Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #478730910


Справа № 355/444/22

Провадження № 2/355/699/22


У Х В А Л А


27 травня 2022 року                                                        смт. Баришівка

Суддя Баришівського районного суду Київської області Чехов С.І., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення незаконно виплаченої пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

26.05.2022 року Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області звернулося до Баришівського районного суду Київської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно виплаченої заробітної плати.

В прохальній частині пред`явленого позову представник позивача просить відстрочити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі. 

Згідно з ч. 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали позовної заяви, слід дійти висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.

Так, відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Положеннями ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви майнового характеру юридичною особою повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, де ціна позову складає 6223,47 грн., відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», сплачується судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 2481 грн. 00 коп.

Положеннями статті 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

За приписами зазначених норм відстрочення або розстрочення сплати судового збору чи звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.

В той же час позивачем на заявленої вимоги не надано доказів, що заявлене клопотання підпадає вимогам статті 8 Закону України «Про судовий збір», що позбавляє суд можливості вирішити вказане питання.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для задоволення клопотання позивача про відстрочення від сплати судового збору.

Окрім вказаного, відповідно до ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Однак в порушення даної норми законодавства, позивачем копії позовної заяви з додатками для відповідача додані не були.

Враховуючи викладене вище, вимоги діючого законодавства, слід прийти до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку на сплату судового збору та надання копії позовної заяви з додатками для відповідача, що є недоліком.

На підставі викладеного, керуючись ст. 175177185353 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про відстрочення від сплати судового збору - відмовити.

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення незаконно виплаченої пенсії залишити без руху і надати строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.

Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Копію ухвали невідкладно направити позивачу для усунення недоліків.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя Баришівського районного суду С. І. Чехов





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація