- представник заявника: Розум Олександр Вікторович
- заявник: Бучакчийська Віта Павлівна
- заінтересована особа: Олександрівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління МЮ.
- заінтересована особа: Бучакчийський Анатолій Леонідович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 175/1102/22
Провадження № 2-о/175/30/22
2022 рік
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2022 року смт Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Л.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження, за участю заінтересованої особи – Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро),
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту народження, за участю заінтересованої особи – Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).
При цьому було встановлено, що заяву було подано з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України.
Так, в порушення ч. 4 ст. 177 ЦПК України судовий збір не сплачений.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір», за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою, судовий збір сплачується в розмірі – 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подання заяви до суду складає 496 гривень 20 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/ТГсмтСлобож/22030101; код за ЄДРПОУ: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA208999980313151206000004457; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: *; 101; __________ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за заявою ___________ (ПІБ чи назва установи, організації заявника), Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області).
При цьому посилання заявниці на ті обставини, що вона звільнена від сплати судового збору відповідно до положень п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» судом не можуть бути прийняті до уваги, виходячи з викладеного далі. Так, положення п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачають звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях щодо заявників у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно. Тобто, у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, заявники мають пільги виключно тоді, коли такі обставини призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно. Заявниця ж звернулась до суду із заявою, в якій просить встановити факт народження дитини у м. Бердянську Запорізької області та дані про її батьків, посилаючись на те, що встановлення факту народження необхідно для здійснення органом державної реєстрації актів цивільного стану державної реєстрації народження дитини як громадянина України та подальшої видачі свідоцтва про народження. Разом із цим, у заяві не зазначено та не підтверджено жодними доказами, що необхідність у встановленні вказаного факту виникла внаслідок вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно, у зв`язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайною ситуацією природного чи техногенного характеру. Тому у цій справі пільги по сплаті судового збору, визначені п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», не поширюються на заявницю. Вказана правова позиція висловлена й у висновках Верховного суду, викладених у постановах від 14 листопада 2019 року (справа № 350/2002/18) та від 20 листопада 2019 року (справа № 243/12928/18).
Також жодних інших обставин, за наявності яких заявниця може бути звільнена від сплати судового збору або їй може бути розстрочено чи відстрочено сплату судового збору, в заяві не зазначено. Тому вбачається, що судовий збір не сплачений.
Вказані недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає необхідним залишити вказану заяву без руху, надавши заявниці строк для усунення недоліків заяви терміном п`ять днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту народження, за участю заінтересованої особи – Олександрівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), – залишити без руху.
Повідомити заявницю про необхідність усунення зазначених в даній ухвалі недоліків в п`ятиденний строк з дня отримання копії вказаної ухвали, шляхом подання документів, що підтверджують сплату судового збору.
Роз`яснити заявниці, що у разі, якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вона виконає вимоги, визначені ст.ст. 175, 177 ЦПК України, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо ж заявниця не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявниці.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя:
- Номер: 2-о/175/30/22
- Опис: про встановлення факту народження дитини
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 175/1102/22
- Суд: Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Дараган Л.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.05.2022
- Дата етапу: 21.06.2022