- відповідач: ГУ ПФУ в Донецькій області
- позивач: Борткевич Тетяна Вікторівна
- відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
провадження № 2/243/581/2022
справа № 243/13093/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2022 року
Слов`янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Ільяшевич О. В.,
за участю
секретаря судового засідання Хміль О. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у відкритому судовому засіданні, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів на підставі наказу № 29 про впровадження дистанційної роботи Слов`янського міськрайонного суду Донецької області від 10 травня 2022 року, за правилами загального позовного провадження в залі судових засідань Слов`янського міськрайонного суду Донецької області (вул. Добровольського, 2, м. Слов`янськ, Донецької області) цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
09 грудня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Слов`янського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, яка обґрунтована тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_2 . Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається з грошових виплат у вигляді недоотриманої пенсії померлого. 26 січня 2021 року державним нотаріусом Третьої львівської державної нотаріальної контори Стефанишин М. В. позивачці було видане свідоцтво про право на спадщину за законом, яка складається з недоотриманої пенсії у розмірі 54139 грн. 91 коп.. Позивачці в рахунок нарахованої але не виплаченої пенсії були виплачені кошти в розмірі 41015 грн. 90 коп.. Залишок недоотриманої суми пенсії, яка належала ОСОБА_2 становить 13124 грн. 01 коп. Вважає, обмеження відповідачем суми недоотриманої пенсії, яка входить до складу спадщини, є неправомірним. З огляду на викладене просила суд ухвалити рішення стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь позивачки грошові кошти у вигляді недоотриманої пенсії за життя ОСОБА_2 , у розмірі 13124 грн. 01 коп.. Виплату належної їй недоотриману пенсію у сумі 13124 грн. 01 коп. перерахувати на її особистий рахунок до філії Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» МФО 325796 код отримувача НОМЕР_3 картковий рахунок НОМЕР_1 . Судові витрати покласти на відповідача.
21 січня 2022 року до суду представником відповідача Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області було надано відзив на позовну заяву ОСОБА_1 в якому зазначив, що проти задоволення вимог ОСОБА_3 заперечує з тих підстав, що Мангушським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області надано інформацію Державному нотаріусу Третьої львівської державної нотаріальної контори Стефанишин М. В. про суму спадщини, яка складається - 54139 грн. 91 коп.. У листі № 0579-05-8/139 від 12 січня 2021року було зазначено, що сума недоотриманої пенсії можебути змінена в залежності від дати звернення за виплатою недоотриманої пенсії спадкоємця з усіма необхідними документами.Позивачка звернулася до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою від 23 березня 2021 року про виплату недоодержаної суми пенсії за померлого ОСОБА_2 . ОСОБА_1 була виплачена спадщина у розмірі 41015 грн. 90 коп. за період з 22 червня 2017 по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 .З огляду на вищевказане, відповідач зазначив, що діяв у спосіб та у межах передбачених Конституцією та Законами України, та Управлінням не було порушено права позивачки.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про дату час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, до суду надала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримала, просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
В ході розгляду справи судом були розв`язані заяви та клопотання сторін та прийняті процесуальні рішення.
Ухвалою суду від 14 грудня 2021 року справу призначено до підготовчого судового засідання та витребувано у відповідача відомості щодо розміру недоотриманої пенсії за життя ОСОБА_2 , та витребувано у державного нотаріуса Третьої львівської державної нотаріальної контори Стефанишин М. В. належним чином завірені копії матеріалів спадкової справи та витяг (інформаційна довідка) зі Спадкового реєстру про реєстрацію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Донецьку, Донецької області.
Ухвалою суду від 03 червня 2022 року справу призначено до розгляду по суті.
Суд, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування, підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.
Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 27 січня 2020 року Шевченківським районним у місті Львові ВДРАЦС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Донецьку.
Відповідно до свідоцтва про права на спадщину за законом серія НМР №302842 від 26 січня 2021 року, ОСОБА_1 успадкувала після смерті ОСОБА_2 недоотриману пенсію у розмірі 54139 грн. 91 коп., вказане свідоцтво про право на спадщину зареєстроване в реєстрі за № 4-18.
Відповідно до витягу про реєстрацію в спадковому реєстрі № 63298345 від 26 січня 2021 року, зареєстрована спадкова справа № 66361624 та свідоцтво про право на спадщину №67107333 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 ..
Відповідно до заяви від 30 липня 2021 року, позивачка звернулася до начальника Мангушського об`єднаного УПФ України щодо виплати недоотриманої пенсії у сумі 13124 грн. 01 коп..
Відповідно до листа Головного управління ПФУ в Донецькій області № 10465-10273/Б-15/8-0500/21 від 18 серпня 2021 року, за результатами розгляду звернення позивачку повідомлено, що недоотримана пенсія померлого ОСОБА_2 нарахована позивачці 28 липня 2021 року разовим дорученням №11 на розрахунковий рахунок відкритий в АТ «Ощадбанк».
Відповідно до листа Головного управління ПФУ в Донецькій області № 11237-11080/Б-15/8-0500/21 від 27 серпня 2021 року, за результатами розгляду звернення від 30 липня 2021 позивачку повідомлено, що сума недоотриманої пенсії склала 54139 грн. 91 коп., також у відповіді нотаріусу було зазначено, що сума недоотриманої пенсії може бути змінена в залежності від дати звернення за виплатою недоотриманої пенсії спадкоємця з усіма необхідними документами. До Мангушськго об`єднаного ПФУ Донецької області Борткевич Т. В. від 23 березня 2021 року подана заява щодо виплати недоотриманої пенсії померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 .. У зв`язку з чим, розмір недоотриманої пенсії був розрахований відповідно до ст. 52 та ст. 46 Закону №1058 та склав 41015 грн. 90 коп..
Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №0000416441 від 23 листопада 2017 року позивачка зареєстрована у встановленому законом порядку за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстроване місце перебування за адресою: АДРЕСА_2 .
Згідно із ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1218 Цивільного кодексу України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно із ст. 1233 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Відповідно до ст. 1235 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.
Згідно із ч.ч.1, 3 ст. 52 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв`язку з його смертю, виплачується по місяць смерті включно членам його сім`ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім`ї, зазначеним у частині другій статті 36 цього Закону, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали. У разі відсутності членів сім`ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв`язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Відповідно до ст. 1219 ЦК України, не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: особисті немайнові права; право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.
Під час визначення обсягу спадщини необхідно виходити з того, що права та обов`язки, суб`єктом яких був спадкодавець на час відкриття спадщини, переходять до його спадкоємців. Спростування цієї презумпції можливе лише у випадках, коли права та обов`язки є нерозривно пов`язаними з особою спадкодавця. Отже, закон вказує, що до складу спадщини не включаються особисті немайнові права. Безпосередньою ознакою немайнових прав є невіддільність останніх від особи їхнього носія.
Пенсією є щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Таким чином, право на аліменти, пенсії та інші соціальні виплати, як на періодичні платежі, не входить до складу спадщини, оскільки мають на меті матеріальне забезпечення конкретної особи, а передумовою виникнення зазначених прав у спадкодавця була його участь у сімейних, соціальних та трудових відносинах. Однак наведене правило не застосовується до випадків, коли зазначені суми були нараховані, але не одержані спадкодавцем і за умови відсутності членів його сім`ї, бажаючих їх отримати. В такому випадку належить застосовувати ст. 1227 ЦК України.
Згідно із ст. 1227 ЦК України, суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Аналізуючи наведені правові норми вбачається, що до складу спадщини входить сума пенсії, яка була нарахована, але не отримана спадкодавцем за життя з незалежних від нього причин.
Зміст ч. 3 ст. 52 Закону України № 1058-ІУ також узгоджується зі змістом статті 1227 ЦК України, якою визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодування у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Крім того, зміст вищевказаних норм узгоджується із положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення», де в ч. 1 ст. 91 вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, передаються членам його сім`ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
В судовому засіданні встановлено та не заперечується сторонами, що сума недоотриманої пенсії після померлого в розмірі 41015 грн. 90 коп. виплачена позивачці, і з цього приводу спір між сторонами відсутній.
Разом з тим, спадковою масою є недоотримана пенсія, що залишилася після смерті ОСОБА_2 у розмірі 54139 грн. 91 коп..
Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області не було виплачено ОСОБА_4 суму недоотриманої пенсії у розмірі 13124 грн. 01 коп., яка входить до складу спадщини після смерті ОСОБА_2 ..
Відповідач на підтвердження своїх заперечень проти позовних вимог ОСОБА_4 посилається на положення ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії.
Згідно із п.п. 2.26 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України, для виплати недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається свідоцтво про смерть, документи, які підтверджують родинні стосунки, документ, що посвідчує особу заявника. Для виплати недоотриманої пенсії, яка ввійшла до складу спадщини, у зв`язку з відсутністю членів сім`ї або в разі незвернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців з дня відкриття спадщини до органу, що призначає пенсію, в якому перебував на обліку померлий пенсіонер, надається документ, що посвідчує особу заявника, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право на спадщину.
Таким чином, діючим законодавством, в залежності від моменту звернення, визначено два шляхи для отримання недоодержаної пенсії померлого пенсіонера, а саме: в межах шестимісячного строку з моменту смерті пенсіонера, у разі звернення членів сім`ї та зі спливом зазначеного строку спадкоємцями померлого пенсіонера.
Як зазначалось вище при оформленні прав на недоотриману пенсію після померлого пенсіонера, спадкоємцям з-поміж інших документів необхідно подати до органу, що призначає пенсію, свідоцтво про право на спадщину.
Свідоцтво про право на спадщину за законом є правовстановлюючим документом та з його отриманням позивач набула всіх прав і обов`язків спадкоємця, а отже право власності якого вона набула є правом спадкоємця на успадковане майно, й має відмінний за характером від процедури отримання членами сім`ї померлого пенсіонера сум недоодержаної пенсії.
Члени сім`ї, зазначені в частині першій цієї статті, повинні звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. У разі звернення кількох членів сім`ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну. У разі відсутності членів сім`ї, зазначених у частині першій цієї статті, або у разі не звернення ними за виплатою вказаної суми в установлений частиною другою цієї статті строк сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв`язку з його смертю, входить до складу спадщини.
Зміст статті 52 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» узгоджується зі змістом статті 1227 ЦК України, якою визначено, що суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомоги у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини. Крім того, зміст вищевказаних норм узгоджується із положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення», де в ч. 1 ст. 91 вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, передаються членам його сім`ї, а в разі їх відсутності входять до складу спадщини.
Суд відхиляє доводи відповідача, які ґрунтуються на частині першій статті 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії, оскільки дана правова норма розповсюджується на пенсіонерів, які є власниками своїх особистих пенсій, тобто на тих, що не померли, та ніяким чином не стосується правовідносин щодо спадщини.
До того ж зі змісту статті вбачається, що основною умовою обмеження виплати пенсії є її неотримання з вини самого пенсіонера.
В судовому засіданні встановлено, що спадкодавець проживав та помер на території, яка непідконтрольна владі України, отже отримання пенсії для неї, як особи похилого віку значно ускладнювалося вказаними обставинами. Наведені обставини визнаються судом загальновідомими та відповідно до ст. 82 ЦПК України не підлягають доказуванню.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Отже, суд прийшов до переконання, що відповідач неправомірно відмовив позивачці у виплаті успадкованої ним суми пенсії після смерті спадкодавця.
Крім того, зміст ч. 3 ст. 52 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 1227 ЦК України також узгоджується із положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення», де в ч. 1 ст. 91 вказано, що суми пенсії, що належали пенсіонерові і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, передаються членам його сім`ї, а в разі їх відсутності - входять до складу спадщини.
Суд звертає увагу на те, що ЦК України не визначає строк, протягом якого члени сім`ї спадкодавця мають право на одержання соціальних платежів. Положення ч. ч. 2 та 3 ст. 52 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», які є спеціальними стосовно правовідносин про спадкування сум пенсії, теж не обмежують право на отримання сум пенсії, що належала пенсіонерові і не була ним отримана у зв`язку з його смертю. Ці положення тільки визначають подію, умови, час, коло осіб і їх правове становище, предмет правовідносин, із настанням яких можлива виплата недоотриманої пенсії померлого пенсіонера.
Аналіз наведених норм матеріального права дає можливість дійти висновку про те, що суми пенсії, які перейшли у спадщину, передаються спадкоємцям у повному обсязі, без будь-яких часових обмежень. Норми ч. 1 ст. 46 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», які регулюють виплату пенсіонеру певних сум пенсії не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії, не розповсюджуються на правовідносини з приводу отримання спадкоємцями померлого пенсіонера тих сум пенсії, які перейшли у спадщину.
Таким чином, суд дійшов висновку, що правовідносини з приводу нарахування та обліку недоотриманої пенсії померлого пенсіонера мають регулюватись спеціальною ст. 52 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» без урахування норм ст. 46.
З огляду на викладене, та враховуючи, що у спірних правовідносинах відповідач незаконно перешкоджає реалізації прав позивача як спадкоємця на отримання всього належного йому спадкового майна, суд вважає, що позов обгрунтований та підлягає задоволенню.
Щодо перерахування належної померлому пенсії за реквізитами розрахункового рахунку, який відкритий на ім`я спадкоємиці, суд зазначає наступне.
Пунктом 1 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 року № 1596, цей Порядок визначає механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам, у тому числі допомоги на поховання і сум пенсій, грошової допомоги, недоотриманих у зв`язку із смертю одержувача, особам, які мають право на отримання таких виплат, головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві (далі - органи Пенсійного фонду) та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення місцевих держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, центрами з нарахування та здійснення соціальних виплат (далі - органи соціального захисту населення), а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів (далі - пенсія та грошова допомога), шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги (далі - одержувачі), а у разі їх смерті - на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання допомоги на поховання та недоотриманої суми пенсії, грошової допомоги, в уповноважених банках.
