- яка притягається до адмін. відповідальності: Орлов Богдан Юрійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 489/1609/22
Номер провадження 3/489/1170/22
Постанова
Іменем України
27 червня 2022 року місто Миколаїв
Ленінський районний суд м. Миколаєва у складі судді Фортуни Т.Ю., за участю секретаря судового засідання Смєрдової К.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ; проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,
установив:
ОСОБА_1 21.02.2022 о 20:00 перебував за адресою: АДРЕСА_2 , вчинив стосовно своєї колишньої дружини – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , домашнє насильство психологічного характеру, яке виражалось у словесних образах, приниженнях, образливої критики, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психологічному здоров`ю.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, про що 21.02.2022 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ГП № 110162.
На виконання вимог ст. 277-2 КУпАП судом вживалися заходи щодо своєчасного та належного повідомлення ОСОБА_1 про місце та час розгляду справи, в тому числі шляхом направлення телефонограми на номер телефону, зазначений у протоколі.
У рішенні Європейського Суду з прав людини від 03.04.2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено на тому, що особа в розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження.
За таких обставин, враховуючи те, що ОСОБА_1 своєчасно та належним чином повідомлявся про місце та час розгляду справи, будь-яких доказів поважності неприбуття в судові засідання суду не надав, а також ураховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд визнає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до таких висновків.
Частиною першою статті 173-2 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується такими доказами: протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 110162 від 21.02.2022; заявою ОСОБА_2 від 21.02.2022, згідно з якою вона звернулась до органу поліції із заявою про вчинення ОСОБА_1 щодо неї насильства; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 21.02.2022, відповідно до яких вона повідомляє, ОСОБА_1 вчиняє щодо неї домашнє насильство; терміновим заборонним приписом щодо ОСОБА_1 серії АА № 168203 від 21.02.2022.
Ураховуючи вищевикладене, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, саме: вчинення домашнього насильства психологічного характеру внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров`ю потерпілої.
Щодо накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_3 суд зазначає таке.
Відповідно до ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
За таких обставин, оскільки на момент розгляду справи сплили строки накладення адміністративного стягнення, суд приходить до висновку про закриття провадження у справі.
Керуючись п.7 ч. 1 ст. 247, 283-285 КУпАП, суд
постановив:
– провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.173-2 КУпАП, – закрити, у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Миколаївського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.Ю. Фортуна
- Номер: 3/489/1170/22
- Опис: Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 489/1609/22
- Суд: Ленінський районний суд м. Миколаєва
- Суддя: Фортуна Т.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.06.2022
- Дата етапу: 27.06.2022