Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #478943527

Справа № 545/1760/22

Провадження № 3/545/607/22


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


       "10" червня 2022 р. Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Богомолова Л.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, є фізичною особою підприємцем, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Полтавським РВ УМВС України в Полтавській області 10.10.2013 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,

у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

02.06.2022 року на адресу Полтавського районного суду Полтавської області надійшов адміністративний матеріал, згідно якого, 31.05.2022 року о 14 годині 06 хвилин ОСОБА_1 знаходячись по вул. Нафтовиків,5 в с.Супрунівка кафетерій продукти не забезпечила проведення розрахункової операції на повну суму покупки через РРО, здійснила проведення розрахункової операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів із зазначенням коду товарної під категорії згідно х УКТ ЗЕД та обліку їх кількості, чим порушила ст.155-1 ч.1 КУпАП.

Провина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні повністю підтверджується матеріалами адміністративної справи і не заперечується самою притягнутою особою згідно її пояснень.

В судовому засідання ОСОБА_1 провину у вчиненому визнала та зазначила, що адміністративне правопорушення було здійснено не навмисно, при роздруківки чеку випадково не вірно було зазначено в коді товару лише одну цифру.

Вивчивши матеріали справа, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. ст.245,251,252,280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення, які судом першої інстанції не виконані в повному обсязі.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №1734 від 31.05.2022 року; актом – довідкою фактичної перевірки від 31.05.2022 року, пояснюючою запискою головного державного інспектора.

Згідно ст.155-1 ч.1 КУпАП, передбачено покарання за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, суд враховує вимоги ст.ст. 23,33 КУпАП, в силу яких адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого правопорушення орган, посадова особа, уповноважені вирішувати справу, можуть звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, рід занять та майновий стан, визнання факту порушення, що є обставиною, яка пом`якшує відповідальність, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку, що на підставі ст. 22 КУпАП ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

На думку суду, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 155-1 ч.1, 213, 221, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ст.155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити. ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за ст.155-1 ч.1 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення.




Суддя:                                                                Л.В.Богомолова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація