Справа №2-1142/2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 квітня 2009 року Бахчисарайський районний суд Автономної Республіки Крим в складі : головуючого судді Кошелєва В.І.
при секретарі Алєдіновій Л.Е.
за участю представника позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Бахчисараї цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору застави дійсним і визнання права власності ,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, у якому просить суд визнати дійсним договір застави нерухомого майна, укладений 14.06.2004 р. між ним і відповідачем дійсним, звернути стягнення на майно за договором застави та визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке розташоване по АДРЕСА_1, мотивуючи свої вимоги тим, що вони домовилися щодо усіх істотних умов договору, і він виконав договір, проте ОСОБА_3 ухилився нотаріально оформити договір.
Представник позивача позов підтримав і просить задовольнити його в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, свої заперечення до суду не надав, суд вважає можливим розгляд справи у відсутність відповідача на підставі наявних в матеріалах доказів.
Суд, дослідивши представлені докази у справі, вважає, що у задоволенні позову слід відмовити.
Так, у судовому засіданні встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 14 червня 2004 р. ОСОБА_3 є власником 7/100 частини картоплесховища, розташованого по АДРЕСА_1 (а.с.6-7).
У матеріалах справи надано договір позики від 14.06.2004 р., який укладено між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с.8). Також в матеріалах справи надано договір застави від 14.06.2004 р., який укладено у простій письмовій формі між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 і відповідно до якого предметом застави є нерухоме майно (а.с.9).
Відповідно до ст.577 ЦК України якщо предметом застави є нерухоме майно, а також в інших випадках, встановлених законом, договір застави підлягає нотаріальному посвідченню.
Застава нерухомого майна підлягає державній реєстрації у випадках та в порядку, встановлених законом.
Згідно зі ст.220 ч.1 ЦК України в разі недотримання сторонами вимог закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір вважається нікчемним.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, не заборонених законом, зокрема із правочинів.
Враховуючи вказані обставини, а також те що сторони не дотримались вимог ст.578 ЦК України, суд вважає, що заявлені вимоги є необгрунтованими і задоволенню не підлягають.
На підставі викладенного, керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,215 ЦПК України, ст.ст.220 ч.1, 577 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
У задоволенні позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору застави дійсним та визнання права власності на майно відмовити.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановленний ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя: