Справа № 2-57/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2009 року с.м.т. Миколаївка Миколаївського району Одеської області
Миколаївський районний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Скрипченка В.О.
за участю секретаря - Новак Т.П., позивачки Гулько О.М., відповідача Гулька А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В :
15.12.2008 р. позивачка звернулася до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що вона з відповідачем являються батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., яка зараз проживає разом з нею. Відповідач проживає окремо від позивачки, не надає їй матеріальної допомоги, не має постійного доходу, тому позивачка просила стягнути з нього аліменти на її користь на утримання дитини у твердій грошовій сумі 500 грн.
У судовому засіданні позивачка свій позов підтримала, але зменшила свої вимоги та просила стягувати з відповідача аліменти у розмірі 200 грн..
Відповідач позов визнав повністю, про що зробив письмову заяву.
Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, розглянувши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні правовідносини.
Позивачка з відповідачем являються батьками ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. (а/з № 3 від 1.03.2001 р. у Олександрівської СР Березівського району Одеської області) яка у теперішній час проживає разом з матір'ю.
Позивачка та відповідач проживають окремо один від одного.
Відповідач постійного доходу не має, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.
У відповідності з ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У відповідності з ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 184 ч. 1 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника, або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Таким чином відповідач порушив права та інтереси, за захистом яких звернулася до суду позивачка.
Керуючись ст. 180, 181 ч. 3, ст. 184 ч. 1 СК України, ст. 10, 11, ст. 174 ч.4, 209, 212, 214-215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі 200 грн. щомісяця на утримання ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., починаючи стягувати з 15.12.2008 р. і до дня досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1 51 грн. судового збору та 7, 5 грн. – витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в дохід держави.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя В.О. Скрипченко