із сторін, тобто Управління Пенсійного Фонду , тому в позові суд вважає відмовити.
А тому, на підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст.99, 100,122, 158-164,167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м.Прилуки про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за 2006-2007 роки - відмовити.
Постанову суду може бути оскаржено шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення до Прилуцького міськрайонного суду заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги потягом двадцяти днів Київському апеляційному адміністративному суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк , встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ: