Судове рішення #47793159


Романівський районний суд Житомирської області

смт. Романів, вул. Леніна, 86, 13001, (04146)2-16-50


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2009 р. смт. Романів

Романівський районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді Грубіяна Є.О.

при секретарі - Чумак Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_2 та ОСОБА_3 такими, що втратили право на користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1 та усунути перешкоди в користуванні житловим приміщенням квартири АДРЕСА_2 шляхом виселення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з зазначеної квартири, третя особа без самостійних вимог об’єднання багатоповерхового будинку "БИКІВСЬКЕ" та за зустрічним позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання останнього таким, що втратив право на користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_3 з моменту вибуття тобто з 1996 року. --

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 звернувся із зазначеним позовом, який в судовому засіданні підтримав поряд із своїм представником, просив суд його задовольнити, зустрічний позов просив відмовити в задоволенні, оскільки крім його безпідставності, ще й був пропущений без поважної причини строк позовної давності. Вважає, що строк позовної давності ним не пропущений, оскільки фактично дізнався про перешкоди у користуванні житловим приміщенням зі сторони ОСОБА_3 в 2007 році.

В ході розгляду справи позовні вимоги та склад учасників розгляду справи був змінений на наступні. ОСОБА_4 відмовився від позову в частині визнання ОСОБА_3 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням спірної квартири. Крім цього спільною заявою сторін у справі третю особу ОСББ "БИКІВСЬКЕ" просили усунути від участі у справі в зв'язку з відсутністю необхідності приймати участь ОСББ "БИКІВСЬКЕ" в даній справі. Судом зазначені заяви сторін були задоволені і слухання справи проводилось за наступним зміненим позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням в квартирі АДРЕСА_4 та усунути перешкоди в користуванні житловим приміщенням квартири АДРЕСА_2 шляхом виселення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з зазначеної квартири та не зміненим зустрічним позовом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визнання останнього таким, що втратив право на користування жилим приміщенням квартири АДРЕСА_5 з моменту вибуття тобто з 1996 року.

ОСОБА_3, за зустрічним позовом, просили суд відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 і просили задовольнити їх позовні вимоги. Представник ГІрисяжнюків. в судовому засіданні, просив застосувати положення ЦК України про позовну давність і відмовити в задоволенні позову на цій підставі.

Суд заслухавши пояснення сторін та проаналізувавши їх у сукупності із дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи та показаннями свідків допитаних за клопотанням обох сторін встановив наступні факти і відповідно ним правовідносини. Виконавчим комітетом на той час Дзержинської нині Романівської районної ради народних депутатів, на підставі рішення виконкому Биківського склозаводу № 57 від 6 квітня 1989 року, ОСОБА_4, до складу сім’ї якого входила, на той час дружина ОСОБА_5 (нині ОСОБА_2М.) та дочка ОСОБА_6 (нині ОСОБА_7А.), було видано ордер на зайняття кімнати 14 загальною площею 28.7 м" будинку 19 по вулиці Леніна в смт Биківка (далі за текстом спірна квартира) (а.с.5). про що свідчить копія відповідного ордера, долучена до матеріалів справи. Даний факт не оспорювався сторонами. За актовим записом № 43 від 13.09.1991 року шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_9 був розірваний відділом реєстрації актів цивільного стану Романівського районного управління юстиції в Житомирській області (а.с.6). Відповідно до копії паспортів та копій реєстраційний карток ОСОБА_4 та ОСОБА_2 зареєстровані в спірній квартирі (а.с.26,30.31). Акт від 24.10.2008 року та довідка Биківської селищної ради № 1107 від 13.05.2008 року свідчать про те. що ОСОБА_4 не проживає в спірній квартирі з 1996 року (а.с.28,29)г Відповідь начальника Романівського PB на запит адвоката ОСОБА_10 свідчить про звернення ОСОБА_4 до міліції 18.11.2008 року та 3.12.2008 року з приводу заволодіння його житлом ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.48).

