- Захисник: Калюпін Юрій Вілінович
- обвинувачений: Чубарєв Максим Анатолійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №212/2416/22
1-кп/212/406/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2022 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді – ОСОБА_1 ,
за участі секретаря – ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Кривого Рогу обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12022041730000356 від 20.04.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Красіно Криворізького району Дніпропетровської області, громадянина України, з середньо-технічною освітою, офіційно не працевлаштованого, не судимого, не одруженого, на утриманні якого малолітня дитина, ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований по АДРЕСА_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -
за участі прокурора – ОСОБА_4 ,
обвинуваченого – ОСОБА_3 ,
захисника – ОСОБА_5 , -
В С Т А Н О В И В:
У невстановлений слідством час у ОСОБА_3 виник злочинний умисел, направлений на придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу, з метою реалізації якого ОСОБА_3 через інтернет мережу замовив собі пістолет «ZORAKI – Mod.914-S», який через поштову службу « ІНФОРМАЦІЯ_3 » отримав на руки в невстановлений слідством час, однак не раніше 19 квітня 2022 року, чим незаконно придбав вогнепальну зброю без передбаченого законом дозволу, яку незаконно переніс до свого постійного місця мешкання, до квартири АДРЕСА_2 , чим здійснив носіння вогнепальної зброї безпередбаченого законом дозволу та почав його зберігати у вказаному місці.
Крім того з метою реалізації раніше виниклого злочинного умислу, направленого на носіння, придбання та зберігання бойових припасів безпередбаченого законом дозволу, ОСОБА_3 за невстановлених слідством обставин та у невстановлений слідством час, однак не раніше 19 квітня 2022 року незаконно придбав 23 патрони, 20 патронів (маркування «539х63») та 3 калібру 9мм, після чого незаконно перемістив вказані бойові припаси до місця свого постійного місця мешкання, до квартири АДРЕСА_2 , чим здійснив носіння бойових припасів без передбаченого законом дозволу та почав їх зберігати у вказаному місці.
19 квітня 2022 року в період часу з 14:14 год. по 14:45 год. під час проведення огляду в міжквартирній перегородці кв. АДРЕСА_3 було виявлено та вилучено у ОСОБА_3 пістолет «ZORAKI – Mod.914-S», який є вогнепальною зброєю – коротко ствольним гладко ствольним пістолетом, переробленим саморобним способом з сигнального пістолета моделі «ZORAKI – Mod.914-S» калібру 9мм P.A.K. заводським номером « НОМЕР_1 » виробництва Туреччини, шляхом видалення з каналу ствола захисного елементу, що перешкоджає проведенню пострілів кінетичними снарядами. Конструкція пістолету дозволяє проводити постріли зарядами, що складаються з сигнального (шумового) патрона в патроннику і круглі кулі зі сплаву на основі свинцю діаметром до 6,5 мм. При проведенні пострілів методом роздільного заряджання забезпечується достатня вражаюча здатність відстріляних з наданого пістолета снарядів (куль), 20 патронів (маркування «539х63»), які є 7.62-мм проміжними патронами, призначеними для стрільби з бойової нарізної вогнепальної зброї, а також 3 патрони калібру 9мм Р.А., які є пістолетними патронами, виготовленими саморобним способом за типом пістолетних патронів травматичної (не смертельної) дії, які можуть бути використані для проведення пострілів з пристроїв для відстрілу патронів, споряджених снарядами «несмертельної дії» калібру 9мм Р.А., що ОСОБА_3 незаконно носив, придбав та зберігав без передбаченого законом дозволу.
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні надійшов до суду разом з угодою про визнання винуватості, яку укладено 18 травня 2022 року між обвинуваченим та прокурором за участі захисника, відповідно до якої обвинувачений визнав свою винуватість у вчиненому кримінальному правопорушенні та зобов`язався беззастережно визнати обвинувачення у повному обсязі, а сторони узгодили покарання.
ОСОБА_3 у присутності свого захисника суду пояснив, що він цілком розуміє характер пред`явленого обвинувачення за ч. 1 ст. 263 КК України, яке відноситься до категорії тяжких злочинів, при цьому повністю визнає себе винним у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення. Крім того, зазначив, що він розуміє надані йому законом права, розуміє наслідки укладання та затвердження угоди про визнання винуватості, визначені ст. 473 КПК, наслідки їх не виконання, передбачені ст. 476 КПК, згодний із узгодженим видом покарання, яке буде застосовано в результаті затвердження угоди про визнання винуватості та наполягає на затвердженні угоди.
Прокурор вважав, що при укладенні угоди дотримані всі вимоги діючого законодавства, тому просив суд угоду затвердити й призначити обвинуваченому узгоджену міру покарання та інші передбачені угодою заходи.
Захисник наполягав на затвердженні угоди, умови якої відповідають інтересам підзахисного.
Вислухавши сторін кримінального провадження, дослідивши надані матеріали та зміст угоди про визнання винуватості, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для її затвердження, виходячи з наступного.
Суд встановив, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 263 КК, яке є згідно із ст. 12 КК тяжким злочином.
Суд зауважує, що обвинувачений цілком розуміє, що наслідком укладання та затвердження зазначеної угоди для прокурора, обвинуваченого є обмеження права на оскарження вироку за ст. 394, 424 КПК, а для обвинуваченого також його відмова від здійснення прав, передбачених абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК.
Також обвинувачений розуміє, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.
Суд переконався, що укладення угоди є добровільною, умови угоди не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, не суперечать вимогам закону та інтересам суспільства, правова кваліфікація кримінального правопорушення є вірною, узгоджена міра покарання відповідає загальним засадам призначення покарання, характеру та тяжкості обвинувачення, з урахуванням особи винного, який має на утриманні малолітню дитину, а також обставин, що пом`якшують покарання, як то щире каяття обвинуваченого.
За таких обставин суд вважає доведеним провину ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК, тобто у носінні, придбанні, зберіганні вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Внаслідок наведеного угоду про визнання винуватості слід затвердити та визнати ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК та призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі строком на три роки, а на підставі ст. 75 КК звільнити його від відбування покарання з випробувальним строком на один рік з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК.
Питання про долю речових доказів вирішити у порядку ст. 100 КПК.
Процесуальні витрати підлягають стягненню з винного на користь держави.
Керуючись ст. 314, 373, 374, 475 КПК, -
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про визнання винуватості від 18 травня 2022 року, укладену між прокурором ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 за участі захисника ОСОБА_5 .
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК, та призначити ОСОБА_3 узгоджене сторонами покарання за ст. 263 ч. 1 КК у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 (один) рік, якщо він протягом визначеного судом випробувального терміну не вчинить нового правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_3 обов`язок періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази: DVD-R диск зоглядом місця події, долучені до справи, – залишити в матеріалах кримінального провадження;
пістолет марки «ZORAKI-Mod.914-S» калібру 9мм Р.А.К. заводський номер « НОМЕР_1 », 20 патронів маркування « НОМЕР_2 » та 3 патрони калібру 9мм., що зберігаються в камері схову ВП №3 КРУП ГУ НП в Дніпропетровській області – передати Збройним Силам України.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави витрати на залучення експертів у сумі 4118,88 грн.
Вирок може бути оскаржений до Дніпровського апеляційного суду через Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кп/212/406/22
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 212/2416/22
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Козлов Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.05.2022
- Дата етапу: 27.06.2022
- Номер: 1-кп/212/406/22
- Опис:
- Тип справи: на кримінальне провадження
- Номер справи: 212/2416/22
- Суд: Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Козлов Д.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.05.2022
- Дата етапу: 27.06.2022