- Представник позивача: Яворський Сергій Станіславович
- позивач: Бойчук Володимир Максимович
- відповідач: КНП "Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 127/6130/22
Провадження 2/127/832/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2022 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, -
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернувся із позовною заявою ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі.
Відповідно до ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 17.03.2022 позовну заяву залишено без руху, оскільки остання була подана без додержання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.
На виконання вимог ухвали позивач не усунув вказані недоліки, які полягали у наступному:
Згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч.2 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. При цьому кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч.1 ст.81 ЦПК України).
Разом із тим до позовної заяви не було додано належно завірених копій наступних документів: наказ від 28.02.2019 № 59 про переведення на посаду завідувача-лікаря-гінеколога, безстроковий трудовий договір позивача із КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради», рішення 39-ї сесії Вінницької обласної ради 7-го скликання від 26.09.2019 №849 про перетворення ОПЦ Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова на КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради», наказ від 04.03.2022 № 63 про звільнення позивача, а також копію заяви позивача від 07.03.2022 про видачу копії заяви про звільнення, наказу про звільнення від 04.03.2022 № 63, довідки про роботу та заробітну плату, не надано позивачем для усунення недоліків.
Згідно з п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Натомість, позивачем не було зазначено, чи існують докази, які не можуть бути подані до позовної заяви, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.1 ст.82 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно п.4 ч.2 ст.82 ЦПК України, у клопотанні повинно бути зазначено - вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Однак позивачем, клопотання про витребування таких доказів, у зв`язку із неможливості самостійно отримати, до позовної заяви не додано.
Крім того, позивач обґрунтовує свої позовні вимоги щодо незаконності оскаржуваного наказу про звільнення тим, що нібито його 04.03.2022 керівник КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради» Жупанов О.Б. примусив його написати заяву про звільнення за власним бажанням, але жодного доказу, а також можливих свідків даної обставини позивач у позові не надає та не зазначає.
Також, звертаючись до суду із позовними вимогами про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, позивачем не зазначено на яку посаду він просить йог поновити та з якого числа, тобто не конкретизовано заявлені ним позовні вимоги.
Отже, згідно з ч.ч.1, 2, 3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві. За таких обставин, позовну заяву слід вважати неподаною та повернути заявнику. Згідно з ч.5 ст.185 ЦПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.185, 260, 261, 354 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова Вінницької обласної ради» про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, - вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз`яснити позивачу, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
- Номер: 2/127/832/22
- Опис: про визнання незаконним та скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 127/6130/22
- Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
- Суддя: Луценко Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2022
- Дата етапу: 15.03.2022