Отже, виплата недоотриманої пенсії у зв`язку із смертю особи здійснюється на поточні рахунки осіб, які мають право на отримання такої виплати, що відкриті в уповноважених банках.
При цьому суд звертає увагу, що матеріали справи містять банківські реквізити ОСОБА_4 філії Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» МФО 325796 код отримувача НОМЕР_3 картковий рахунок НОМЕР_1 , на які повинні здійснюватися відповідні виплати.
Як встановлено судом, позивач не позбавлена права на отримання недоотриманої пенсії на особистий поточний рахунок, відкритий в уповноважених банках.
Таким чином, після надходження до відповідача відповідних відомостей щодо відкритих рахунків ОСОБА_1 в уповноважених банках, на які необхідно виплатити недоотриману пенсію, відповідач матиме можливість здійснити відповідні виплати.
Суд звертає увагу, що позивачка не позбавлена права на отримання недоотриманої пенсії на особистий поточний рахунок, відкритий в уповноважених банках. Лише після надходження до відповідача відповідних відомостей щодо відкритих рахунків ОСОБА_1 в уповноважених банках, на які необхідно виплатити недоотриману пенсію, відповідач матиме можливість виконати рішення суду та здійснити відповідні виплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Розв`язуючи питання стягнення судових витрат, суд виходить з таких міркувань.
Так, відповідно до документів, наданих суду позивачем, судові витрати полягають у сплаті судового збору.
Відповідно до п. 8 статті 6 ЗУ «Про судовий збір», розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.
Згідно із ч. 1 ст. 141 ЦПК України, яка передбачає розподіл судових витрат між сторонами, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи, що позов судом задоволений повністю, позивачка при зверненні до суду сплатила судовий збір в сумі 908 грн. 00 коп., з відповідача на користь позивачки підлягає стягненню судовий збір в розмірі 908 грн. 00 коп., який був сплачений нею при звернення до суду із даним позовом.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», ст.ст.15, 16, 25, 328, 1216, 1217, 1218, 1227,1261 Цивільного Кодексу України, ст. ст. 4, 12, 13, 76, 78, 81, 89, 128, 141, 229, 235, 259, 263, 264, 265, 268, 353, 355, 356 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування - задовольнити.
Стягнути із Головного управління Пенсійного фонду України Донецької області на користь ОСОБА_1 недоотриману пенсію ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 , в сумі 13124 (тринадцять тисяч сто двадцять чотири) грн. 01 коп..
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Донецької областіна користь ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 908 (дев`ятсот вісім)грн. 00 коп..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду .
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Сторони по справі:
Позивач:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 , у встановленому законом порядку місце проживання відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №0000416441 від 23 листопада 2017 року за адресою: АДРЕСА_2 ; електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_6 ,
особистий рахунок для перерахування коштів на виконання рішення суду: філія Львівського обласного управління АТ «Ощадбанк» МФО 325796 код отримувача НОМЕР_3 картковий рахунок № НОМЕР_1 ;
Відповідач:
Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов`янськ, площа Соборна, 3. електронна пошта: gu@dn.pfu.gov.ua.
Головуючий - суддя: О. В. Ільяшевич
- Номер: 2/243/3670/2021
- Опис: Борткевич Т.В позовна заява про стягнення суми пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку зі смертю
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2021
- Дата етапу: 09.12.2021
- Номер: 22-ц/803/8678/22
- Опис: про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Дніпровський апеляційний суд
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.11.2022
- Дата етапу: 15.11.2022
- Номер: 22-ц/804/1012/22
- Опис: Апеляційна скарга ГУ ПФУ в Донецькій області на рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 03.06.2022 у цивільній справі за позовом Борткевич Т.В. до ГУ ПФУ в Донецькійї області про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Донецький апеляційний суд
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2022
- Дата етапу: 15.06.2022
- Номер: 2/243/581/2022
- Опис: Борткевич Т.В позовна заява про стягнення суми пенсії, що належала пенсіонерові і залишилась недоотриманою у зв’язку зі смертю
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.12.2021
- Дата етапу: 21.11.2022
- Номер: 22-ц/803/1565/23
- Опис: про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Дніпровський апеляційний суд
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.11.2022
- Дата етапу: 14.03.2023
- Номер: 22-ц/803/1565/23
- Опис: про стягнення недоотриманої пенсії в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 243/13093/21
- Суд: Дніпровський апеляційний суд
- Суддя: Ільяшевич О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.11.2022
- Дата етапу: 04.05.2023