Показання свідків, допитаних в судовому засіданні, таких як ОСОБА_11, ОСОБА_12. ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15 та ОСОБА_16, допитаних за клопотанням обох сторін у справі, з приводу наведення даних про постійне проживання ОСОБА_4 та ОСОБА_2 в спірній квартирі та інших обставин, судом до уваги не приймались і не враховуються судом при ухваленні рішення у справі, оскільки суд не вбачає у показаннях всіх свідків об'єктивних даних на підставі яких можливо було б зробити відповідний висновок. Зазначені особи не проживали в спірній квартирі і тому, на думку суду, не можуть категорично стверджувати про осіб, що постійно проживали або не проживали в спірній квартирі. В той же час суд приймає до уваги показання свідка ОСОБА_7 спільної дочки ОСОБА_4 та ОСОБА_17, допитаної за дорученням Романівського районного суду Довгінцевським районним судом м. Кривий Ріг і оголошені в судовому засіданні на підставі положень сі. 1 83 ЦПК України, наступного змісту. ОСОБА_4 не проживав в спірній квартирі з 1996 року, оскільки виїхав на постійне місце проживання в ІНФОРМАЦІЯ_1, де проживав разом з іншою жінкою. Після переїзду ОСОБА_4 до іншого місця проживання він не залишив ніяких своїх речей в спірній квартирі і не проявляв жодної зацікавленості стосовно спірної квартири і навіть не сплачував комунальних послуг за утримання спірної квартири. Свідок проживала в спірній квартири в період часу з 1989 по 1999 роки і за цей час не було ситуацій при яких ОСОБА_4 намагався увійти в спірну квартиру, а мешканці цієї квартири чинили б йому в цьому опір.

Зазначені правовідносини врегульовані положеннями ч. 2 ст. 107 ЖК УPCP, у відповідності до яких, у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув втрачає право користування цим жилим приміщенням з дня вибуття. За таких досліджених обставин, суд приходить до переконання, що позов ОСОБА_4 безпідставний, а зустрічний позов ОСОБА_17, обгрунтований, оскільки в судовому засіданні було достовірно встановлено, що ОСОБА_4 вибув з жилого приміщення на інше місце проживання, в с. Мар"янівка в 1996 році, і тим самим розірвав договір найму жилого приміщення. Така відсутність ОСОБА_4 не була тимчасовою і жиле приміщення спірної квартири не повинно було зберігатись за ним протягом шести місяців у випадках передбачених ст. 71 ЖК УРСР. за відсутності відповідних правових підстав.

Разом з тим, суд приходить до переконання про необхідність відмовити у задоволенні обох позовів виходячи з наступного. Відповідно до положень пунктів 1, 4 та 6 прикінцевих та перехідних положень ЦК України, цей Кодекс набирає чинності з 1.01.2004 року і застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності. Правила ЦК України про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред’явлення яких, встановлений законодавством, що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим кодексом. Тобто за даними положеннями ЦК України, у даній ситуації слід застосовувати положення ЦК УРСР. передбачені ст. ст. 71. 75, 76 та 80, якими зокрема встановлено, що загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), встановлюється в три роки. Позовна давність застосовується незалежно від заяви сторін. Перебіг строку позовної давності починається з дня виникнення права на позов. Право на позов виникає з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. Закінчення строку позовної давності до пред'явлення позову є підставою для відмови в позові. Якщо суд, визнає поважною причину пропуску строку позовної давності, порушене право підлягає захистові.

Враховуючи обставини справи, а саме, що ОСОБА_4, як достовірно було встановлено в судовому засіданні, дізнався про порушене право в 1998 році, з часу заселення в спірну квартиру ОСОБА_3 Із зазначеного часу ОСОБА_4 не реалізував, протягом встановленого законом строку, право на позов, не звертався до суду із заявами про зазначення таких причин і. відповідно, судом не визнавались такі причини пропуску поважними. Аналогічне стосується і позовних вимог ОСОБА_3, оскільки після припинення проживання в спірній квартирі ОСОБА_4 в 1996 році до 2009 року з відповідним позовом не звертались, заяв про зазначення причин не подачі позову, у встановлений законом строк, не подавали і. відповідно, судом не визнавались такі причини пропуску поважними.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212. 213. 214. 215, 218 ЦПК України,—

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_18 відмовити в зв'язку із закінченням строку позовної давності.

В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_2 та ОСОБА_18 до ОСОБА_1 відмовити в зв'язку із закінченням строку позовної давності.

Рішення вступає в законну силу після закінчення строку на апеляційне оскарження. Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Романівський районний суд Житомирської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення у справі з подальшою подачею апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Є.О. Грубіян


  • Номер: 6/213/28/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-23/10
  • Суд: Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Грубіян Є. О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.02.2016
  • Дата етапу: 19.02.2016
  • Номер: 22-ц/790/5833/16
  • Опис: за позовом Полтавської Наталії Іванівни до Управління комунального майна та приватизації ХМР та інш. про поновлення порушеного права на приватизацію державного житлового фонду, визнання недійсним правочинів і скасування реєстрації права власності на житло
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-23/10
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Грубіян Є. О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.08.2016
  • Дата етапу: 19.08.2016
  • Номер: 22-ц/780/2651/18
  • Опис: Твердохліб І.І. до Твердохліб О.І. про встановлення факту прийняття спадщини, розподілу житлового будинку, визнання права власності на земельну ділянку та встановлення порядку користування земельною ділянкою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-23/10
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Грубіян Є. О.
  • Результати справи: в позові відмовлено; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2018
  • Дата етапу: 11.07.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація